Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnék sokan, hogy a...

Miért szeretnék sokan, hogy a leendő férjem nevére kerüljek, mint valami használati tárgy?

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom nincs azzal, aki még a teljes nevét is felveszi a férjének, tegye.


Viszont én nem akarom felvenni a férjem nevét semmilyen formában, van nekem saját nevem.

Nyáron lesz az esküvőnk, és azzal traktál sok ember, hogy így vagy úgy vegyem fel a férjem nevét, mert összetartozunk. Hát ez minden, csak nem az összetartozásnak a jele, hogy mint egy ház vagy egy kocsi, a nevére lennék iratva. Aztán amikor megkapják ezt tőlem, akkor még ők vannak felháborodva


2023. jan. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
94%

Az én szüleim sosem házasodtak össze, de már vagy 30 éve, kamasz koruk óta együtt vannak.


Anyám neve így más mint a mienk. Sose volt ebből hatranyom, mindenki értette ki az apám és ki az anyám. Ellenben az osztalytarsaim bajba voltak amikor valahol meg kellett adni az anya nevét, mindig dilemma volt hogy a leánykori nevét vagy a mostanit?!


Amúgy ez a gyönyörű szokás azért alakult így ki mert régen valóban a férfi birtokolta a nőt, ő volt az "ura" nem véletlenül úgy mondjuk hogy né. Mintha az övé lennél.


A nőnek meg ugye szégyen volt ha nem ment férjhez, ezért büszkén viselték a férjük nevét hogy mutassák őket is elvette valaki.


Én is úgy gondolom hogy ez a 21. században tök gáz. Én leszarom hogy hagyomány, ilyen hátterű hagyomány nekem nem kell.

Szerintem nem büszkeség az hogy elvesznek, ez nem egy teljesítmény, tulajdona meg nem vagyok senkinek.


Fun fact: dolgoztam olyan helyen ahol nagyon sok fiatal nőnek kellett felirnom a nevét. Rengeteg röhejes dolog jön ki ezekből a kotojeles dolgokból, szóval nem olyan király az se. Persze persze tudom, a tied pont nem röhejes.

2023. jan. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
92%

Akkor a férj miért nem veszi fel a nő nevét? Erre is van lehetőség.


Én pl. azért nem veszem fel, mert

1. szeretem a nevem

2. az ő vezetékneve hülyén passzol a keresztnevemhez

3. kötőjeles verzióban meg a fél életemet a leírásával tölthetném, mert hosszú lenne

2023. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
79%
45-ös, hagyd már a francba, funkcionális analfabétákkal sem vitatkozunk.
2023. jan. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:

"Most komolyan ezen akadsz fenn? A szokások pont azért szokások, hogy azt úgy folytatják ahogy anno előtte és előtte stb... "


Pont nem. Mert előtte nem Kovácsné Nagy Anna volt, hanem Kovács Jánosné.


Az is hagyomány volt régen, hogy amikor a férj meghágta a feleségét, akkor kitették a véres lepedőt közszemlére, boldog-boldogtalan láthatta.

2023. jan. 2. 17:22
 55/55 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az anyja születési nebét kell megadni az iratokon mijdenhol, hiszen férjek jönnek, mennek. Nekem sem tetszik ez az elavult szokás, hát még a régi Kovács Sándorné formula. Én sem venném fel más nevét, amúgy sem hiszek az örök házasságban, szóval egy maceràs okmánycserével kevesebb gondom van. Én sem hiszek ebben, hogy ez jelentené az összetartozást. Pl nagymamám elvált kb 30 éve , azóta is az azóta elhumyt nagyapám nevét viseli. Pedig már régen nem tartoznak össze, semmit sem jelent ez. Régen megszólta a falu, aki nem lett XYné, de manapság már semmi gond ezzel.
2023. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!