Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érthető, hogy nem...

Szerintetek érthető, hogy nem szeretnék gyereket az alakom miatt?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt a párommal, már eljegyeztük egymást. Nem egyszer szóbakerült a gyerekvállalás is. Az a helyzet, hogy én nem szeretnék babát, elsősorban amiatt, mert nem akarom elveszíteni az alakomat. Nagyon sokat dolgoztam azért, hogy így nézzek ki. A mellem is meg lett műtve és nem szeretném, ha megereszkedne. A párom viszont nagyon vágyik egy gyerekre. Szerintetek van így jövője a kapcsolatunknak?
2010. okt. 4. 20:40
 31/97 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, egyesek miért reagálnak ennyire minősíthetetlen hangnemben. Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy akar-e gyereket, és ha nem, milyen indokkal.

Biztos, hogy ez az igazi ok, hogy nem akarsz gyereket? Nem csak egy ál-indok, mert más, egyéb okok miatt nem vagy kész a gyermekáldásra? Mert ezzel teljesen nem értek egyet. Tényleg lehet fitten terhesnek lenne, csak annyit hízni, amennyit muszáj (jó pár kiló alapból feljön ugyebár a baba meg a méhen belüli dolgok miatt), ráadásul nem a mennyiség, hanem a minőség fontos. Ráadásul a cicid ha megereszedik, megint megműtheted - amúgy is meg kell majd ismételni a plasztikai beavatkozást, nem élhetsz életet végéig ugyanazzal az implantátummal. Talán egyszer majd rájössz, hogy kell gyerek, talán nem, de mindenféleképpen a Te döntésed. De ha a férjed gyereket szeretne, akkor valóban jobb lenne külön utakon folytatnotok - Te kereshetnél olyan férfit, aki nem ragaszkodik egy babához, ő is találna olyan nőt, aki boldogan hordozná a szíve alatt és nevelgetné a gyerekét. Vagy esetleg -ez most ötlött fel bennem- örökbefogadás nem lenne lehetséges? Ez amolyan "kecske is jóllakik, káposzta is megmarad" elv, de talán mindkettőtöknek jó lenne.

2010. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 anonim ***** válasza:
28%
Hogy miért válaszolnak ilyen minősítetlen hangnemben, mert tele van velük az ország. Jaj az alakom, jaj a műkörmöm stb.stb. Hát ezért.
2010. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 anonim ***** válasza:
58%

Most komolyan miért kell lemenni alpári stílusba mert valaki épp ez miatt nem akar gyereket??? Mintha bűnt követne el vagy ilyesmi...ahh. Félti az alakját s keményen megküzdött érte. Érhető, hogy megakarja tartani s nem akar folyamatosan 9hónapon át mégtöbbet agyalni a kilók felett. Ti talán ha belefogytatok az álomméretbe akkor csakazért is szültetek a fogyózás kedvéért, öröméért mint az egyik írta?!


Nem olyan erős benne az anyai ösztön, hogy elnyomja a kinézet kérdést és pont. Majd ha annyira vágyik babára, hogy az legyen a legfontosabb akkor legyen csak neki! Akinek nem a gyereke az első az nem is tudná tiszta szívből szeretni a kicsit. Ő pedig okosan belátta, hogy most nem lenne rá képes.

(Ha meg már a sriákról beszélünk meg a "szépségükről" amit ugye annyian takargatnak s egyesek szerint könnyen kezelhető: hát nekem 20fajta kezelés, krém, torna se segített rajtuk. Ott vagy a kialakulásnál ügyködsz ellenük de nagyon vagy későbánat.)


Ezt mindenképp a pároddal kell megbeszélned, hogy most nemfér bele egy babó az életedbe, ha elfogadja s adtok még időt magatokra, hátha meggondolod oké. Ha nem tudja elfogadni akkor bizony mást kell keresni, hisz őt se lehet gyerektelenségre s tégedse pelenkázásra knyszeríteni lelkizsarolással.

2010. okt. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:
38%
Miért kellett mindenkit lepontozni,mert azt írtuk h a gyerek fontosabb,mint az alakja??Ez egy olyan oldal,ahol kérdéseket tesznek fel,így tett a kedves kérdező is,mi pedig elmondtuk a véleményünket!!!NEM kell trágárkodni,de ilyet csak az tehetett,akinek nincs gyereke!Ha a kérdező azt karja h ne szóljanak bele az életébe,és NE nyilvánítsanak a döntéséről véleményt,akkor NEM kell idejönni és kérdést tenni fel!
2010. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 A kérdező kommentje:

Attól még, hogy fontos számomra a testem, nem jelenti azt, hogy egy nyávogós, buta liba vagyok akit férfiak tartanak el és az a legnagyobb problémám, hogy letörik a körmöm.

Nem másoknak akarok megfelelni, hanem saját magamnak. Nekem az boldogság, ha belenézek reggel a tükörbe és tetszik az amit látok. A páromat nem zavarná, ha lenne rajtam 5 kiló felesleg, de az már annál inkább, ha emiatt rosszkedvű lennék és önbizalomhiányos.

2010. okt. 4. 21:42
 36/97 anonim ***** válasza:
60%

Azt megkérdezhetem miért is önző egy nő mert NEM akar szülni?! Tudtommal mindenkinek joga van DÖNTENI akar-e vagy sem s a kérdező nem terhesen vacilál itt az abortuszon, hanem nincs is megfoganva benne semmi. A pasival szemben önzőség? Hisz tudja mi a kérdező véleménye, ez alapján mint felnőtt, gyerekcsinálásra képes férfi tud dönteni mit is akar!

A nővel szemben nem önzőség az az elvárás, hogy igenis szűljön? Kinek jobb ha nem tudná szeretni a gyereket? Hisz még az csak elméletisíkon létezik.

2010. okt. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 anonim ***** válasza:
30%
Félreértelmezitek az egész helyzetet!NEM azzal van a baj,hogy nem akar gyereket!Szíve joga eldönteni valóban egy nőnek h akar e vagy sem!Az ÉRTÉKRENDJÉVEL van a baj!Hogy számára többet jelent az alakja,mint egy gyerek!Pedig a kettőt még csak egy napon sem lehet említeni,főleg hogy az alakja abszolút helyrehozható,és így még csak nem is valódi ellenérv a gyerek ellen!!
2010. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 anonim ***** válasza:
49%
Rossz ötlet. Még tíz-húsz év, és senkit sem érdekel, milyen vékony leszel, a szilikonmell is megereszkedik időskorodra, de a család megmarad.
2010. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
68%
Ha egyikőtök sem enged, akkor nincs jövője a kapcsolatnak. Ez egy olyan kardinális kérdés, amiben mindenképpen meg kell egyezzetek ahhoz, hogy ez a kapcsolat működjön hosszútávon. De, simán meggondolhatod magad néhány év múlva. A melledre annyit tudok mondani, hogy 10 évente cserélni kell az implantátumot úgyis, úgyhogy ettől még be lehet vállalni a babát csak úgy kell időzíteni, hogy a következő műtét szülés után pár hónappal legyen amikor már nem szoptatsz. A hasadon valószínűleg látszódni fog ha olyan típus vagy, de nem egy emberről tudok, akinél semmilyen maradandó elváltozást nem okozott a baba kihordása és megszülése. Ezt igazából anyukádon tudod megnézni a legegyszerűbben. Ha neki lettek terhességi csíkjai, akkor minden bizonnyal neked is lesznek. Mindenesetre semmiképpen ne engedj a "zsarolásnak", csak akkor vállalj babát, ha te is ugyanúgy akarod. Ugyanis az elég komoly depressziót okozhat és boldogtalanságot ha nem tudod elfogadni az alakod megváltozását. Erre is úgymond meg kell érni. Ha pedig te boldogtalan leszel és az életed elrontóját látod majd a gyerekben, akkor ő sem olyan légkörben nő fel, amilyet minden gyerek megérdemel. Nem tudom hány éves vagy, de ha 30 felett vagy, akkor érdemes átgondolni, hogy biztos a párod-e az igazi a számodra és, hogy te az igazi vagy-e neki.
2010. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
31%
Menjél inkább cicababának a plázákba, ott nézegetheted magadat, vannak nagy tükrök is:)
2010. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!