Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedem anyósomékhoz a...

Nem engedem anyósomékhoz a gyerekeket, férjem meg erre semmit nem mond?

Figyelt kérdés

5 és 7 éves lányokról van szó.

Anyósomék a szüleimhez képest nagyon keveset foglalkoztak velük mindig is, néha elvitték őket magukhoz péntek délután, vagy szombaton, 3 havonta egyszer ott aludtak. De akkor is mindig sírás volt valamin. Olyanokon, hogy nem engedték őket reggel tv-t nézni, nem kaphattak kakaót, mert hogy a gyerek felpörög a cukortól (pedig reggel nekik ezzel indul a nap, mese + kakaózás az ágyban). Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb (pl. Dörmi, Bueno stb). Vagy elmentek velük Ikeázni, nyitásra mentek, délben már éhesek voltak a gyerekek. Mi is szoktunk velük menni, ha muszáj, bár az ilyesmit jobban szeretjük gyerekek nélkül intézni és hétköznap, nem pedig a hétvégi tömegben. De szeretik az ikeás food court-ös kaját, húsgolyót itthonra is szoktunk venni mindig. Mondták, hogy éhesek és enni szeretnének, anyósom válasza az volt, hogy majd otthon ehetnek. Otthon meg olyan étel volt, amit nem szeretnek... Vagy nyáron is kivonultak velük a tanyájukra a hőségben, összvissz egy üveg szódavízzel és aztán csodálkoztak, hogy a gyerekek 1 óra után már hisztiztek és unták magukat a 35 fokban.

Aztán az utolsó, ami ahhoz vezetett, hogy akkor oda nem megyünk, az volt, hogy apósom felpofozta a kisebbiket. Mert karácsonykor elkezdte rendezgetni náluk a fán a díszeket, és ő rászólt, hogy ne csinálja.


Mondtam az anyósomnak, hogy jöhet hozzánk, ha szeretne, de az apósomat nem látjuk szívesen. Erre még ő háborodott fel, hogy nem fogja úgy látogatni az unokáit, hogy én közben felügyelem...

Férjem kétszer beszélt velük, elmondta, hogy ez miért van, de azóta nem nagyon foglalkozik a dologgal. Mert hogy mit csináljon, a szülei már nem fognak változni. Csak közben anyósom meg minden rokonnak úgy adja elő, hogy ez az egész ok nélkül van és hogy a lányok is szenvednek nélküle. Mondtam a férjemnek, hogy állítsa le a szüleit, erre a válasz, hogy hát ő már beszélt velük. Ja, januárban.


Szerintetek ez nem az ő dolga lenne? Mert én is felhívnám az anyját, de akkor aztán tuti többet ki nem ejti a száján a nevemet mások előtt... Ekkora balhét meg nem akarok.

Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. Az én szüleim szerencsére nem így állnak a gyerekekhez, de akkor sem hiszem, hogy az az ideális kapcsolat, mikor el kell tiltani a gyerekeket a nagyszülőktől.


2022. márc. 5. 16:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/213 anonim ***** válasza:
58%
Az meg milyen már, hogy mennek hozzájuk az unokák, erre elcipelik őket az ikeába? A gyerek nem erre vágyik. Menjenek az ikeába az unokák nélkül, vagy ha tényleg muszáj vinni őket is akkor gondoskodjanak róluk, az étkezésükről.
2022. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/213 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintük ez teljesen rendben van így. Mikor mondtam anyósomnak is, hogy jöjjön hozzánk nyugodtan, ha szeretne, még ő volt felháborodva, hogy mit gondolok én, hogy majd ő jön ide ezek után.
2022. márc. 5. 17:47
 33/213 anonim ***** válasza:
42%

"biztos nagyon értékes pillanatok voltak"

Értékes kapcsolatokról írtam, nem pillanatokról.


Egyébként meg igen, minden pillanat is értékes lehet, azok a pillanatok is, amikor épp csalódnak valami miatt, mert nem mindig úgy történnek a dolgok, ahogy ők azt előre elképzelték: pont ezek az élmények adhatják meg nekik azt, hogy megtanulják, nem mindig körülöttük forog a világ, vannak mások is a világon, és az ő szempontjaik is legalább ugyanolyan fontosak (pl. hogy mennyit fáradoztak a házi koszt megfőzésével, stb.), mint az, hogy nekik melyik a kedvenc pizzájuk.

2022. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/213 anonim ***** válasza:
58%
Nekem ez az egész egy momzilla hisztijének tűnik, akinek a szemében a 2 kölyök az isten és milyen jól neveltek, csodálatosak és udvariasak, holott két elkényeztetett kis szörnyetegek lehetnek. Hát én sem ugrálnék úgy ahogy ők fütyülnek, és sok mindenben igazat adok a nagymamának. És most ezt figyeld! Én is simán felképeltem volna, hogy ha többszöri figyelmeztetésem ellenére sem hagyja békén azt a telibevert fadíszt! A pizzát is úgy a fejükre kentem volna, hogy azóta is szednéd le a paradicsomszószt róluk.
2022. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/213 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem ez volt a kérdés,hogy elkényeztetettek e a lányok. És ha azok akkor mi van? Senkinek semmi köze hozzá

Amúgy szerintem itt semmi komoly elkényeztetès nincs. A gyerekvállalás csoportban minden második anyuka kakaót ad a gyereknek,meg reggel nézhetnek mesét. Ott ez normális

Mondom úgy,hogy nálunk nincs kakaó,hanem tej. Nah mind1.

Itt meg mindenki szuper anyu.

Ha a nagyszülő azt ígérte,hogy BÁRMIT választhat a boltban,akkor az úgy a szép ,ha tartja a szavát. De emiatt azért nem tiltanàm tőlük. A pizza eset. Nem hallják bele a lányok ,ha nem eszik meg a vastag pizzát ,de azért biztos nem esett jól nekik. Ha egyszer fordult elő ,nah bumm. De ha legközelebb pizzát esznek akkor legyen vékony .

Én sem adok családnak olyat amit tudom,hogy nem szeretnek. Ettől még nem tiltanàm őket tőlük. IKEA esetén,hát ha órák óta nem ettek , akár ehettek is volna ott. Anyósom el is ilyenek. Nem vesznek ebédet hiába éhesek a gyerekek. Nem szép ,de ezért nem tiltanàm el tőlük.

A pofon nálam nem fért volna bele


Nálam ez elég ok lenne. De ha a gyerek a pofon ellenére akar menni,engednèm.

Én tuti nem mennèk

De egy megbeszélés főleg a férjed részéről kellene,hogy nem pofozkodunk

2022. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/213 anonim ***** válasza:
40%
34 még jó, hogy nincs gyereked. vagy van?
2022. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/213 anonim ***** válasza:
54%
Kell a büdös francnak, hogy ilyenek legyenek?
2022. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/213 A kérdező kommentje:

Miért lennék momzilla? Mert nem akarom, hogy mások pofozgassák az óvodás gyerekemet? Vagy mert nem tartom elfogadhatónak, hogy magukkal viszik egy mászkálós programra étlen, szomjan őket, és először délután akarnak nekik enni adni?


Szörnyetegnek meg a saját gyerekeidet nevezd bunkókám, ne az én lányaimat.

2022. márc. 5. 17:59
 39/213 anonim ***** válasza:
33%

te nem így nevelnéd, azt mondod 😂

hihetetlen jó, mikor gyerektelenek osztják az észt.

2022. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/213 anonim ***** válasza:
75%
Persze nem is az após a hibás, amiért ver egy 5 éves gyereket, hanem hogy a kérdező Kinder Buenot ad nekik... Ti nagyon buták vagytok.
2022. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!