Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnék sokan, hogy a...

Miért szeretnék sokan, hogy a leendő férjem nevére kerüljek, mint valami használati tárgy?

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom nincs azzal, aki még a teljes nevét is felveszi a férjének, tegye.


Viszont én nem akarom felvenni a férjem nevét semmilyen formában, van nekem saját nevem.

Nyáron lesz az esküvőnk, és azzal traktál sok ember, hogy így vagy úgy vegyem fel a férjem nevét, mert összetartozunk. Hát ez minden, csak nem az összetartozásnak a jele, hogy mint egy ház vagy egy kocsi, a nevére lennék iratva. Aztán amikor megkapják ezt tőlem, akkor még ők vannak felháborodva


2023. jan. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%
ha nem állnak le*
2023. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

De rohadt idegesítő, amikor már 60x elmondtam, hogy nekem így jó.

Párom egyszer kérdezte meg, hogy akarok-e változtatást, és utána nevetve hozzátette, hogy legalább nem kell újra megtanulni a nevemet, meg mantrázni magában, hogy most már nem Kovács Anna vagyok, hanem Nagyné Kovács Anna.


Kaptam egy nevet születésemkor, vezetéknévvel együtt. Ő akkor hogy fejezi ki, hogy hozzád tartozik? Sehogy. Mert a nevére iratott, mint egy kocsit, vagy egy házat. Bocsi, de nekem ez jut eszembe róla.

Én meg életembe nem filóztam azon, hogy ki kinek a gyereke, kinek milyen a vezetékneve.

2023. jan. 1. 14:54
 23/55 anonim ***** válasza:
17%
Bár azt én se értem hogy miért nem elhet elétenni legalább a férj vezetéknevét, szimplán csak annyi, hogy akkor legalább azt lehet tudni hogy a hölgy férjnél van.
2023. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
92%
Áhh szóval vadidegenek kedvéért kellene megváltoztassa a nevét, csak hogy azok tudják férjnél van-e??🤦🏻‍♀️ Ennél nevetségesebb és szánalmasabb “érvet” se hallottam még. Ha valakit annyira érdekel a másik családi állapota, kinyitja a száját és megkérdezi. Nehogy már bárki is azért vegye fel a férje nevét, hogy egy totál idegen meg tudja állapítani házas-e. De akkor gondolom a férj is tegye a neve elé a feleségéét, ugye? Csak hogy tudni lehessen, hogy az úriember házas..
2023. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

#23

És akkor miből derül ki a férfiról így, hogy van felesége?

2023. jan. 1. 16:20
 26/55 anonim ***** válasza:
14%
20 éve sem kérdeztem meg senkit eről ės nem csináltam belőle álproblémát sem ,eldöntötem egyedül hogy az ėn nevem onantol nė ės a teljes sajåt csalådnevem lett .igy mindenki látta tudta hogy férjezet vagyok mėg sem tünte el a sajåt csalåd nevem sem.
2023. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező sem kérdezett meg senkit erről, egyedül eldöntötte, hogy nem veszi fel a férje nevét, történet vége. Itt pont hogy a kotnyeles barátok/ismerősök/rokonok csinálják a problémát azzal, hogy nem fogják fel és nem tartják tiszteletben a kérdező döntését.

Láthatóan Őt egy kicsit sem érdekli, hogy vadidegenek meg tudják-e állapítani a családi állapotát, ami érthető is. Nem a névtől leszel házas, nem az fogja kifejezni az összetartozást. Akit érdekel az pedig meg tudja kérdezni, rém egyszerű.

Érdekes arról soha nem szól a fáma, hogy akkor a kedves férjről mégis hogyan állapítható meg, hogy házas? Mindig csak a nők…

2023. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem inkább az a vicc, hogy állítólagos felnőtt emberek nem képesek elfogadni, ha a másik másképp vélekedik adott témáról, mint ő. A kérdezőnek ez jut róla eszébe, na és?! Milyen jogon szólogat be emiatt bárki is? Ő sem szólt be senkinek. Ideje lenne végre tiszteletben tartani a másik ember véleményét, pláne hogy senkinek nem árt vele.
2023. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
0%
25: Általában a férfiak szoktak udvarolni a nőknek és most normális esetben ha a nevét mondja és az ember megtudja belőle, hogy férjnél van akkor nyilván nem is próbál úgy ismerkedni vele mint normál esetben.
2023. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Most ugye nem mondod komolyan, hogy azért kéne bármelyik nőnek is akarata ellenére felvennie a férje nevét, hogy vadidegen pasik könnyebben meg tudják állapítani, hogy házas-e??🤦🏻‍♀️

Bsszus, hát semeddig nem tart megkérdezni!! Bár a saját tapasztalataim alapján, aki eddig odajött udvarolni, annak nem az volt az első, hogy megkérdezte a teljes nevem. Plusz nekem is és a többi nőnek is van szája, amivel pontosan kettő pillanat megmondani, hogy “bocs, de van férjem”. Pont, amikor még “csak” barátod van is közlöd a másikkal, hogy ez nem fog menni.

Ja és ráadásul ez az agyament elképzelés is csak kb akkor működik, ha né-ként veszi fel a nő a férje nevét, ami szerintem (meg rengeteg más nő szerint is) az egyik legelavultabb forma. Ugyanis ha kötőjellel veszi fel, az jöhet a szülőktől is, nem feltétlen jelenti, hogy házas az ember. Ha meg a saját vezetéknevét cseréli le egy az egyben a férjére, szintén nem állapítható meg, tehát ez az egész ezer sebből vérzik és úgy baromság, ahogy van.

2023. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!