Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnék sokan, hogy a...

Miért szeretnék sokan, hogy a leendő férjem nevére kerüljek, mint valami használati tárgy?

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom nincs azzal, aki még a teljes nevét is felveszi a férjének, tegye.


Viszont én nem akarom felvenni a férjem nevét semmilyen formában, van nekem saját nevem.

Nyáron lesz az esküvőnk, és azzal traktál sok ember, hogy így vagy úgy vegyem fel a férjem nevét, mert összetartozunk. Hát ez minden, csak nem az összetartozásnak a jele, hogy mint egy ház vagy egy kocsi, a nevére lennék iratva. Aztán amikor megkapják ezt tőlem, akkor még ők vannak felháborodva


2023. jan. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
14%

Ha terveztek gyereket, akkor mi lesz a családnevük?

Nekem furcsa lenne, ha nem egy neven lenne a gyerek és a szülő. Mert akkor automatikusan arra gondol az ember, hogy a gyerek más anyától/apától van. Amivel nincs probléma, de könnyebb a gyerek számára is. Én már csak az egyszerűség és problémamentesség miatt is felvenném férjem nevét, ha gyereket sem szeretnék soha. De egyébként a férj is felveheti a te nevedet...

Szerintem az egységet jelképezi a közös családnév. Ez a kultúránk, hagyományunk, társadalmunk része. Minden felfogás kérdése. Most kitaláltad, hogy ez birtoklást jelent, de hidd el nagyon kevés ember gondolja ezt. Én soha életemben nem gondoltam így egy feleségre sem, hogy "na, ez a férjének a tulajdona."

27/N

2023. jan. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
86%

Nem veszed fel éd kész. Párodat zavarja?

Más véleményét meg lekell 💩ni.

2023. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
87%

Miért húzod ezen ennyire fel magad? Én az első házasságomban -né lettem. Papírok újracsinaltatása. Váláskor vissza a leánykori nevek, papírok újramegcsináltatása. Mikor másodszor férjhez mentem, megmondtam, hogy én ezt még egyszer nem fogom megcsinálni meg kifizetni, jó lesz ez így, ha a férjemnek ez probléma, akkor változtasson nevet ő. De neki ez nem volt gond, azt mondta, ez az én nevem, azt csinálok vele, amit akarok. Senki engem nem piszkált ezzel amúgy, sem családban, sem máshol.

Az meg, hogy azért vegyem fel a férjem nevét, hogy majd ne kelljen a gyereknek "magyarázkodnia" az iskolában, teljesen abszurd. Mindkét gyerek iskolás, soha egyetlen egyszer nem kellett magyarázkodni sehol. Ez az anyja neve és kész, ezen semmit nem kell magyarázni.

2023. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
86%
Apukám lelépett, mikor 7 éves voltam, anyukám visszament a leánykori nevére, és a büdös életben nem kérdezte meg senki, hogy anyuval milyen rokoni kapcsolat van köztünk.
2023. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
86%

11-es, nem, normalis ember nem kezd el automatikusan azon filozni, hogy valakinek a gyereke, akit mondjuk akkor ismersz meg, milyen meg melyik apatol van 🤷‍♀️

Ha meg mar ismered reg, nyilvan ennyirol tudsz. Bar az en fejemben egyszer meg nem fordult meg soha ez, en automatikusan arra asszocialok, hogy nyilvan a gyerek az apja neven van, az anyjanak meg mas neve, de ennyi. Amugy senki le se szarja 😂



Mitol egyszerubb az, hogy felveszed a ferjed nevet? Mikor, milyen helyzetben? A kutyat nem erdekli a vezetekneved, szoval nem ertem, tenyleg, magyarazd mar meg!

En is felvettem a ferjem nevet,de pl kotojelesen, mert igy jol mutat a vezeteknevemmel egyutt. De a gyerek meg siman csak a ferjem nevet kapta. Soha, egyszer nem volt ebbol baj, szoval tenyleg probalom a logikadat megerteni, de nem megy! Raadasul a nevvaltoztatassal nekem csak a macera volt, elonyet nem lattam, egy percig se 🤣

Es esetleg valas eseten mi lesz? Orokke a ferjed neven maradsz, csak hogy egyforma legyen a gyerekkel? Ez beteg, bocsi.

2023. jan. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező tojd le, ezen ne is húzd fel magad. Megmondod, hogy neked így jó, ezért így lesz (amúgy sem ezen múlik az összetartozás, aztán téma lezárva.

Én sem vettem fel a férjem nevét, van sajátom, amit szeretek (és ami amúgy külföldi, tehát rettentő hülyén hangzik magyar vezetéknévvel), nem kell másé. Értelmes ember ilyenen nem akad fenn, a nem értelmest meg el kell kerülni.

2023. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
96%
A parommal mi kozosen fogjuk felvenni egymas vezeteknevet, mert igy dontottunk. Az o anyja 35 eve elvalt az apjatol, megis Gipsz Jakabne maradt a valas utan is, ugy ismerkedett meg az elettarsaval, akitol parom huga szuletett.
2023. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőlük, hogy az ő nevüket hogyan vette fel a férjük/ ők hogyan vették fel a feleségük nevét!
2023. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

"Talán az degradáló válaszod miatt vannak felháborodva."


Ezt már a sokadik kéretlen megmondásukra kapták.

2023. jan. 1. 14:45
 20/55 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként, ha nem állnak én is annyit kérdeznék vissza, (ha már ilyen baromsággal jönnek, hogy ez fejezi ki az összetartozást) hogy az ő drága férjük akkor egész pontosan hogyan is és milyen formában vette fel az ő nevüket. Vagy ha férfi, akkor hogyan vette fel a felesége nevét. Hisz ha összetartozás, akkor mindkét fél fejezze ki, nemde? Megnézném a fejüket.😀
2023. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!