Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha anyám...

Mit tegyek, hogyha anyám rajtunk, gyerekein spórol?

Figyelt kérdés

Én már diákmunkázok, de suli mellett heti 1x megyek csak, amiből én állom a reggeli kajámat, meg néha veszek magamnak belőle ropit, stb. A többi tesóm még nem tud diákmunkán se dolgozni.


Mi is megérezzük valamennyire az inflációt. De anyám ahelyett, hogy a sok hülyeségen spórolna, inkább rajtunk spórol. Magamnak kellett bakkancsot is vennem, így elment a fizum, plusz a reggeli kaját is magamnak veszem, és abban a hónapban csak 3 napot mentem.


Ma is leordította a fejemet, mert kértem tőle pénzt, mivel mentem a barátaimmal. Odaadott 2 000 forintot, amiből csak a busz oda 340 forint, és akkor még nem is ettem, nem is ittam. Hogy ne maradjak szégyenben, mondtam, hogy inkább adjon egy 5 000 forintot, mert ha 1800-ra jön ki a legolcsóbb menü is, akkor mit csinálok? Inkább legyen több, mint kevesebb, és a visszajárót visszaadom. Erre nekem állt.


De magának meg megengedi a 16 000 forintos ebédet, meg kisvasutazást a "barátaival". Öcsém meg kért tőle zsemlére pénzt, és ilyet szól "200 forint elég lesz?", amikor egy zsemle 70 forint.


2023. jan. 21. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ennek már jogi következménye is lehet. Amúgy nálunk még fölsőben is volt tízórai meg uzsonna
2023. jan. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
87%

Már hogy lenne kötelező a napközi felsőben... A gyerekem most 6.-os, egy egyszerű kérelem igazgatónőnek, és máris nem kell napköziben maradni.


És az sem hihetetlen, hogy 2 óránként jár busz, a gyerek osztálytársát is pár perccel az utolsó óra vége előtt elengedik, hogy elérje a buszt, utána már csak 4-kor megy.

Nem mindenki él a fővárosban, hogy két percenként jöjjön villamos/metro/busz/anyámkínja.


Kérdező! Otthon főz anyád, vagy szokott bevásárolni? Van otthon bármilyen kaja?

Azt az egyet én sem hiszem el, persze meggyőzhető vagyok, hogy a suliban nincs napi 3* közétkeztetés. Ráadásul ti hárman vagytok, ingyen jár a kaja.

2023. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
57%

42!


KÉRELEM. Ott a kulcsszo. KÉRELEM nélkül bizony kötelező 4ig az általános iskola.

Ha a kérdező ocsikeje ott ebédelni a suliban, szépen nyugodtan, majd neki állna egy házi feladatot megcsinalni, máris mehetne a következő busszal, ugye.

2023. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
37%

42!


Csak egy pelda: [link]

2023. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
78%

#43 Ja, csak egy napköziben nem feltétlenül lehet tanulni. Én is voltam már napközis, falun, ahol mindenki ismer mindenkit. Pár kis kotonszökevény cigány pulya nyugodtan végig visíthatta a tanulási időt, meg rázogathatta a tanulni akaró diákok padját, és a tanár nem szólt érte, mert különben a kis féregnek bejön a nagy féreg family a szamurájkarddal, hogy mi az, hogy rá lett szólva a kis Ármándó Huánmigélre.

A kövi buszra meg hol várjon? Ebédlőben nem mindenütt lehet csak úgy ülni, sulifolyosón nincs asztal, hogy leüljön.

Abba meg már bele se megyek, hogy milyen a közétkeztetés. Ebéd téren kis hajas leves, leves állagú tejbegríz, félig nyers, tikkadt rizs, stb. Tízóraira kapsz két kőkemény zsömlét, egy macisajttal, és az uzsonna is hasonló színvonalú.

Nyilván jobb, mint a semmi, de basszus, ha 16 ezreket verek el egy ebédre, meg 25 ezreket a külsőmre, akkor nem vagyok azért olyan csóró, hogy az legyen a probléma, hogy vagy a semmi, vagy az okádék menzakaja

2023. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
60%

úristen, #43 lovagolsz a szavakon. Számomra az kötelező, ami alól semmilyen kibúvó, kérelem nem mentesít. Kötelező a személyi igazolvány, jogosítvány például. Vagy tankötelezettség alól sem lehet kibújni.


Mellesleg ideböfögted egy fővárosi étkezés honlapján. HAHÓ! Van vidék is, nem is kevés!

2023. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
41%

46!


Egy példa volt a link, te nagyon okos. MINDEN általános iskolában napi háromszori etkezest is lehet igényelni. Általában csak első és második osztályban élnek ezzel a lehetőséggel, főleg ha iskola otthonos rendszer van. A nagyobbak visznek magukkal tízórai és uzsonnát.

A lényeg az lett volna, hogy a drága gyermek bizony kap enni, ha igénylik neki az intézményi etkezest. Ráadásul INGYEN. A minőség meg annyira mellékes, tudod ha nincs mit enni, és a kérdező azt próbálja beadni, higy nincs mit enni, akkor a xar étel is jobb, mint a semmi.

2023. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
71%
#47 De itt nem az a helyzet, hogy VALÓJÁBAN nincs mit enni, hanem, hogy el van szórva a pénz hülyeségekre. Azt meg nem értem mi a faxért a kérdezőn kéred számon, már-már lebszás szinten, hogy mi van igényelve a testvérének, meg mi nem. Nem az általános iskolás gyerek igényelhet magának étkezést, meg nem a szintén kiskorú tesója, hanem az ANYJA.
2023. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
36%

Tehát foglaljuk össze:

Az anya egyedül nevel három kiskorú gyereket, az apjuk semmivel a világon nem járul hozzá, és a kérdés, hogy merészel ilyen infláció mellett az anya a gyereke SZÓRAKOZÁSÁN spórolni?

Amúgy is a qurvaannyát, hogy ad a külsejére, miközben szegény kislány nem tud étteremben bulikázni, elvégre az a természetes, ha a gyerekek legalább két osztállyal jobb színvonal jár, mint a szülőknek.

Gyakorlatilag egy örök büntetés, ha vagy olyan hülye, hogy gyereked legyen.

2023. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
16%

"De itt nem az a helyzet, hogy VALÓJÁBAN nincs mit enni, hanem, hogy el van szórva a pénz hülyeségekre. "


Mar ne is haragudj, de anyuka MAGÁNÜGYE, hogy mire költi el a keresetét. MAGÁNÜGYE. A kerdezonek van hol lakni, van fűtés, meleg víz, áram. Van egy internet képes eszköze, internet. RA is van költve. Nagyon nagy eséllyel kedves kerdezonk igencsak eltulozta a meséjét

2023. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!