Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedem anyósomékhoz a...

Nem engedem anyósomékhoz a gyerekeket, férjem meg erre semmit nem mond?

Figyelt kérdés

5 és 7 éves lányokról van szó.

Anyósomék a szüleimhez képest nagyon keveset foglalkoztak velük mindig is, néha elvitték őket magukhoz péntek délután, vagy szombaton, 3 havonta egyszer ott aludtak. De akkor is mindig sírás volt valamin. Olyanokon, hogy nem engedték őket reggel tv-t nézni, nem kaphattak kakaót, mert hogy a gyerek felpörög a cukortól (pedig reggel nekik ezzel indul a nap, mese + kakaózás az ágyban). Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb (pl. Dörmi, Bueno stb). Vagy elmentek velük Ikeázni, nyitásra mentek, délben már éhesek voltak a gyerekek. Mi is szoktunk velük menni, ha muszáj, bár az ilyesmit jobban szeretjük gyerekek nélkül intézni és hétköznap, nem pedig a hétvégi tömegben. De szeretik az ikeás food court-ös kaját, húsgolyót itthonra is szoktunk venni mindig. Mondták, hogy éhesek és enni szeretnének, anyósom válasza az volt, hogy majd otthon ehetnek. Otthon meg olyan étel volt, amit nem szeretnek... Vagy nyáron is kivonultak velük a tanyájukra a hőségben, összvissz egy üveg szódavízzel és aztán csodálkoztak, hogy a gyerekek 1 óra után már hisztiztek és unták magukat a 35 fokban.

Aztán az utolsó, ami ahhoz vezetett, hogy akkor oda nem megyünk, az volt, hogy apósom felpofozta a kisebbiket. Mert karácsonykor elkezdte rendezgetni náluk a fán a díszeket, és ő rászólt, hogy ne csinálja.


Mondtam az anyósomnak, hogy jöhet hozzánk, ha szeretne, de az apósomat nem látjuk szívesen. Erre még ő háborodott fel, hogy nem fogja úgy látogatni az unokáit, hogy én közben felügyelem...

Férjem kétszer beszélt velük, elmondta, hogy ez miért van, de azóta nem nagyon foglalkozik a dologgal. Mert hogy mit csináljon, a szülei már nem fognak változni. Csak közben anyósom meg minden rokonnak úgy adja elő, hogy ez az egész ok nélkül van és hogy a lányok is szenvednek nélküle. Mondtam a férjemnek, hogy állítsa le a szüleit, erre a válasz, hogy hát ő már beszélt velük. Ja, januárban.


Szerintetek ez nem az ő dolga lenne? Mert én is felhívnám az anyját, de akkor aztán tuti többet ki nem ejti a száján a nevemet mások előtt... Ekkora balhét meg nem akarok.

Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. Az én szüleim szerencsére nem így állnak a gyerekekhez, de akkor sem hiszem, hogy az az ideális kapcsolat, mikor el kell tiltani a gyerekeket a nagyszülőktől.


2022. márc. 5. 16:37
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/213 anonim ***** válasza:
75%

Pedig de, el vannak kényeztetve! Ha azt mondja a gyerek, hogy ő márpedig most ezt vagy azt szeretne, te pedig megveszed, akkor az elkényeztetés!

Nagyszülőknél más világ van, ennyi. Nem olyan kicsik már, hogy ne értsék, hogy valamit nem szabad. El kell fogadni, hogy igenis vannak SZABÁLYOK, amiket be kell tartani. A való életben sem fognak mindig mindent megkapni amit csak akarnak. Miért nem lehet ezt elfogadni?

2022. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/213 anonim ***** válasza:
17%
80-as, nekem is fura.
2022. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/213 A kérdező kommentje:

Nekem inkább az a fura, ahogy itt egyesek tárgyalnak velem. Mintha valami utolsó kapca lennék, akibe bele lehet rúgni és ettől ők a nagymenők.

Ez szerintem olyan probléma, amit nem tárgyalunk ki barátnőkkel, barátokkal. Szüleim, nagyszüleim már a korábbi dolgokon is fel voltak háborodva, a pofonnál borzasztóan kiakadtak. Így őket sem akartam ezzel a vívódással terhelni.

Ez az oldal pedig kérdések kiírására jött létre eredetileg, vagyis én azt hittem. De ahogy látom, inkább feszültség levezető pár ember részére.

2022. márc. 5. 19:21
 84/213 anonim ***** válasza:
57%
kérdező menjél aztán neveld meg a gyerekeidet, ne velünk balhézzál.
2022. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/213 anonim ***** válasza:
23%
Hát te qrvára fordítva ülsz azon a bizonyos lovon. Előbb kérnék tanácsot egy barátnőmtől, szülőmtől mint vad idegenektől! :D Kitárgyalod inkább idegenekkel? :DDD Bakker....
2022. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/213 anonim ***** válasza:
91%

De ha a gyerekeid sem szívesen jártak már oda, akkor minek vitted őket?

Én nem vinném olyan helyre ahol nem szeretnek lenni.


Azt mondom, ha te kérsz szívességet, hogy vigyázzanak kicsit a gyerekekre, akkor el kell fogadni hogy náluk szigorúbbak a szabályok. Viszont ha ők rágják a füledet, hogy hagy unokázzanak már, akkor igenis a te szabályaidat tartsák be. Nem tudom amúgy miért kene a gyerekeknek szívesen járni a mamáékhoz, ha ott minden sokkal szigorúbb? Nyilván ez nekik se jó, és tényleg jó nagy debil aki több órás programra visz két gyereket bármi kaja nélkül. Az meg nem elkényeztetés, ha azon a napon olyan kaját csinálnak, amit mindenki (gyerekek is, nagyszülők is) szeretnek.

2022. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/213 anonim ***** válasza:
67%

Pedig de, el vannak kényeztetve! Ha azt mondja a gyerek, hogy ő márpedig most ezt vagy azt szeretne, te pedig megveszed, akkor az elkényeztetés.


Jézus, nem százezres kütyüt akart egyik gyerek sem, csak egy csokit, amit ő választ, mert azt szereti és mert azt mondták neki előzőleg, hogy választhat valamit, amit szeretne...

Vagy ételt szerették volna, főleg ha előzőleg nem ettek.


Az aztán marha nagy elkényeztetés, hogy valaki, legyen az szülő, vagy egyéb rokon figyelembe veszi, hogy a másik mit szeret és mit nem.

2022. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/213 anonim ***** válasza:
67%
Mikor én voltam kislány és nagyanyám lejárt szlovák csokikat adott (sosem szerettem a csokit, az ilyet meg főleg nem), anyám mégsem idegenekkel tárgyalta ki a dolgot, hanem ezt tette: "Anyu! Ne adj a gyereknek lejárt csokit, mert nem szereti eleve a csokit és ezek lejártak, majd én veszek neki amit szeret." Probléma megoldva.
2022. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/213 A kérdező kommentje:

"De ha a gyerekeid sem szívesen jártak már oda, akkor minek vitted őket?"


Ne heti rendszerességre gondoljatok... De bennem is az volt, amit az egyik válaszoló írt, hogy igenis jó, ha ismeri és szereti a nagyszüleit, lehet csak össze kell csiszolódniuk stb. Mellé anyósom is folyamatosan mondta, hogy mennyire keveset vannak ott a gyerekek, miért nem visszük őket gyakrabban, miért mindig anyukámmal vannak csak stb.

2022. márc. 5. 19:30
 90/213 anonim ***** válasza:
75%

Jaja mekkora elkenyeztetes hogy délben éhes lesz a gyerek és kaját akar! 😂 Hat bírjon már ki meg egy órát miután végig rángatták őket az ikean minden nélkül.


Én amúgy nem is értem minek kene a mamahoz járni ha ő ilyen szigorú. Most nem az a vita tárgya hogy mi elkényeztetes meg mi nem, hanem hogy minek szenvedjenek a gyerekek egy olyan helyen, ahol nekik nem kényelmes?


És hazudni két kisgyereknek milyen dolog? Biztos nem haltak volna bele egy csokiba. Vagy ha igen, akkor nem kell beigerni.

2022. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!