Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha anyám...

Mit tegyek, hogyha anyám rajtunk, gyerekein spórol?

Figyelt kérdés

Én már diákmunkázok, de suli mellett heti 1x megyek csak, amiből én állom a reggeli kajámat, meg néha veszek magamnak belőle ropit, stb. A többi tesóm még nem tud diákmunkán se dolgozni.


Mi is megérezzük valamennyire az inflációt. De anyám ahelyett, hogy a sok hülyeségen spórolna, inkább rajtunk spórol. Magamnak kellett bakkancsot is vennem, így elment a fizum, plusz a reggeli kaját is magamnak veszem, és abban a hónapban csak 3 napot mentem.


Ma is leordította a fejemet, mert kértem tőle pénzt, mivel mentem a barátaimmal. Odaadott 2 000 forintot, amiből csak a busz oda 340 forint, és akkor még nem is ettem, nem is ittam. Hogy ne maradjak szégyenben, mondtam, hogy inkább adjon egy 5 000 forintot, mert ha 1800-ra jön ki a legolcsóbb menü is, akkor mit csinálok? Inkább legyen több, mint kevesebb, és a visszajárót visszaadom. Erre nekem állt.


De magának meg megengedi a 16 000 forintos ebédet, meg kisvasutazást a "barátaival". Öcsém meg kért tőle zsemlére pénzt, és ilyet szól "200 forint elég lesz?", amikor egy zsemle 70 forint.


2023. jan. 21. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
67%
Senki nem írt olyat, hogy a cipőt magának kellene hogy vegye a kérdező. Bár lehet az is jogos lenne, mert fogalmunk nincs hány éves, simán lehet hogy nagykorú, plusz nem egy átlag bakancs kellett neki, hanem mondjuk egy Martens.
2023. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
69%
3-as, nagyon sok ilyet láttam én is. Osztálytársnőmék velünk szemben laktak, lakótelepi lakás, ugyanaz az emelet, átjárkáltunk egymáshoz. Anyja hasonló volt, amit a kérdező is írt (megspékelve, hogy még drága piákat is vett magának), a lánya kinőtt ruhákban járt. A mai napig (ötvenesek vagyunk már), édesanyának szólítja az anyját és imádja.
2023. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
75%

Ó, szóval ha anyád netán költ magára, akkor az hülyeség, nem kéne, d eneked fizesse a haverozásod?


Amúgy mi az a 16 ezres ebéd? Egy darab ebéd? Vagy a havi kaja munkahelyen? Ha az utóbbi, akkor keményen spórol magán is. A gyerekek mindig azt hiszik, hogy a szüleik szrják a pénzt, pedig a legtöbb nem. Apádtól miért nem kérsz?

2023. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem heti menü lesz az a 16 000. Hetente szokták rendelni az ilyen fizetős ebédeket.
2023. jan. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
17%
Ha elmúltál 18 akkor az anyukád jogilag köteles neked reggelit adni és etetni ruházni. Ha viszont egy 80 ezer forintos bakancsot akarsz akkor jogos h vedd meg magadnak de amúgy ha 18 alatt vagy akkor köteles ruhát és kaját adni neked.
2023. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
80%

"Ha elmúltál 18 akkor az anyukád jogilag köteles neked reggelit adni és etetni ruházni. "


Téves. Ha elmúlt 18, a vilagon semmire nem köteles az anyja

2023. jan. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
46%

Miért hiszi azt minden kis takony, hogy az anyjának kötelessége finanszírozni bármilyen szórakozását? Nem köteles egyáltalán. Arra költi a fizetését, amire csak akarja! A családi pótlék más eset, de az is rohadt kevés, kb semmire nem elég, fizetni kell a számlákat is.

Amit kell neki: lakhatást biztosítani, enni adni neki, meg esetleg a ruháztatását állni. Ez most kb tinihisztinek tűnik.

Esetleg megkérhetnéd, segítsen megtanítani spórolni. Vagy tanuld meg magadtól, üljetek le megbeszélni!

2023. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
69%

Sárgaföldig le lehet pontozni, de apuka hol van? Ő miért nem ad pénzt? Nyilván nem szűznemzéssel jött létre három gyerek.

Egyedülálló anyaként meg az is emberfeletti, ha 2000 ft-ot tud adni bulikázni. Több, mint a dupláját kérni, aztán hisztizni, hogy nincs, elég pofátlan.

2023. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
86%
Óó bocsi azt akartam írni ha nem múlt el 18
2023. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 A kérdező kommentje:
Nem egy hónap, hanem egy alkalom volt egy rohadt drága étterembe.
2023. jan. 21. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!