Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érthető, hogy nem...

Szerintetek érthető, hogy nem szeretnék gyereket az alakom miatt?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a párommal, már eljegyeztük egymást. Nem egyszer szóbakerült a gyerekvállalás is. Az a helyzet, hogy én nem szeretnék babát, elsősorban amiatt, mert nem akarom elveszíteni az alakomat. Nagyon sokat dolgoztam azért, hogy így nézzek ki. A mellem is meg lett műtve és nem szeretném, ha megereszkedne. A párom viszont nagyon vágyik egy gyerekre. Szerintetek van így jövője a kapcsolatunknak?
2010. okt. 4. 20:40
 71/97 anonim ***** válasza:
20%
Ma 10.42-kor olyan bunkó választ adtál,hogy azzal felülírtad minden eddigi véleményemet.Eddig megértettelek,de akkor bebizonyítottad,hogy csak a hiúságod miatt nem akarsz gyereket,tehát önzőségből.Plusz lenézed azokat,akik nem veled egy véleményen vannak.Hát akkor kellemes testcsodálgatást életed végéig,neked nem való gyerek,eszedbe ne jusson szülni,mert megnyomorítanád lelkileg.Törődj csak magaddal,menj el zsírleszívásra,meg botoxra,mert nézd meg jobban magad,itt-ott vannak párnáid és a szád sem tökéletes.Szegény vőlegényed vak a szerelemtől.De nagyot fog koppanni,ha megtudja,milyen is vagy...
2010. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 A kérdező kommentje:
Az elején igyekeztem normálisan válaszolni, de ha kapok ezernyi támadást és bunkó választ, úgy hogy nem ismer itt senki, akkor képzeld én sem fogok normális hangnem válaszolni. És az rendben van, hogy azért mert szilikon mellem van és figyelek az alakomra, már egyből elkönyvelnek egy önző, agyonplasztikázott nőnek? Szerintem inkább ez a lenézés. Nekem teljesen mindegy, hogy valaki hogy néz ki. Egy ismerősöm sem topmodell. Számomra az a fontos, hogy én hogy nézzek ki és én érezzem magamat jól a bőrömben. És azt a hozzászólást azért is írtam, mert biztos vagyok benne, hogy több válaszoló (aki minősíthetetlen stílusban írt és nagyon fel volt háborodva) azért is nézi le azokat a nőket akik adnak magukra és zavarja őket, mert ők nem elégedettek magukkal és önbizalomhiányuk van, különben nem háborodnának ennyire fel és nem így állnának hozzá, főleg, hogy nem ismernek.
2010. okt. 5. 12:47
 73/97 anonim ***** válasza:
5%
..
2010. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
19%

Én már mondtam h mi a baj veled kapcsolatban:az értékrended.De azt is írtam,h lehet h ez csak átmeneti dolog,és később megváltozik majd,reméljük.Tipikusan a mai elhülyült kor terméke az,h egy nő így gondolkodik,hogy a szépség mindennél fontosabb,és inkább elveszíti az anyaság örömét,és a párját,minthogy feladja a feszes popsiját,meg a műmellét.És ez nem jó!

Amúgy pedig,idéznék egy kedves barátomtól:


"...a te utad a számodra a legmegfelelőbb..

..de másnak nem való."


Mindenkinek más a célja,ezért más úton jár.Ha neked az a cél,hogy 50 évesen is jól nézz ki,de emellett a macskáidon meg a műmelleden kívül ne legyen más örömed az életben,akkor indulj el ezen az úton.Ennyi.

2010. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem ítéllek el, de mivel kérdezted, elmondom a véleményem. Normális emberi hangnemben, amire az a korrekt válasz, hogy legalább elgondolkodol azon, amiket írunk neked.


Szerintem nem elfogadható kifogás az, hogy félted az alakod. Valamilyen oka biztos van annak, hogy ennyire fontos a tested, de beteges az, hogy milyen nagy hangsúlyt fektetsz a külsőségekre - egy mulandó, tulajdonképpen nem is lényeges dologra egy olyan örök értékkel szemben, mint az anyaság.

Rakd a mérleg karjaira ezt a két dolgot, és mondd meg őszintén: melyik nyom többet?


A tested adhat örömet, de mi lesz 20 év múlva? A vőlegényed nem fogja érdekelni, hogy nézel ki, ha nem találja meg benned, a lelkedben azt, akit keres: az édesanya képét.

Mert tényleg jó érzés lehet, ha csinos vagy, de tudod, hogy milyen gyönyörű érzés, amikor a kisbabád rád nevet, az óvodás gyermeked szorongatja a kezed egy anyák napi ünnepségen, és már iskolás korában azt mondja neked: " Köszönöm, hogy én is élhetek".

Ez felér minden formás fenékkel és mellel a világon.


És épp ezért úgy vélem, a tested nem valós ok. Mert ha ez lenne az egyetlen baj, és mindemellett szeretnél gyermeket, akkor a hiúságodat és test-szeretetedet úgyis legyőzné a gyerek iránti vágy.


Egyszerűen még nem éledt fel benned az anyai ösztön, ami túlszárnyalja minden álmod a szépségedről.

2010. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak igaza van, de elmondanám még egyszer, hogy a szülés és a jó alak közel sem biztos, hogy kizárják egymást, és ráadásul nagyrészt rajtad múlik. Ha tényleg kizárólag ez tart vissza, akkor az nagy butaság, értsd meg! Ha tényleg olyan fontos az alakod, akkor tudsz tenni érted a terhesség alatt és utána is. Nem törvényszerű, hogy elveszíted az alakod. Én sok nőt láttam, aki többszörös anya, és még mindig csinos... Meg már írtam, hogy anyukámról is lement minden már a szülésnél.

Szóval ha amúgy szeretnél gyereket, akkor emiatt ne mondj le róla semmiképp!!!

2010. okt. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:

Én csak azt az egyet nem értem, hogy az ide író anyukák többsége miért reagál olyan hevesen erre a kérdésre. Többen kapásból ostoba libának titulálták a kérdezőt, önző és felszínes embernek nevezték, egyetlen tulajdonsága illetve döntése alapján olyan hangnemben kezdtek vele kommunikálni, mintha arra is érdemtelen lenne, hogy embernek tekintsék. Miközben erre a problémára egyetlen embernek lenne "joga" ilyen hevesen reagálni, és az a párja, de neki is csak azért, mert őt közvetlenül érinti a kérdező döntése. Benneteket kedves anyukák nem érint sehogy sem. Mégis többen "leordítottátok" a kérdező haját. Páran szomorú és semmitmondó életet jósoltatok neki. Javaslom, hogy egy kicsit tényleg nézzetek magatokba. Ebben a kérdésben nem volt rátok nézve semmi bántó vagy sértő, ti mégis úgy reagáltatok, ahogy. Egy másik ember személyes döntése nem vált ki ilyen reakciókat ok nélkül.

Mellesleg szerény véleményem szerint, ha valakinek gyerek nélkül semmitmondó élete van, annak gyerekkel sem lenne sokkal tartalmasabb, csak tudná mivel álcázni.


(amúgy van egy 3 éves kisfiam - de nem szeretem magam társadalmilag az anyák közé sorolni, pont azért, mert ezt az intoleráns attitűdöt társítják hozzá, amit ti tökéletesen prezentáltatok)

2010. okt. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
25%
Úristen mekkora baromságokat írsz utolsó..Még hogy nem tartalmasabb,több,értékesebb az élet gyerekkel...?!Szerintem te sehova nem sorolod magad anyának,nem csak társadalmilag...Elképesztő.
2010. okt. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!


Nem azt írta a hozzászóló, hogy gyerekkel nem lett tartalmasabb az élete, hanem szerintem arra utalt, hogy ha valakinek gyerek nélkül is rossz élete van, gyerekkel sem lesz sokkal jobb, mert attól még ugyanúgy ott vannak a korábbi problémák és nem lehet a gyerekvállalás mögé bújni.

Hihetetlen, hogy egyesek mindent kiforgatnak.


Mindenesetre köszönöm a normális válaszokat!

2010. okt. 6. 01:04
 80/97 anonim ***** válasza:
0%
Szóval akkor ne is vállaljon az ilyen gyereket mert úgyis sz@r élete lesz,gyerekkel is...?Hát nézzétek..ki hogyan éli meg az anyaságot..Én (és még sokan mások),a világon a legboldogabb vagyok,mióta megvannak a gyerekeim..ők a minden,az ÉLET,az öröm,a boldogság,a tennivaló-legalábbis most egyelőre,amíg nem dolgozok.És mindig az kérdem magamtól:úristen,mit is csináltam én előtte,amikor ők még nem voltak..?Persze,tanultam,lediplomáztam,dolgoztam,férjhezmentem,lakást vettünk,nem mondhatnám h semmitmondó életem volt..De akkor is úgy érzem,hogy az amit MOST csinálok,az mindennél többet ér,3 diplománál is.A gyermekvállalás MINDENKI számára ösztönös dolog,mert erre (is) lettünk kitalálva,természetellenes ha vki nem szül gyereket.Többek között ösztönből fakad a szeretet is.Na persze,hangsúlyozom,ki hogyan éli meg az anyaságot..Én speciel MINDENHOVÁ anyának sorolom magam,és -akárhogyis nem tetszik ez a mai világban,nem érdekel,-ELSŐSORBAN annak sorolom magam.
2010. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!