Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lettem tagadva, mert rám...

Ki lettem tagadva, mert rám lett hagyva a ház? Minek ez a cirkusz?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról a dédszüleim közül már csak a dédmamám él. 91 éves, de teljesen jó állapotban van fizikailag és szellemileg is. Az egyetlen gondja az, hogy egyedül van tizenx éve, mióta a férje meghalt és a tatámon (a fián) és rajtam kívül senki nem nagyon látogatta, néha az anyukám esetleg (aki az apámnak a volt férje, tehát ez nem volt neki kötelessége, vagy dolga egyáltalán).

Rajtam kívül még van 4 dédunokája, 12-10 évesek a féltestvéreim, a unokatestvéreim pedig 5 és 3. Egyikőjüket sem látta még, senki nem látogatta meg soha. Pedig nem rossz ember, sosem volt az. Igen, néha érdekes a stílusa, pl. én egyetemre járok Budapestre, 2 hetente lát kb. Mégis néha az első szava, amikor meglát, hogy már megint jól lefogytam, lassan a sz.rszag is átérződik rajtam, vagy hogy minek van már rajtam megint élénk színű rúzs, nem áll jól. De ő ezeket nem annak szánja, hogy utána megsértődjek, vagy napokig ezen bosszankodjak. Egyszerűen ilyen, ami a szívén, az a száján.


Lényeg az, hogy a teleket rosszul viseli, hamar sötétedik, nem szeret egyedül lenni. Tavaly is téma volt már az, hogy otthonba megy, de akkor a covid miatt hagytuk az egészet, viszont most már mondta, hogy nem jó neki egyedül, szeretne beköltözni. Anyukám talált is neki olyat, ami a szempontoknak megfelelt, de a dédim közölte, hogy csak akkor megy, ha előtte a ház és a telek az enyém lesz. Mert nem akarja, hogy azok az emberek, akik több, mint 10 éve a csengőt nem nyomták meg, hirtelen ott tobzódjanak a házért, vagy hogy beköltözzenek akár átmenetileg (pl. nagybátyámék két kisgyerekkel egy másfél szobás albérletben laknak egy szocreál típusú lakótelepen, az apáméknak a háza vagy 5 éve nincs befejezve).


Az enyém lett, azóta áll a bál mindenkinél.

Az apám is kérdőre vont, hogy én ebbe hogyan egyezhettem bele, ott van a másik két testvérem, velük így mi lesz?! Meg hogy nekem már lett véve 2 éve lakás Budapesten, minek nekem ez... Körülbelül 55-60 milliót ér a telek, szóval ez a "minek nekem" kérdés kicsit felesleges. Mindenki pénzből él, és szerintem senki nem utasítana vissza ilyen ajándékot.

A nagyim is elkezdte mondani, hogy milyen család az ilyen, ahogy az egyik így kitúrja a többit, mi lesz így a kicsikkel. Úgy, hogy eddig évekig hallgattam tőle, hogy ő annyira utálja az anyósát, hogyha a halálos ágyán lesz, ő akkor sem megy oda hozzá és neki abból a házból egy cserép virág nem fog kelleni... Most meg hogy a dédi kiköltözött ősszel, hirtelen mindenkit érdekelni kezdett a téma.

És hogy én akkor karácsonykor se menjek oda, menjek az otthonba ünnepelni, ha nekem ez ennyire fontos volt. Tatám meg csak fogja a fejét, hogy ő kivel, kikkel él/élt együtt, hogy képesek így támadni.


Az anyám szerint akkor ebből ennyi elég is volt, ne keressem őket, sokat úgy sem veszítek. Szerintetek is ez a megoldás?

Mert pl. az apámmal egyáltalán nincs jó kapcsolatom, 3 éves koromban elhagyott minket (nem csak az anyámat, engem is). Csak a nagyszüleim unszolására keresett 2-3 havonta, de amúgy nem számíthattam rá soha sem érzelmileg, sem máshogy (pl. a lakásom felét az anyám férje állta, ő segített vezetni tanulni, tőle kaptam az első autómat, vele táncoltam a szalagavatómon, mert az apámnak "nem volt kedve eljönni" stb). De a nagyszüleimmel mindig jó volt a kapcsolatom, nem tudom, hogy a mamám mitől kapott most vérszemet.


2021. dec. 1. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
92%
És ennek amúgy mi köze a kérdésben leírt problémához utolsó? A jogsi megszerzése után kapott autót a többség még évek múltán is úgy emlegeti, hogy "az első autóm", akkor is, ha azóta is ugyanaz a kocsija. Miért kell ebbe is belekötni és főleg miért kell kiemelni, hogy "így húsz éves korodig"? Süt az irigység és a rosszindulat ebből a mondatból. Ennyire fáj, hogy csak 20 éves és kapott már autót vagy mi?
2021. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
88%

Mi közöd hozzá, hogy hány volt neki?

Amúgy meg mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy elviseli-e az öregasszony köcsögösködését. De ha rá se nyitja az ajtót 10 évig, akkor azért nonszensz, hogy van pofája tartani a márkát azért. Mire fel?

2021. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim válasza:
22%

Az amit neked ajándékozott az egyenes ágon végül a dédunokáira, féltestévreidre és unokatestvéreidre szállt volna. Namármost nekik korukból adódóan nem volt lehetőségük látogatni a dédit. Amit írtál az alapján a nagyi se a sírba akarta magával vinni a pénzt hanem továbbruházni azt a kisebbekre.

Nos, a kicsikkel toltál ki.

2021. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim válasza:
28%
Vajon ha valakire 10 évig rányitják az ajtót aztán 10 évig nem, akkor az kevesebbet ér mint ha valaki két évig látogatja a nagyit?
2021. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
87%
A kérdező SENKIVEL nem tolt ki, a dédi magától döntött így, ne toljuk már át ezt is a kérdezőre! Nem ő döntött, hanem a dédmama. Olyan emberekre meg minek kéne gondolnia a dédinek, akik nagy ívből tesznek rá és akikkel semmi kapcsolata nincs? A féltesók 12 és 10 évesek, egyáltalán nem olyan kicsik már, ha akarnának, akkor találkozhatnának a dédivel. Barátom unokatesójának a gyereke még csak 5 éves, de nagyon sokszor mondja magától, hogy menni akar a dédihez. A szülők is nyugodtan vihették volna a dédunokákat, de tojtak rá, most meg a kérdezőt akarják elővenni, hogy "dehá' így mi lesz a féltesóival?" Hagyjuk már. Nem a kérdező feladata az ismeretlen féltesóira meg unokatesóira gondolni, ennyi.
2021. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
93%
Ez a rossz indulatú személy meg irígy, mert neki nem segített senki az életben vagy, ha igen, akkor nem tudott semmi tartóst kialakítani, de ő maga sem teremtett semmit, ezért mérges a kérdezőre.
2021. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim ***** válasza:
89%
A folyamatos látogatáson vagy kapcsolattartáson van a hangsúly, okoska, tök mindegy, hogy 2 vagy 10 év. A kicsik meg kb idegenek neki. Ki nem szrja le, hogy most nekik nem jut abból, amit a tulajdonos nem is nekik szánt. Hadd döntse már el, hogy kinek adja.
2021. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
14%

71-72, mert az ilyeneken bukik a meséje.

Nem, nem fogom elsőnek hívni, ha eddig ez az egyetlen.

Szokásos gazdagkislány ..

2021. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
92%
78 Neked lételemed a kötözködés? De, én és még egy rakás ismerősöm is a mai napig így hivatkozik rá, pedig még mindig ugyanaz a kocsink van. És? De ha tudnál olvasni, akkor láttad volna, hogy a kérdező leírta, hogy már MÁSIK KOCSIJA van, ergo az "első autóm" kifejezés tökéletesen helytálló. (itt jegyezném meg, hogy eddig is az volt)
2021. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
93%
És mivan ha a második amúgy is. Lehet, hogy használt autó volt az első és a második is az. Teljesen mindegy,milyen a kérdező. A dédi csak azt látta, hogy a kérdezőn és az anyján kívül mindenki sz.rik rá magasról. Ugyan nekem még férjem sincs, nem hogy gyerekem, az unokáimat lehet megsem élem, DE ha azt látnám, függetlenül attól, hogy milyen vagyok vénségemre, hogy rakás gyerek, unoka stb. Közül csak egyetlen egy gondol rám és látogat, segít, főleg ebben a helyzetben, hogy az apja le sem f.sta, ő mégis az apja felöli dédit ennek ellenére látogatja, habozás nélkül neki adnék mindent.
2021. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!