Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha anyám...

Mit tegyek, hogyha anyám rajtunk, gyerekein spórol?

Figyelt kérdés

Én már diákmunkázok, de suli mellett heti 1x megyek csak, amiből én állom a reggeli kajámat, meg néha veszek magamnak belőle ropit, stb. A többi tesóm még nem tud diákmunkán se dolgozni.


Mi is megérezzük valamennyire az inflációt. De anyám ahelyett, hogy a sok hülyeségen spórolna, inkább rajtunk spórol. Magamnak kellett bakkancsot is vennem, így elment a fizum, plusz a reggeli kaját is magamnak veszem, és abban a hónapban csak 3 napot mentem.


Ma is leordította a fejemet, mert kértem tőle pénzt, mivel mentem a barátaimmal. Odaadott 2 000 forintot, amiből csak a busz oda 340 forint, és akkor még nem is ettem, nem is ittam. Hogy ne maradjak szégyenben, mondtam, hogy inkább adjon egy 5 000 forintot, mert ha 1800-ra jön ki a legolcsóbb menü is, akkor mit csinálok? Inkább legyen több, mint kevesebb, és a visszajárót visszaadom. Erre nekem állt.


De magának meg megengedi a 16 000 forintos ebédet, meg kisvasutazást a "barátaival". Öcsém meg kért tőle zsemlére pénzt, és ilyet szól "200 forint elég lesz?", amikor egy zsemle 70 forint.


2023. jan. 21. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
23%
29-es, nem tűnt fel hogy itt valami nagyon sántít?
2023. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
9%
Kamukirálynő.
2023. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
13%
Van hol laknod, van mit enned, hol a gond?
2023. jan. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
14%
Ezt kb igy meséld is el iskolapszichológusnak és tedd hozzá, hogy "szeretnék hatósági segitséget kérni".
2023. jan. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
77%

"Arra meg senki nem reagált, hogy a tesója, aki olyan korú, hogy nem diákmelózhat, oszt anyuci 200 forintot szán a gyerek egésznapi kajájára. Nem tudom, nekem itt gyanús lett volna, hogy nem a kérdező a telhetetlen, pedig szerintem teljesen átlagos szellemi képességekkel rendelkezem. Vagy itt mindenki hülye, hogy ez nem tűnt fel senkinek?"


Nekem mondjuk az jutott eszembe, hogy az a gyerek otthon is ehetne reggelit, de az nem felel meg neki. Plusz mivel minimum 3 gyerek van, az intézményi étkezés ingyenes nekik.

Anno én sem kaptam soha pénzt anyámtól ételre, hiszen az totál felesleges pemzkidobas volt, amikor otthon ott volt az étel, az iskolában meg ingyen ebedelhettem. A gyerekemnek sem adtam csak akkor, amikor valami miatt nem volt időm szendvicset csinálni neki,

2023. jan. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 A kérdező kommentje:

Az aznapi kajára adott 200 forintot, nem a reggelire.

És szerinted felsőbe 3 étkezés van? Hát rohadtul nem. Még ebédelni se jár, mert nem érné el a buszt.

2023. jan. 22. 06:32
 37/78 anonim ***** válasza:
66%
Nos, felsőben is lehet tizorait és uzsonnát is kérni. Nyilván nem jár ebédelni, mert ugye csak egyetlen busz jár, amivel haza tud menni. Igen, az általános iskola 4ig kötelező, de ne zavarjon.
2023. jan. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 A kérdező kommentje:

Okoskodjál már! Még alsóba se kaptunk tízórait meg uzsonnát, már akkor is magunknak kellett vinni a kaját.

4-ig kötelező annak, aki tanszobás. Igen, annak. Aki elmehet, az elmehet az utolsó óra után. Ha ott marad ebédelni, akkor 2 órát várhat a buszra.🙂


De tudd jobban, mert nagyon okos vagy.

2023. jan. 22. 07:08
 39/78 anonim ***** válasza:
71%

Alsoban is lehet tízórait és uzsonnára is igenyelni.

Az általános iskola jopar éve 4ig kötelező.

Ocsike nyugodtan meg tudna ebédelni, aztán majd megy a buszhoz.

2023. jan. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
29%

Bár nem tegnap voltam alsós, de nekünk is kötelező volt a napközi. Különleges esetben nem volt az.

Egyébként ha valaki rosszabbul él, az igényelhet. Miért nem próbálkoztok meg ezzel, ahelyett, hogy elvárod, hogy anyádat ócsároljuk?

2023. jan. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!