Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha anyám...

Mit tegyek, hogyha anyám rajtunk, gyerekein spórol?

Figyelt kérdés

Én már diákmunkázok, de suli mellett heti 1x megyek csak, amiből én állom a reggeli kajámat, meg néha veszek magamnak belőle ropit, stb. A többi tesóm még nem tud diákmunkán se dolgozni.


Mi is megérezzük valamennyire az inflációt. De anyám ahelyett, hogy a sok hülyeségen spórolna, inkább rajtunk spórol. Magamnak kellett bakkancsot is vennem, így elment a fizum, plusz a reggeli kaját is magamnak veszem, és abban a hónapban csak 3 napot mentem.


Ma is leordította a fejemet, mert kértem tőle pénzt, mivel mentem a barátaimmal. Odaadott 2 000 forintot, amiből csak a busz oda 340 forint, és akkor még nem is ettem, nem is ittam. Hogy ne maradjak szégyenben, mondtam, hogy inkább adjon egy 5 000 forintot, mert ha 1800-ra jön ki a legolcsóbb menü is, akkor mit csinálok? Inkább legyen több, mint kevesebb, és a visszajárót visszaadom. Erre nekem állt.


De magának meg megengedi a 16 000 forintos ebédet, meg kisvasutazást a "barátaival". Öcsém meg kért tőle zsemlére pénzt, és ilyet szól "200 forint elég lesz?", amikor egy zsemle 70 forint.


2023. jan. 21. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
17%
Majd ha neked lesznek gyerekeid, te is spórolhatsz rajtuk.
2023. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
78%
van otthon kaja? az a nagy kérdés
2023. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
15%
En ugy gondolom,hogy mégis az ilyenfajta anyák fognak idõvel a legnagyobb tiszteletet kapni a gyerekeitõl.Az olyan anya,aki arra törekedett mindig,hogy a gyerekeinek jobb legyen, vagy inkább az anya nem evett,de a gyerekeinek legyen.Na az ilyen anya a késöbbiekben le van ejtve.TISZTELET A KIVETELNEK!!!!
2023. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
22%
Jujj, a hármas válaszoló nagyon, de nagyon jól látod a dolgokat, ez tényleg így van. Sok ilyet láttam a környezetemben. 😑
2023. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
69%

Ha diakmunkazol, akkor az mondjuk evidens, hogy a barátaiddal való kiruccanast te fizeted, nem anyad.

A 16e ebéd nem tudom mit jelent. Annyiért ment el egy nap ebédelni, vagy az a havi menüje a munkahelyén? Mondjuk mindegy, hiszen a saját pénzét arra költi, amire akarja.n

2023. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
63%
Nem rajtad spórol, csak nincs pénze a bulizásod fizetni. Egyébként tedd azt, hogy pumpolod apádat (is).
2023. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
65%

Ha egy hónap alatt 16.000,- Ft az ebédje, akkor magán is spórol, nem is kicsit.


Lehetséges, hogy a jelen helyzetben az nem fér bele, hogy bulizni járj, erre nem gondoltál? Másnak is lemondással jár ez az időszak. Lehet, neked nem az evésről, hanem a buliról kellene lemondani.

2023. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
29%
Eléggé túlvállalta magát anyád a min. három gyerekkel. De most mit vársz egy ilyen embertől? Ez nem arra vall, hogy túlzottan óvatosan bánik a pénzzel.
2023. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
75%

8!


NULLA információ alapján hogy sikerült ilyen okosnak lenni?

2023. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
70%

Ilyet, hogy cipőt nem tud venni a szülő...

Miért kéne, hogy magának fizesse még a bakancsot is a kérdező? Lehet, hogy még középsulis. Ha nem vállalt volna ilyen sok gyereket anyád, most jutna pénz cipőre.

2023. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!