Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedem anyósomékhoz a...

Nem engedem anyósomékhoz a gyerekeket, férjem meg erre semmit nem mond?

Figyelt kérdés

5 és 7 éves lányokról van szó.

Anyósomék a szüleimhez képest nagyon keveset foglalkoztak velük mindig is, néha elvitték őket magukhoz péntek délután, vagy szombaton, 3 havonta egyszer ott aludtak. De akkor is mindig sírás volt valamin. Olyanokon, hogy nem engedték őket reggel tv-t nézni, nem kaphattak kakaót, mert hogy a gyerek felpörög a cukortól (pedig reggel nekik ezzel indul a nap, mese + kakaózás az ágyban). Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb (pl. Dörmi, Bueno stb). Vagy elmentek velük Ikeázni, nyitásra mentek, délben már éhesek voltak a gyerekek. Mi is szoktunk velük menni, ha muszáj, bár az ilyesmit jobban szeretjük gyerekek nélkül intézni és hétköznap, nem pedig a hétvégi tömegben. De szeretik az ikeás food court-ös kaját, húsgolyót itthonra is szoktunk venni mindig. Mondták, hogy éhesek és enni szeretnének, anyósom válasza az volt, hogy majd otthon ehetnek. Otthon meg olyan étel volt, amit nem szeretnek... Vagy nyáron is kivonultak velük a tanyájukra a hőségben, összvissz egy üveg szódavízzel és aztán csodálkoztak, hogy a gyerekek 1 óra után már hisztiztek és unták magukat a 35 fokban.

Aztán az utolsó, ami ahhoz vezetett, hogy akkor oda nem megyünk, az volt, hogy apósom felpofozta a kisebbiket. Mert karácsonykor elkezdte rendezgetni náluk a fán a díszeket, és ő rászólt, hogy ne csinálja.


Mondtam az anyósomnak, hogy jöhet hozzánk, ha szeretne, de az apósomat nem látjuk szívesen. Erre még ő háborodott fel, hogy nem fogja úgy látogatni az unokáit, hogy én közben felügyelem...

Férjem kétszer beszélt velük, elmondta, hogy ez miért van, de azóta nem nagyon foglalkozik a dologgal. Mert hogy mit csináljon, a szülei már nem fognak változni. Csak közben anyósom meg minden rokonnak úgy adja elő, hogy ez az egész ok nélkül van és hogy a lányok is szenvednek nélküle. Mondtam a férjemnek, hogy állítsa le a szüleit, erre a válasz, hogy hát ő már beszélt velük. Ja, januárban.


Szerintetek ez nem az ő dolga lenne? Mert én is felhívnám az anyját, de akkor aztán tuti többet ki nem ejti a száján a nevemet mások előtt... Ekkora balhét meg nem akarok.

Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. Az én szüleim szerencsére nem így állnak a gyerekekhez, de akkor sem hiszem, hogy az az ideális kapcsolat, mikor el kell tiltani a gyerekeket a nagyszülőktől.


2022. márc. 5. 16:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/213 anonim ***** válasza:
75%
Még hasznodra is válhat ez a kapcsolat apósodékkal a gyereknevelés során. Ahány ház, annyi szokás. Sokféle embertípus létezik, a lányaid legalább megtanulhatják ezt is. Úgy engedném a találkozást, hogy ti is jelen vagytok vagy együtt mentek el valahova. Akkor mindig lesz innivaló, kaja is. Így ezt a terhet leveszitek a nagyszülők válláról. Legalább felhívhatod a lányok figyelmét arra, hogy látjátok vannak olyan emberek, akik hazudósak. Azt állítják, hogy bármit választhattok, aztán mégsem. Vagy látjátok, nem minden ember türelmes.
2022. márc. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/213 anonim ***** válasza:
86%
21-es, kényeZtetve, nem kényesztetve. Komolyan, nem akartam írni, de kb. egy hozzászólásban háromszor írod le rosszul.
2022. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/213 anonim ***** válasza:
92%
de egyébként ezért kérdeztem, hogy hány évesek. hogy ennyire régimódiak. az én szüleim hetven felettiek és simán elvannak a 7 éves unokámmal. pedig egy időben hisztis is volt. lerendezték tök higgadtan. és jókat játszanak.
2022. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/213 A kérdező kommentje:

Anyósom 54, apósom 60.


Az én dédim 95 éves. Szellemileg és testileg is teljesen ép, ha megyünk hozzá kéthétben egyszer, eljátszik a lányokkal, legóznak, babáznak, de még olyan is van, hogy bújócskáznak. Mindig van valamilyen keksz, ropi, gyümölcs, amit ők is szeretnek és szívesen esznek.


43-as, ne vergődj már itt. :)

2022. márc. 5. 18:11
 45/213 anonim ***** válasza:
79%

"gyerektelenek osztják az észt"

Attól lesz valami igaz, jó meglátás, hasznos hozzászólás, stb., hogy van-e gyereke annak, aki írja? Eleve nem is tudod minden hozzászólóról, hogy van-e gyereke. (Sőt, igaziból egyikről se, mindenki azt ír, amit akar, a valóság ehhez képest bármi lehet.)

2022. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/213 anonim ***** válasza:
70%

Ha így neveled őket, azt fogják megtanulni, hogy mindig minden úgy van, ahogyan ők akarják. Mindenkinek ki kell szolgálnia őket! Az, hogy a nagyszülők él más szabályok vannak rendben van. Az iskolában, és a munkahelyek is lesznek szabályok. Nagyot fognak koppan, ha mindig az van, amit ők akarnak!


Azzal, hogy elkényezteted őket, rosszat teszel velük. A pofon tényleg nem kellett volna, de kapnak majd az élettől eleget, és fájni fog nagyon, hogy nem körülöttük forog a világ. Ha nem tetszik, amit írunk, miért kérdeztél. Fogadd el a kritikát, építkezz belőle!

2022. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/213 anonim ***** válasza:
43%

Döbbenet, hogy mennyire összefújta itt a szél a szemetet, te jó ég.

Komolyan, ide nők írnak?

Normálisak vagytok? (Tisztelet annak a 2-3 kivételnek?)

Belefér az, hogy 5 éves lány unokát arcul üt a nagyapja? Titeket anya nevelt? Úgy látom, nem, ilyen frusztrált bagázst rég hordott egybe a szél a gyakorin.

Gondolkozzatok el. Nem vagyok ősanya, az én lányom már 25 éves, mindig a kedvét kerestem, "elkényesztettem" ahogy egyik IQ zseni írja itt ezt a szót.

Bevallom, ha 2-3 hetenként hazajön a férjével, a kedvenceit főzöm. Te jó ég, magam is momzilla lettem...

Lehetne lényegében szarni is az igényeire, és arra, hogy mivel szerzek örömet neki(k).

Komolyan, nem igaz, hogy mentálisan ép az itt válaszolók nagy többsége.

2022. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/213 A kérdező kommentje:
Igen, ha ezt egy gyerekgyűlölő, szűklátókörű, rosszindulatú valaki mondja, arc nélkül, akkor az úgy is van! :)
2022. márc. 5. 18:19
 49/213 anonim ***** válasza:
83%
Mindent átír az autojavítás,bocs az elírásokért.
2022. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/213 anonim ***** válasza:
56%
Én is kaptam egy nyakast mikor anyám többszöri kérése ellenére nem tettem le a kristály poharat, elejtettem és összetört. Mégis ember lett belőlem!
2022. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!