Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érthető, hogy nem...

Szerintetek érthető, hogy nem szeretnék gyereket az alakom miatt?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a párommal, már eljegyeztük egymást. Nem egyszer szóbakerült a gyerekvállalás is. Az a helyzet, hogy én nem szeretnék babát, elsősorban amiatt, mert nem akarom elveszíteni az alakomat. Nagyon sokat dolgoztam azért, hogy így nézzek ki. A mellem is meg lett műtve és nem szeretném, ha megereszkedne. A párom viszont nagyon vágyik egy gyerekre. Szerintetek van így jövője a kapcsolatunknak?
2010. okt. 4. 20:40
 61/97 anonim ***** válasza:
27%
nem vagy anyának való, ezen nincs mit ragozni, válj el még időben van!
2010. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 A kérdező kommentje:
Ha végigolvastad volna, nem a férjem még, hanem a vőlegényem, tehát nem kell elválni. Amúgy meg ettől függetlenül szeretem őt és ő is nagyon szeret.
2010. okt. 5. 10:09
 63/97 anonim ***** válasza:
20%
Ha a hiúságod miatt nem akarsz gyereket, akkor én a férjed helyében meggondolnám, hogy igazán szeretsz-e. Várjál még 30 évet, akkor majd elmondhatod, hogy a jó alakod érdekében, ami addigra már sehol nem lesz, nincs családod, nincs gyereked, de roppant büszke lehetsz magadra, mert jó alakod VOLT VALaMIKOR!!!!MIből gondolod egyébként, hogy a szilikon mellel olyan jó nő vagy. Ez hiúság!
2010. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Nem csak fiatalon lehet valakinek jó alakja. Ha valaki figyel, 50 évesen is lehet nagyon csinos. Gondolom te az a típusú nő vagy, aki szerint a belső a legfontosabb és párjának is az kell, csak épp közben a párja a nálad csinosabb, igényesebb nőket nézi meg, te pedig nem nézel elégedetten a tükörbe, mert mindig találsz magadon valami hibát, amit szíved szerint eltakarnál. Ahhoz pedig nem sok közöd van miért van szilikon mellem. Nem tudsz rólam semmit.

2010. okt. 5. 10:42
 65/97 anonim ***** válasza:
38%

Nem olvastam el senkinek a véleményét, de egy eljegyzés arra utal, hogy ti egy család szeretnétek lenni, ebbe pedig beletartozik a gyerek is. 60 éves korodban piszkosul nem fog hiányozni a szilikon a melledből, viszont egy unoka, aki átugrik megnézni hogy vagy az nagyon, de nagyon...

A tested 10 év múlva sem lesz olyan mint most.

Most mit mondjak? Hogy önző vagy?

2010. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim ***** válasza:
21%

A kapcsolatotoknak akkor nem lesz jövője, ha nagymértékben eltér az életfelfogásotok, az értékrendetek a vőlegényeddel.

Róla nem mondtál szinte semmit, csak annyit, hogy Ő nagyon is szeretne gyereket és nem nagyon érdekli, hogy utána lesz-e rajtad X kg plusz, vagy sem, de azért ez is sokat elárul róla. Nálad egyértelmű, hogy messze elől áll a fontossági sorrendben a külsőség, fontosabb, mint pl a meghitt bensőséges családi élet, az anyaság.

Engem pl taszít, ha valaki túl sokat foglalkozik magával, a külsejével. Nagyon zavarna, ha állandóan azt tapasztalnám, hogy a párom folyton maga körül forog és a teste szépsége fontosabb neki, mint pl egy közös gyerek. Sose akarnék ilyen párt, mert számomra az ilyen ember nem megfelelő társ.

Itt az a kérdés, a vőlegényed milyen ember, neki mi a fontos, milyen az értékrendje? Nála is ennyire előtérben vannak a külsőségek, mint nálad?

2010. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 anonim válasza:
21 évesen szültem,most 23 éves vagyok, 52 kiló. rendszerint 18-nak szoktak nézni,senki nem feltételezné első ránézésre,hogy anyuka vagyok. Edzem a testem,mert féltem az alakomat,mint te, ugyanakkor mennyivel szegényebb lennék most,ha annak idején nem vállalom a kislányomat :)ha nem akarsz gyereket,szerintem nem az "alakféltés" miatt van, egyzserűen nem akarsz, nyilván ez később akár probléma is lehet köztetek,de azt mondod szeretitek egymást. Ahol megvan a szeretet,szerelem olyan sok gond nincs még, szerintem lesz idő,amikor majd te is vágysz egy gyerekre.
2010. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, csak a te válaszaidat.

Szerintem neked komoly önértékelési zavaraid vannak. Az, hogy a külsőd ennyire foglalkoztat szerintem azt jelzi, hogy nem szereted önmagadat. Egyébként hidd el, ezzel a legtöbb ember így van.

Ha fontos a jövője a kapcsolatotoknak...és gondolom az, hiszen ezért írtál ide...akkor ne a gyerekvállalás téma miatt gondolkozz el azon, hogy hogyan segíthess magadon. Mert nem abból lehet csak a baj, hogy egyikőtök akar, a másik meg nem akar gyereket (bár ez is indok lehet az elhidegülésre), hanem az is, ha az egyik nagyon nem szereti önmagát.

Kinek a pap, kinek a papné...pszichológus, kineziológus segíthet. De csak akkor, ha te is úgy érzed, hogy segítségre szorulsz.

Szép napot.

2010. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 A kérdező kommentje:
A páromnak kevésbé fontos a külső, mint nekem. Ettől függetlenül ő is ad magára, igényes férfi. És így is nagyon szeret, szinte "rajong" értem, tehát nem hiszem, hogy elhagyna, ha nem szülök neki. De az valószínű, hogy akkor teljesedne ki, úgy lenne igazán boldog, ha lenne gyerek a családban.
2010. okt. 5. 11:48
 70/97 anonim ***** válasza:

Figyelj, most lehet, hogy nem jó példa, de nézd meg Rubint Rékát. Nem vesztette el az alakját, a második gyerkőcnél már a melle is műtve volt, és úgy szült. Szerintem ha ennyire oda tudsz figyelni most az alakodra és az étkezéseidre, akkor nem lenne baj a terhesség alatt sem. gondolom az étkezéseidre is ügyelsz, nem eszel össze-vissza. Így eleve jó esélyeid vannak rá, hogy megmaradjon az alakod. De nem rábeszélni akarlak, csak azt mondom, hogy ha csak az alakod elvesztése tart vissza, akkor azt le tudod győzni-persze csak ha te is akarod.

Ha viszont nem akarsz gyereket, és a párod nagyon szeret, akkor lehet, hogy megérti. (Láttam már rá példát, 20 éve vannak együtt.)

2010. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!