Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha anyám...

Mit tegyek, hogyha anyám rajtunk, gyerekein spórol?

Figyelt kérdés

Én már diákmunkázok, de suli mellett heti 1x megyek csak, amiből én állom a reggeli kajámat, meg néha veszek magamnak belőle ropit, stb. A többi tesóm még nem tud diákmunkán se dolgozni.


Mi is megérezzük valamennyire az inflációt. De anyám ahelyett, hogy a sok hülyeségen spórolna, inkább rajtunk spórol. Magamnak kellett bakkancsot is vennem, így elment a fizum, plusz a reggeli kaját is magamnak veszem, és abban a hónapban csak 3 napot mentem.


Ma is leordította a fejemet, mert kértem tőle pénzt, mivel mentem a barátaimmal. Odaadott 2 000 forintot, amiből csak a busz oda 340 forint, és akkor még nem is ettem, nem is ittam. Hogy ne maradjak szégyenben, mondtam, hogy inkább adjon egy 5 000 forintot, mert ha 1800-ra jön ki a legolcsóbb menü is, akkor mit csinálok? Inkább legyen több, mint kevesebb, és a visszajárót visszaadom. Erre nekem állt.


De magának meg megengedi a 16 000 forintos ebédet, meg kisvasutazást a "barátaival". Öcsém meg kért tőle zsemlére pénzt, és ilyet szól "200 forint elég lesz?", amikor egy zsemle 70 forint.


2023. jan. 21. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
84%

#49 Tehát foglaljuk össze, most ezúttal úgy, hogy használjuk az agyunkat is:

Az apáról nem tudunk semmit, lehet meghalt, lehet papucs és az anyuka irányít, lehet fizeti a gyt-t, tudja a gyász, hogy mi van vele.

Az anyuka nem ad a kiskorú gyerekének reggelit, a téli ruházatot is magának veszi a kiskorú gyermek, a másiknak 200 forintot ad egészapos kajára. De ilyen infláció mellett a gyereken kell spórolni, mert hát mi az, hogy nem bszhat el a külsőjére tízezreket, meg 16 ezreket arra, hogy éttermezzen egyet a nagy rászorultságában, meg infláció okozta csóróságában. Mellette meg annyi esze sincs, hogy az állítólagos iskolai ingyen étkezést igényelje a gyerekeknek.

2023. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
86%
#50 Magánügy, ja, csak nem akkor amikor a kiskorú gyereke az olyan dolgokat, hogy reggeli, meg téli ruházat, magának kell, hogy fizesse. De nyilván ezen a kicseszett oldalon a szülő csak szent lehet.
2023. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
29%

"Az anyuka nem ad a kiskorú gyerekének reggelit, a téli ruházatot is magának veszi a kiskorú gyermek, a másiknak 200 forintot ad egészapos kajára"


Ebből mondjuk annyi igaz, hogy a kiskorú, amúgy diakmunkazo gyermek vett magának egy bakancsot és-ismeretlen okbol- magának veszi a reggelit, a másik pedig 200 forintot kapott zsemlere, ami 70 ft/db. De mesélj meg, mit látsz bele. A tény, vagyis amit q kérdező leirt, az ennyi: "...Magamnak kellett bakkancsot is vennem, így elment a fizum, plusz a reggeli kaját is magamnak veszem, ", "Öcsém meg kért tőle zsemlére pénzt, és ilyet szól "200 forint elég lesz?", amikor egy zsemle 70 forint."

2023. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
39%

Hol írta, hogy magának KELL fizetnie a reggelit? Lehet, hogy otthon is van kaja, csak az nem annyira menő, mint a sulis büfében bevásárolni, dupla annyiért.

Nekem is volt kamasz gyerekem; pontosan tudom, hogy az otthoni kaja mindig xar volt, csak a büfés felelt meg, és a kávéautomata, mert az volt a trendi.

2023. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
20%

"Az apáról nem tudunk semmit, lehet meghalt, lehet papucs és az anyuka irányít, lehet fizeti a gyt-t, tudja a gyász, hogy mi van vele."


Pedig erdekelne

2023. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
34%

"Nekem is volt kamasz gyerekem; pontosan tudom, hogy az otthoni kaja mindig xar volt, csak a büfés felelt meg, és a kávéautomata, mert az volt a trendi."


Az enyem szintúgy. Sőt, neki az sem felel meg, amit ebédre készítek neki, a gyakorlati napjain, neki pizzát kell rendelni, vagy valami mást olyankor. Úgy, hogy előző nap megkerdezem, mit szeretne vinni.

2023. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
88%
Én meg voltam kamasz, egyet tudok érteni azokkal, akik szerint a gyereküknek nem felel meg az otthoni kaja. Sajnos én is most látom, tök fölösleges volt a büfére meg a kávéautomatára költeni a pénzemet. Apuka sztorija érdekelne engem is.
2023. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
100%
Azért havi 4 nap diákmelóból ne mondja már senki, hogy belefér a mindennapi reggeli a túlárazott sulibüféből. :D Legolcsóbb szalámis szendvics van vagy 500 forint, amibe még max margarin van az egy szelet vékony szalámi mellett :D
2023. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk a diákok jobban kerestek mind a rendes dolgozók. Egyébként van az több is, mint 500 forint :D
2023. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
27%
Miért lenne már kötelező a napközi? Akkor hogy jár el a gyerek különórákra, már aki eljár? Sport, hangszer, nyelvtanfolyam, tánc, kutyafüle.
2023. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!