Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedem anyósomékhoz a...

Nem engedem anyósomékhoz a gyerekeket, férjem meg erre semmit nem mond?

Figyelt kérdés

5 és 7 éves lányokról van szó.

Anyósomék a szüleimhez képest nagyon keveset foglalkoztak velük mindig is, néha elvitték őket magukhoz péntek délután, vagy szombaton, 3 havonta egyszer ott aludtak. De akkor is mindig sírás volt valamin. Olyanokon, hogy nem engedték őket reggel tv-t nézni, nem kaphattak kakaót, mert hogy a gyerek felpörög a cukortól (pedig reggel nekik ezzel indul a nap, mese + kakaózás az ágyban). Vagy elmentek velük boltba, és az volt megbeszélve, hogy választhatnak maguknak 1-1 valamit. Mikor választottak, elkezdtek velük veszekedni, hogy nem, azt nem veszik meg, mert az nem igazi csoki, vagy hogy az nem is finom stb (pl. Dörmi, Bueno stb). Vagy elmentek velük Ikeázni, nyitásra mentek, délben már éhesek voltak a gyerekek. Mi is szoktunk velük menni, ha muszáj, bár az ilyesmit jobban szeretjük gyerekek nélkül intézni és hétköznap, nem pedig a hétvégi tömegben. De szeretik az ikeás food court-ös kaját, húsgolyót itthonra is szoktunk venni mindig. Mondták, hogy éhesek és enni szeretnének, anyósom válasza az volt, hogy majd otthon ehetnek. Otthon meg olyan étel volt, amit nem szeretnek... Vagy nyáron is kivonultak velük a tanyájukra a hőségben, összvissz egy üveg szódavízzel és aztán csodálkoztak, hogy a gyerekek 1 óra után már hisztiztek és unták magukat a 35 fokban.

Aztán az utolsó, ami ahhoz vezetett, hogy akkor oda nem megyünk, az volt, hogy apósom felpofozta a kisebbiket. Mert karácsonykor elkezdte rendezgetni náluk a fán a díszeket, és ő rászólt, hogy ne csinálja.


Mondtam az anyósomnak, hogy jöhet hozzánk, ha szeretne, de az apósomat nem látjuk szívesen. Erre még ő háborodott fel, hogy nem fogja úgy látogatni az unokáit, hogy én közben felügyelem...

Férjem kétszer beszélt velük, elmondta, hogy ez miért van, de azóta nem nagyon foglalkozik a dologgal. Mert hogy mit csináljon, a szülei már nem fognak változni. Csak közben anyósom meg minden rokonnak úgy adja elő, hogy ez az egész ok nélkül van és hogy a lányok is szenvednek nélküle. Mondtam a férjemnek, hogy állítsa le a szüleit, erre a válasz, hogy hát ő már beszélt velük. Ja, januárban.


Szerintetek ez nem az ő dolga lenne? Mert én is felhívnám az anyját, de akkor aztán tuti többet ki nem ejti a száján a nevemet mások előtt... Ekkora balhét meg nem akarok.

Sajnálom, hogy ez így alakult, mert nekem a mai napig nagyon jó kapcsolatom van a nagyszüleimmel, rendszeresen megyünk hozzájuk, vagy ők jönnek és örömmel gondolok vissz azokra a gyerekkori napjaimra, mikor ott voltam péntektől vasárnapig, vagy nyaranta 1-2 hétig is ott aludtam náluk. Az én szüleim szerencsére nem így állnak a gyerekekhez, de akkor sem hiszem, hogy az az ideális kapcsolat, mikor el kell tiltani a gyerekeket a nagyszülőktől.


2022. márc. 5. 16:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/213 anonim ***** válasza:
63%

Szeritnem sokban igazuk van. Más nevelési stílus, ezt neked el kéne fogadnod. Nem az van, hogy életveszélybe sodorják hanem basszus, nem adnak nekik cukrot es csokit (ami káros és amúgy sok szülő közelharcot vív ezért a nagyszülőkkel), gyorskaját (ikea).

A felpofozas nekem erős, de nem lesz tőle semmi bajuk... egyébként meg a mai gyerekeknek kéne egy kis fegyelem, ha azt mondják nekik, ne piszkálják a diszeket, az azt jelenti hogy NEM. Otthon gobdolom mindent csinálhatnak ami jólesik nekik, nagyszülők szigorúbbak.

(Minden rossz szándéktól mentesen írtam.)

2022. márc. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/213 A kérdező kommentje:

29 éves vagyok, én sem eszem meg azt, ami ehető, de nem szeretem. A gyerekeimtől sem fogom elvárni, hogy olyasmit egyenek, ami nekik nem ízlik. És nem, ez nem elkényeztetés, mert itthon is vannak szabályok. De ha tudom, hogy a gyerek nem szereti se a sonkát, se a gombát, nem fogom szánt szándékkal beletenni a kajába, aztán játszani a sértődöttet.


Itthon sincs rájuk hagyva minden, jól nevelt gyerekek. Nem csak szerintünk, hanem mások szerint is (barátok, óvónők, tanítónők, különtanárok stb). Az, hogy a lányom még visszatette volna a díszeket, amik a kezében voltak, nem hiszem, hogy akkora bűn lenne, amiért pofon járna. Akkor sem, ha éppen a síráson kívül nem lett nagyobb baja.

2022. márc. 5. 17:13
 13/213 anonim ***** válasza:
69%

Na azért nehogy már az ágyban kakaózzanak.

Meg a többi is, csak abból áll ki a nap hogy kivánság műsor és a gyerekek dirigálnak.

Nehogy azt hidd hogy ez jó módszer a gyerek nevelésban.

Semmit nem fognak megtanulni, főleg meg megbecsülni valamit.

2022. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/213 anonim ***** válasza:
78%
Hát az időseket már nem lehet megváltoztatni, de így olvasva ( a pofont nem számítom bele, mert az nagyon nem helyes) de nincs gond a nagyszülőkkel. Sokkal inkább 2 elkényesztetett gyerek meg te vagy a gond. Nem eszik a frissen sütött pizzát? Nem kaptak kinder buenot??? Mi ez ha nem elkényesztetés? Azt, hogy reggel nem tévézhettek sem tragédia. Lehet mást is csinálni reggel. A gyerekeid el vannak kényesztetve, te meg még támogatod is őket. Persze te szerinted nem, de kivülállóként ezt olvasni, hallani, nem a nagyszülőkben látjuk a hibát.
2022. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/213 anonim ***** válasza:
77%

biztos a karfjukba dőlnek majd hogy végre csend lesz a házban, ahjj. Mint a szomszédban....Itt is egy idős pár lakik akik amúgy kedvesek de az unokáik itt laknak akik rohadék hangosak.

Látszik rajtuk hogy elegük van de nem mernek szólni (mi pedig hiába kapálózunk, mondtam kedvesen és csúnyán hogy senki kölyke miatt nem akarok tavasztól őszig zajszűrős fejhallgatóval létezni), csak nyelnek és hergeknek bennünket...

Lehet hogy mindkét oldalt meg kellene hallgatnunk.

2022. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/213 A kérdező kommentje:

"Nem eszik a frissen sütött pizzát? Nem kaptak kinder buenot??? Mi ez ha nem elkényesztetés?"

Nem, nem eszik meg az 5 centi vastag "pizzát", ha ők a nápolyi pizzát szeretik. Simán, csak paradicsomszósszal és sajttal. Nem megszórva gombával, sonkával.

A boltos esetnél az volt a probléma, hogy be lett nekik ígérve, bármit választhatnak. Választottak, majd közölték velük, hogy hát azt nem kaphatják meg. Hetente járok velük boltba apróságokért, sosem szokott vita, hiszti lenni. Bár nem is úgy megyek velük be, hogy akkor amit választanak, megveszem.

2022. márc. 5. 17:19
 17/213 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nem a férjed dolga lenne, de a tiéd sem. A férjed már megtette, ami tőle telt, neki nem feladata más felnőttek embereknek megmondani, mit tehetnek meg, miről beszélhetnek. Nekik joguk van azt beszélni, amit akarnak. Max. beperelheted őket jó hírnév rontásáért, de körberöhögnének a bíróságon, mert sokkal súlyosabb dolognak kell történnie jó hírnév rontása címén, semmint pletykálkodás.
2022. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/213 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a pofon elég baj lenne. Nem tudom a többi anyuka mit szólna ,ha após pofoznà meg az 5 éves gyereküket karácsonykor.

Nálunk nincs verekedés , akkor nagyszülő is tegyen így.

A többi elmegy. Igaz én az ikeaban vettem volna nekik ebédet

.De csak azért mert ha mi is ott vagyunk több órát akkor nekünk alap eszünk ott. Főleg ha a gyerekek èhesek.De kinek mi.

2022. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/213 A kérdező kommentje:

Őszintén engem az sem zavarna, ha a kardjukba dőlnének. Eddig sem hetente mentek a gyerekek hozzájuk, nem is állatokat nevelünk, akik nonstop hangoskodnának, vagy ne tudnának viselkedni.

Az zavar, hogy még nekik áll feljebb ezek után, hogy mi az, hogy nem mehetnek oda a lányok, meg családilag sem megyünk.

2022. márc. 5. 17:23
 20/213 anonim ***** válasza:
57%

Semmi baj kérdező, ne is halgass rájuk. Nekik az már elkényeztetés, hogy a saját gyerekednek mindennap kakaót csinálsz, attól már ősanya leszel itt. Ők biztos nem kaptak gyerekként, azért lettek ilyen gyakoris fotelharcosok. :) Egyszer ütné meg a saját anyám, vagy anyós az ÉN gyerekemet, többet nem látnák. Nem, nem érdekel, hogy szerintük megérdemelte e. Jesszus, megérdemelni? Egy 5 éves?

Másrészt. A nagyszülő nem azért van a gyerekkel, hogy örömet okozzanak EGYMÁSNAK? Erre nagyi nem vesz ikeás húsgolyót, saját maga süt valami béna pizza tésztát a rendes helyett stb.

Tudjátok, mitől emlékezetesek a nagyszülők? A nagy evésekről, a sok tévézésről, és hogy mindig kaphattunk valami titkos csokit, amiről anya nem tudott. :)

Nem buli, hogy a gyerek konkrétan szenved a nagyszüleinél. Mert ezek mind olyan dolgok, amiket a nagyszülő megadhatna, HA AKARNA. De ők nem akarnak. Ezen van a hangsúly.

2022. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!