Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha anyám...

Mit tegyek, hogyha anyám rajtunk, gyerekein spórol?

Figyelt kérdés

Én már diákmunkázok, de suli mellett heti 1x megyek csak, amiből én állom a reggeli kajámat, meg néha veszek magamnak belőle ropit, stb. A többi tesóm még nem tud diákmunkán se dolgozni.


Mi is megérezzük valamennyire az inflációt. De anyám ahelyett, hogy a sok hülyeségen spórolna, inkább rajtunk spórol. Magamnak kellett bakkancsot is vennem, így elment a fizum, plusz a reggeli kaját is magamnak veszem, és abban a hónapban csak 3 napot mentem.


Ma is leordította a fejemet, mert kértem tőle pénzt, mivel mentem a barátaimmal. Odaadott 2 000 forintot, amiből csak a busz oda 340 forint, és akkor még nem is ettem, nem is ittam. Hogy ne maradjak szégyenben, mondtam, hogy inkább adjon egy 5 000 forintot, mert ha 1800-ra jön ki a legolcsóbb menü is, akkor mit csinálok? Inkább legyen több, mint kevesebb, és a visszajárót visszaadom. Erre nekem állt.


De magának meg megengedi a 16 000 forintos ebédet, meg kisvasutazást a "barátaival". Öcsém meg kért tőle zsemlére pénzt, és ilyet szól "200 forint elég lesz?", amikor egy zsemle 70 forint.


2023. jan. 21. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
72%
#70 Ja, ha felveszik 15 évesen, mert van protekciója, akkor nyomja, ha bulira meg nagyon nagy extrákra kell, de itt zsömléről van szó, ember. Érted, élelem. Törvényi kötelezettség a szülőnek etetni a kiskorú gyerekét
2023. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
84%

71!


Még mindig nem tudni, hogy a drága gyermek kap e otthon enni.

2023. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
72%
#72 Hát figyelj, magamból kiindulva én akkor veszek zsömlét, hogy azt egyem az óráim között, ha éppen nincs a koliba más, pl kenyér és gyorsan kell... (Mondjuk én nappalis egyetemistaként tartom el magam ) És nyilván, ha anyuka 200 forintot sokall zsömlékre, akkor nem fog a gyereknek többet adni kenyérre. (Most ha a legolcsóbb spáros sajátmárkás fél kilós toastkenyérről beszélünk, az 500 forint)
2023. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
81%

73!


Hát figyi, q gyedekembol kiindulási ő akkor vesz magának ennivalót, ha épp hisztis napja van -kb mindennap- és nem tetszik neki az, amit én csomagolok.

2023. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
77%

#74 Ad1 Ha csomagolsz neki, akkor kérdezd meg mit kér.

Ad2 Csomagolhat ám magának is.

Ad3 Mégis ki az, aki "hisztis hangulatában" zsömlét akar? "Hisztis hangulatomban", amikor nem jó, ami van, akkor én általában pont nem zsömlét akarok, mint a kérdező tesója.

2023. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
100%

75!


Ad1 Kapaszkodj: megkerdezem.

Ad2 Nem, nem csomagol magának.

Ad3 Nem feltétlenül zsomlere költi az arra kért pénzt

2023. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
83%

#76

Ha megkérdezted, és úgysem jó, akkor így járt.

Magának miért nem csomagol? Nincsen mit, vagy nem hajlandó? Ha az utóbbi, akkor tényleg ne adj külön pénzt, majd megtanulja idővel.

2023. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
83%
Van mit, csupán lusta. Nem szoktam neki pénzt adni. Latod? Az én gyerekem is mondatná, hogy anyám még egy zsomlere se ad pénzt. Amíg nem tudod a teljes hátteret, ugye....
2023. jan. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!