Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnék sokan, hogy a...

Miért szeretnék sokan, hogy a leendő férjem nevére kerüljek, mint valami használati tárgy?

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom nincs azzal, aki még a teljes nevét is felveszi a férjének, tegye.


Viszont én nem akarom felvenni a férjem nevét semmilyen formában, van nekem saját nevem.

Nyáron lesz az esküvőnk, és azzal traktál sok ember, hogy így vagy úgy vegyem fel a férjem nevét, mert összetartozunk. Hát ez minden, csak nem az összetartozásnak a jele, hogy mint egy ház vagy egy kocsi, a nevére lennék iratva. Aztán amikor megkapják ezt tőlem, akkor még ők vannak felháborodva


2023. jan. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
88%

Értelmeztem a kérdést, ellenben te már a sokadik kommentben a saját értetlenkedésedet és véleményed fejtegeted a kérdező döntésével kapcsolatban, miszerint ha nem veszi fel valaki a férje nevét, akkor mégis hogy derül ki idegenek számára pusztán a nevéből, hogy házas meg hát te nem érted mi olyan hatalmas egetrengető dolog odatenni a férj nevét a sajátja elé stb stb. Ez már messze nem arról szólt, hogy a kérdezőtől miért akarják kierőszakolni, hogy felvegye a férje nevét, te magad sem vagy képes sem felfogni, sem elfogadni a másik fél álláspontját.

Egyszer elmondja a kérdező, hogy nem akarja ezért és azért, oké. Hogy utána miért kérdezgetik újra és újra és miért erőltetik? Pofon egyszerű, mert bunkók és nem képesek felnőtt emberek véleményét tiszteletben tartani!

2023. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan, nem magyarul írtam?


Az volt a kérdés mi a gond, én leírtam mi a gond és hogy " Miért szeretnék sokan, hogy a leendő férjem nevére kerüljek, " kérdésre mi a válasz.


Tényleg nem hiszem el, hogy ilyen nehéz volt értelmezni a dolgokat, de simán felsoroltam hogy mégis milyen okokból jöhet ez a kérdés, ahol a szokás volt a fő ok, előtte csak praktikus apróságot jeleztem, hogy pl ott is jelezheti egy esetleg ismerkedni szándékozó férfinek, hogy már férjnél van.


Szóval akkor értelmezd végre helyesen a kérdést ami az volt, hogy miért történik az ami, nem az, hogy azt vitassuk hogy most a kérdezőnek vagy a másik oldalnak volt igaza.


Hanem az okokat kérdezte, ezt sikerüljön már értelmezni, hogy az okok voltak a kérdés.

2023. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
78%

Bár sok lényeges kommentet töröltek, de talán először olvasd vissza magad.

Nem tudom miért kell előadni, hogy te csak és kizárólag a mások lehetséges okait fejtegetted a jelenséget illetően, miközben több komment pont hogy nem erről szólt, hanem arról, hogy személy szerint TE értetlenkedsz azon, hogy ha már valaki házasodik, akkor miért nem képes felvenni a férje nevét, ez nem egy egetrengetően nagy dolog, most komolyan mi hátránya származik belőle, régen ez is hozzátartozott a házassághoz, ez egy pozitív szokás (mar akinek ugyebár) blablabla. Olvass kicsit a sorok között, mielőtt kikéred magadnak a nagy semmit.

Aki meg elsőre nem képes felfogni, hogy miért nem akarja valaki felvenni a leendő férje nevét és tovább bszogatja vele, annak nincs más oka, mint hogy az illető egy ordas nagy bunkó. 🤷🏻‍♀️

2023. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
5%

Sorok közt olvasás.... az az én kérdésem volt, hogy mi baja lesz tőle, de mellette ott soroltam, hogy mégis milyen okokból történik ami.


És szerintem azt is írtam, hogy sajat döntése valóban ha nem akarja felvenni, de akkor meg ez a forgatókönyv lesz ami történik, hogy az emberek kérdezősködni fognak, vagy egyik vagy másik.

2023. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
82%
És tényleg továbbra sem érted mi (volt) a probléma? Normális embernek miután elmondták, hogy nem akarja felvenni a férje nevét, mert számára ez olyasmit fejez ki, amivel nem tud azonosulni, eszébe nem jutna értetlenkedni azon, hogy “Jaj már de hát ez nem olyan nagy cucc, ennyi “áldozatot” igazán tehetnél a férjedért, különben is régen ez volt a szokás, ez hozzátartozott a házassághoz meg végső soron hátrányod sem származik belőle”….. 🤦🏻‍♀️
2023. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%
De kérlek szépen már, értsd meg hogy a kérdés meg arról szólt, hogy miért reagálnak így az emberek....
2023. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
88%

És? Ha te nem szeretnéd, akkor nem veszed fel, ennyi.

Én megmondanám, hogy aki nem pattan le a neves témáról, azt kihúzom a vendéglistáról pichába, mert így ne jöjjön.

2023. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
88%
46 Én értem, te viszont nem akarod érteni, amit én írok. De mindegy, szerintem engedjük el, ki lett vesézve, fölösleges tovább boncolgatni.
2023. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
84%
Akartam én is pont ezt javasolni, nincs gond ha nem értünk egyet, de legalább békésen zárjuk. :)
2023. jan. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 Darius- ***** válasza:
100%
Nem kotelezheti senki erre, nem kell megtenni. Boldog ujévet.
2023. jan. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!