Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érthető, hogy nem...

Szerintetek érthető, hogy nem szeretnék gyereket az alakom miatt?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a párommal, már eljegyeztük egymást. Nem egyszer szóbakerült a gyerekvállalás is. Az a helyzet, hogy én nem szeretnék babát, elsősorban amiatt, mert nem akarom elveszíteni az alakomat. Nagyon sokat dolgoztam azért, hogy így nézzek ki. A mellem is meg lett műtve és nem szeretném, ha megereszkedne. A párom viszont nagyon vágyik egy gyerekre. Szerintetek van így jövője a kapcsolatunknak?
2010. okt. 4. 20:40
 41/97 anonim ***** válasza:
62%

Aha, és szülni is ráér 10-20 év múlva vagy már most kezdjen bele mert ez egy hosszútávú projekt?

Én mikor szültem nem az a kéjsóvár érzés lebegett a szemem elött, hogy majd x év múlva nem leszek egyedül meg stb. Nekem az a pillnat volt a legnehezebb de a legszebb is. A fiam egy álom s bármit tesz az is marad.

De attól még igenis elhiszem, hogy vannak emberek akiknek a lelkében más és más hagy mély nyomokat, van aki könnyen túllép valamin s van aki belebetegszik egy másnak nevetségesen egyszerű dolgon. Lehet ez igen is BÁRMI, főleg egy olyan (számomra legalábbis fontos dolog) mint a pozitív önkép. Mert ez ha figyeltek nem pár centi bőrről és pár kiló + -ról szól! Hanem, hogy amikor nézi a tükröt akkor ő boldog!Jólérzi magát a bőrében mert elfogadja önmagát, tett érte s a boldogság s magabiztoság a jutalma. A mai világban ahol szinte mindenki küzd az önbizalomhiánnyal, szrongásokkal, depresszióval s más igenis meghatározó!

(ne mondjátok hogy nem mert akkor nem lennének anorexiások s 150kgfeletti emberek akik nem hormonális vagy egyéb ilyen betegségtől néznek ki így)

Számára a boldogság a meghatározó. Ha ez a testét jelenti most per pillanat akkor ezt tiszteletben kelene tartani.

Majd lehet átértékeli a belsőértékrendjét de adig nem való anyának. Ha a gyermek fontosabbá válik akkor jó anya lessz. Indoknak ennyi éppen elég.

2010. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 anonim ***** válasza:
28%
"A mai világban ahol szinte mindenki küzd az önbizalomhiánnyal, szorongásokkal, depresszióval s más igenis meghatározó!" =>igen,meg az is ebben a világban történik,hogy sokezer nő lombikkezelésre jár,mert máshogyan nem lehet gyereke,és az sem érdekli h a hormonoktól a háromszorosára dagad(sokan éppen azért járnak,mert 30 alatt vhogy mindig volt indok h miért ne szüljenek..).
2010. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/97 anonim ***** válasza:
40%
Még fiatal vagy pár év múlva majd átgondolod az értékrended.
2010. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:
67%

Tudom, miről beszélsz, Kérdező. Testképzavarom van, bulímiás vagyok, pszichoterápiára járok. Nekem is volt mellműtétem (fogyás után felvarrás).

Nem mertem utcára menni, féltem, hogy mindenki engem fog bámulni, hogy milyen dagadt és ronda vagyok.

Sokat javult a helyzet, de ismerem magam, és tudom, hogy ha meghíznék (akár terhességtől), nagyon visszaesnék. Inkább élek elégedetten egyedül, mint elégedetlenül, egy gyerek életét is megkeserítve.

2010. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 anonim ***** válasza:
27%
Szia, nem olvastam el az összes választ, de ha csak az alakodat félted, vagy esetleges hegtől tartasz akkor ne szállj kocsiba se vagy ne is menj ki az utcára mert ugye (neadjisten) baleset is érheti az embert és akkor heg lesz így is úgy is, ilyen gondolkodás mellett amúgy még tényleg ne akarj babát, mert ehhez még fel kell nőni.
2010. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 anonim ***** válasza:
52%
Nincs jövője,csak ha valamelyikőtök beadja a derekát.De valószínűleg eljön a te életedben is az a pillanat,mikor beindulnak az anyai ösztöneid,és akkor mindennél fontosabb lesz a gyerek.Egy ismerősöm pont így volt,ő nem áldozza fel az alakját,meg egyebek.Most meg gyereket akar,ezen dolgoznak a párjával.De addig semmiképp ne szülj,míg nem Te akarod,mert tönkreteszed mindhármótok életét.
2010. okt. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:
73%

Hát szerintem ha egy ilyen fontos kérdésben nem vagytok egy állásponton, akkor előbb-utóbb bajok lesznek.

Ha nem lesz gyereketek, pedig a párod szeretne, akkor egy idő után ez fogja megkeseríteni a kapcsolatot, előbb-utóbb a szemedre veti, hogy miattad nem lehetett gyereke, pedig neki ez fontos lett volna.

Ha viszont te döntesz úgy, hogy a kedvéért gyereket vállalsz, akkor még ha magát a gyerekvállalást nem is bánod meg, de ha az alakod nem lesz már a régi sehogy, akkor te fogod ezért a párodat hibáztatni, mondván, hogy te csak az ő kedvéért mentél ebbe bele.

Illetve ha sok évvel később szakítotok/elváltok, úgy, hogy nem született gyerek, akkor a párod fogja úgy érezni, hogy raboltad az idejét és a fiatalságát, pedig helyetted lehetett volna olyasvalakivel is, aki szeretett volna gyereket tőle.


Szóval szerintem jobb, ha mindketten olyan társat kerestek, akivel közösek a céljaitok.

2010. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 anonim ***** válasza:
42%
Gyerekek,azért ne keverjünk már össze egy mentálisan beteg embert egy másik nővel,csak mert az félti az alakját..te jó ég..A bulímiás teljesen érthető,ez meg más tészta..én nem tudom ki pontozgat ilyen irracionális módon...:-S
2010. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 anonim ***** válasza:
17%
kinek akarsz tetszeni? nem a párodnak? Hidd el, neki sokkal jobban kellenél kicsit megereszkedve gyerekkel, mint bombanőként önzőként, aki csak a szépsége miatt nem vállal gyereket. Pont az ilyen nőket hagyják ott csúnyácskákért, akiknek van szívük. Ezt hangoztatja mindenki, a kinézet nem a legfontosabb, és ez hosszútávon bizony így is van..
2010. okt. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/97 A kérdező kommentje:

Az én esetem sem olyan egyszerű, mivel én meg anorexiás voltam kamaszként. Kigyógyultam belőle, már nincs testképzavarom, de azóta lett ennyire fontos számomra a külső. Annyira szeretem, hogy anélkül, hogy ismernének, egyből beskatulyáznak hülye, csakis külsőségekre adó libának. Engem kicsit sem zavar, ha valaki ezt furcsállja, vagy más véleményen van. Senkit sem pontoztam le (csak mert ilyen hozzászólás is volt, hogy minek teszek fel egy kérdést, ha nem bírom a kritikát). Nem erről van szó, de el lehet mondani kulturáltan is egy véleményt és nem kell egyből arra gondolni, hogy ha valakinek fontos a külső, akkor már biztosan felszínes ember.

Amúgy meg örülhetnek a beszólogatós kedvükben lévő válaszolók, hogy teljesen magabiztosak, elégedettek a külsejükkel és nincs szükségük "piti" diétára, meg edzésre, mert anélkül is tökéletesen elégedettek magukkal.

2010. okt. 4. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!