Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedem anyósomékhoz a...

Nem engedem anyósomékhoz a gyerekeket, férjem meg erre semmit nem mond?

Figyelt kérdés

5 és 7 éves lányokról van szó.

Anyósomék a szüleimhez képest nagyon keveset foglalkoztak velük mindig is, néha elvitték őket magukhoz péntek délután, vagy szombaton, 3 havonta egyszer ott aludtak. De akkor is mindig sírás volt valamin. Olyanokon, hogy nem engedték őket reggel tv-t nézni, nem kaphattak kakaót, mert hogy a gyerek felpörög a cukortól (pedig reggel nekik ezzel indul a nap, mese + kakaózás az ágyban). Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb (pl. Dörmi, Bueno stb). Vagy elmentek velük Ikeázni, nyitásra mentek, délben már éhesek voltak a gyerekek. Mi is szoktunk velük menni, ha muszáj, bár az ilyesmit jobban szeretjük gyerekek nélkül intézni és hétköznap, nem pedig a hétvégi tömegben. De szeretik az ikeás food court-ös kaját, húsgolyót itthonra is szoktunk venni mindig. Mondták, hogy éhesek és enni szeretnének, anyósom válasza az volt, hogy majd otthon ehetnek. Otthon meg olyan étel volt, amit nem szeretnek... Vagy nyáron is kivonultak velük a tanyájukra a hőségben, összvissz egy üveg szódavízzel és aztán csodálkoztak, hogy a gyerekek 1 óra után már hisztiztek és unták magukat a 35 fokban.

Aztán az utolsó, ami ahhoz vezetett, hogy akkor oda nem megyünk, az volt, hogy apósom felpofozta a kisebbiket. Mert karácsonykor elkezdte rendezgetni náluk a fán a díszeket, és ő rászólt, hogy ne csinálja.


Mondtam az anyósomnak, hogy jöhet hozzánk, ha szeretne, de az apósomat nem látjuk szívesen. Erre még ő háborodott fel, hogy nem fogja úgy látogatni az unokáit, hogy én közben felügyelem...

Férjem kétszer beszélt velük, elmondta, hogy ez miért van, de azóta nem nagyon foglalkozik a dologgal. Mert hogy mit csináljon, a szülei már nem fognak változni. Csak közben anyósom meg minden rokonnak úgy adja elő, hogy ez az egész ok nélkül van és hogy a lányok is szenvednek nélküle. Mondtam a férjemnek, hogy állítsa le a szüleit, erre a válasz, hogy hát ő már beszélt velük. Ja, januárban.


Szerintetek ez nem az ő dolga lenne? Mert én is felhívnám az anyját, de akkor aztán tuti többet ki nem ejti a száján a nevemet mások előtt... Ekkora balhét meg nem akarok.

Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. Az én szüleim szerencsére nem így állnak a gyerekekhez, de akkor sem hiszem, hogy az az ideális kapcsolat, mikor el kell tiltani a gyerekeket a nagyszülőktől.


2022. márc. 5. 16:37
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/213 anonim ***** válasza:
57%
71-es, én is :D
2022. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/213 anonim ***** válasza:
10%

"Végülis ez a dolog bosszantja a kérdezőt. Erre kéne csak reagálni."

Nem. A kérdésre kell reagálni, a kérdés pedig az volt, hogy "a férjem meg erre semmit se mond?", tehát erre kell válaszolni: eldöntendő kérdés, vagyis igennel vagy nemmel. :)

2022. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/213 anonim ***** válasza:
62%

"Nem gondolja komolyan hogy neki van igaza"

De igen, szerintem egyre inkább azt képzeli, hogy neki van igaza. Őt is elkényeztették, hát ezt a mintát hozza magával, mi mást tehetne, ő is elkényezteti a gyerekeit - és anélkül, hogy egyáltalán feltűnne neki, hiszen számára ez a hozzáállás a természetes, ez az, amit megélt, amivel megszokta, hogy együtt éljen. Kiszúr a gyerekeivel, de még nem veszi észre, hiszen még kicsi mindkettő. Majd ha kamaszok lesznek, talán elkezd derengeni neki, hogy valami mintha nem stimmelne...

2022. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/213 anonim ***** válasza:
19%
akkor NEM! :D
2022. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/213 anonim ***** válasza:
70%
Lesz pár ébredés ha a Szent gyerekek felnőnek majd :)
2022. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/213 anonim ***** válasza:
92%
Magára a fő kérdésre is reagáltunk már. Írtuk, hogy nem, a férjének nem kell ezzel többet foglalkozni. Már ő elmagyarázta nekik, kétszer is. Nincs értelme tovább ragozni. A férjet mindez nem érdekli különösebben, ő már nem is foglalkozna az egésszel. Csak a kérdező akarja még mindig a férje fülét rágni, hogy menjen már, magyarázzon továbbra is a szüleinek. De minek? Már megtárgyalta velük a témát, a férj részéről ezzel le van tudva a dolog. Nem kell ezt boncolgatni. Kérdező, te is foglald el magad valami mással, látod, hogy a férjedet már nem érdekli, akkor téged se kéne, hogy érdekeljen.
2022. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/213 anonim ***** válasza:
77%
Lesz bizony. Nővérem is ilyen szellemben nevelte a fiát, most 17 éves, 60 ezres cipőt hajlandó csak felvenni, a 10 ezres "gáz", kimaradozik éjszaka, bukásra áll, örül nővérem ha meg lesz a kettes év végén, az érettségitől előre fél. Szép kilátások mi?
2022. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/213 A kérdező kommentje:

77-es, írtatok páran a kérdésemre is, ez igaz. Ettől függetlenül a kérdést nem tudom törölni az oldalról.



Arról pedig nem tehetek, hogy másnak rosszak a tapasztalatai arról, ha a gyerek nem ridegtartásban nő fel. Én sem úgy nőttem fel. Mégsem volt soha rossz jegyem, mindig ügyeltem arra, hogy jó képet mutassak magamról, hogy a családom büszke lehessen rám.

A gyerekeinktől is hasonlót várunk el, de mint írtam, nincs is velük probléma.

2022. márc. 5. 19:11
 79/213 anonim ***** válasza:
57%
Úgy látom neked nem tetszik kedves kérdező ha a valaszadok más véleményen vannak mint te. Számomra fura,hogy felnőtt nő,anya itt kér segítséget
2022. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/213 anonim ***** válasza:
79%

"mindig ügyeltem arra, hogy jó képet mutassak magamról"

Hmmm... képet...


"nincs is velük probléma"

Akkor kivel van? A férjeddel? Mondd el neki, hogy szerinted még nem oldottátok meg a problémát.

2022. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!