Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnék sokan, hogy a...

Miért szeretnék sokan, hogy a leendő férjem nevére kerüljek, mint valami használati tárgy?

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom nincs azzal, aki még a teljes nevét is felveszi a férjének, tegye.


Viszont én nem akarom felvenni a férjem nevét semmilyen formában, van nekem saját nevem.

Nyáron lesz az esküvőnk, és azzal traktál sok ember, hogy így vagy úgy vegyem fel a férjem nevét, mert összetartozunk. Hát ez minden, csak nem az összetartozásnak a jele, hogy mint egy ház vagy egy kocsi, a nevére lennék iratva. Aztán amikor megkapják ezt tőlem, akkor még ők vannak felháborodva


2023. jan. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
48%
Én azért vettem fel kötőjellel a férjem nevét, mert büszke vagyok rá. Büszke vagyok rá, hogy ő a férjem és össze tartozunk. Ettől nem vagyok használati tárgy, nem így fogom fel, hogy a nevére vagyok íratva.
2023. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
73%
Talán az degradáló válaszod miatt vannak felháborodva. Bőven elég lenne annyit válaszolnod, hogy mi másként döntöttünk, megtartom a nevem.
2023. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akqrod akkor ne vedd fel
2023. jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
42%
Ha neked a hagyományos házasság utáni nevvaltozasrol a használati targy stb jut az eszedbe, jó nagy baj lehet a fejedben és kevés onbizalmad.
2023. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
34%
Én felvettem, mert szerettem volna a gyerekeinkkel közös vezetéknevet, bennük erősítve a család érzését. Elhiszem, hogy nagyon sok családban nem gond az, hogy apa Kovács Béla, anya Szabó Etelka, a gyerekek meg Kovács Ödönke és Márta, aztán az iskolában meg máshol magyarázzák el alkalmanként, hogy a szülők igenis házasok és együttélnek, csak anya öntudatos volt és negtartotta a nevét. Az emberek továbblépnek ezen. Én tiszta helyzetet akartam a gyerekeknek, ennyi.
2023. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
92%

A te jobban mondva ti esküvőtök lesz. Ne engedd senki másnak, hogy beleszóljon. Majd idővel beletörődnek a döntésedbe.

Az ismerőseim többsége csak részben vették fel a férjeik nevét: vagy csak simán a vezetéknevük módosult, vagy megtartották az eredeti nevüket és eléírták a férjük vezetéknevét: X-né y z, x-y z. De ha te egyáltalán nem szeretnéd felvenni, nem vagy köteles megváltoztatnod a neved. Akkor a lánykori nevedet írják férjezett névnek is. Én sose éreztem úgy hogy tárgy lennék mikor felvettem férjem vezetéknevét.

Amúgy az is lehetséges, hogy mindketten felveszitek egymás nevét.

Az emberek mentalitását viszont nem tudod megváltoztatni. Aki hagyományörző, megrögzött az is marad.

2023. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
93%
Mit törődsz más véleményével? Azt tedd, amit TE akarsz! Ha nem akarod, ne vedd fel, ez a te döntésed!
2023. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
91%

Nincs ezen a rokonaid részéről semmi háborognivaló.

Igazából ez a te dolgod egyedül, hiszen a te neved egyedül. Viszont mivel így szokás, gyakran traktálják vele az embert, hiszen a szokás egyesek szerint mindig követendő. A veszekedésbe nem mennék bele, de annyit mindig közölnék, hogy Köszönöm a tanácsot, ez az én döntésem, és nekem van saját nevem.

Mindenki dönthet a maga esküvőjén. Jó hogy nem találják ki a leendő gyerekeitek nevét is.

2023. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
37%

"vegyem fel a férjem nevét, mert összetartozunk. Hát ez minden, csak nem az összetartozásnak a jele"

Szerintük meg az. Na és?

Ugye nem fogsz minden véleménykülönbségről kérdést kiírni ide a házas éveitek alatt? :)

2023. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
89%
Nagy ártatlan szemekkel kérdezz vissza, hogy de a Józsi nem veszi fel a te neved, akkor honnan tudják, hogy hozzád tartozik? Vagy szégyell téged a Józsi?
2023. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!