Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha anyám...

Mit tegyek, hogyha anyám rajtunk, gyerekein spórol?

Figyelt kérdés

Én már diákmunkázok, de suli mellett heti 1x megyek csak, amiből én állom a reggeli kajámat, meg néha veszek magamnak belőle ropit, stb. A többi tesóm még nem tud diákmunkán se dolgozni.


Mi is megérezzük valamennyire az inflációt. De anyám ahelyett, hogy a sok hülyeségen spórolna, inkább rajtunk spórol. Magamnak kellett bakkancsot is vennem, így elment a fizum, plusz a reggeli kaját is magamnak veszem, és abban a hónapban csak 3 napot mentem.


Ma is leordította a fejemet, mert kértem tőle pénzt, mivel mentem a barátaimmal. Odaadott 2 000 forintot, amiből csak a busz oda 340 forint, és akkor még nem is ettem, nem is ittam. Hogy ne maradjak szégyenben, mondtam, hogy inkább adjon egy 5 000 forintot, mert ha 1800-ra jön ki a legolcsóbb menü is, akkor mit csinálok? Inkább legyen több, mint kevesebb, és a visszajárót visszaadom. Erre nekem állt.


De magának meg megengedi a 16 000 forintos ebédet, meg kisvasutazást a "barátaival". Öcsém meg kért tőle zsemlére pénzt, és ilyet szól "200 forint elég lesz?", amikor egy zsemle 70 forint.


2023. jan. 21. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 A kérdező kommentje:

"Ha diakmunkazol, akkor az mondjuk evidens, hogy a barátaiddal való kiruccanast te fizeted, nem anyad."


Le lett írva, hogy miért tőle kértem pénzt. Olvasd légy szíves vissza, ha kell kimásolom neked.

2023. jan. 21. 19:42
 22/78 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még 18 éves.
2023. jan. 21. 19:43
 23/78 anonim ***** válasza:
1%
" Nem egy hónap, hanem egy alkalom volt egy rohadt drága étterembe" - melyik drága étteremben 1800 egy menü? :D
2023. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem költhet magára. De műköröm, muszempilla, igénytelen szemöldökfestés megvan, rongyrázás megvan, a gyereke meg 200 forintból lakjon jól az iskolába.


Senki nem mondta, hogy kötelező a "bulizásomat" fizetni, de nehogy már ne kérhessek 5 000 forintot, mert 1 évben max 3x elmegyek valahova.


Megnéznélek benneteket, hogy milyen gyomorideggel mennétek el bárhova is 2 000 forinttal, amiből csak a busz 680 forint. Le lett írva, hogy én vettem magamnak cipőt, és arra ment el a pénz. Ezért kellett volna az az 5 000 forint.


Apámat meg felesleges emlegetni, nem az volt a kérdés.

2023. jan. 21. 19:48
 25/78 A kérdező kommentje:

?? Milyen 1800? 16 000 volt egy ebéd neki.


Az 1800-at én írtam, hogyha rendelek egy 1100 forintos levest, meg innivalót, akkor még a második sehol nincs.

2023. jan. 21. 19:49
 26/78 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudsz tenni semmit. 18 éves korodtól elmész dolgozni normál munkaidőben és lesz pénzed.
2023. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
17%
Azért azt írhattad volna, hogy 18 alatti vagy, nem pedig 20+ egyetemista. És azt is, hogy évente 3x mész így el haverozni vagy hetnte 2x. Ugyanis nagyon nem mindegy.
2023. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
86%
Arra meg senki nem reagált, hogy a tesója, aki olyan korú, hogy nem diákmelózhat, oszt anyuci 200 forintot szán a gyerek egésznapi kajájára. Nem tudom, nekem itt gyanús lett volna, hogy nem a kérdező a telhetetlen, pedig szerintem teljesen átlagos szellemi képességekkel rendelkezem. Vagy itt mindenki hülye, hogy ez nem tűnt fel senkinek?
2023. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
14%

Én még ezen az 1800-on rugózom, hogy 2000 forintot kapott, a busz 300 valamennyi - de hol? -, és 1800 a legolcsóbb menü, akkor a kérdező bajban lesz, erre válasznak írta, hogy 16 ezer az anyjának egy ebéd, amit erősen kétlek.

Műköröm, műszempilla, szemöldökfestés is kb 25 ezer, nehogy már ennyit ne költhessen magára az ember. Nevetséges.

Egyébként nem értem, ha 1100 egy leves, plusz az inni, akkor egyszerű: nem eszek levest, csak másodikat, de nem láttam még olyan kajáldát, ahol 1800ból kijön egy bármilyen kaja, maximum két olcsóbb leves!

2023. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
80%
#29 Elkölthetsz magadra 25 ezer forintot, nem ez a baj, de nem úgy, hogy közben az egyik kiskorú gyereked magának veszi a mindennapi reggelijét, téli cipőjét, és egy pár havonta egyszeri szros szórakozására nem tudsz adni 5000 forintot, úgy hogy visszaadja a visszajárót, meg nem úgy, hogy a másik gyerekednek, aki diákmelózni se tud, olyan fiatal, annak a napi kajájára 200 forintot adsz.
2023. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!