Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lettem tagadva, mert rám...

Ki lettem tagadva, mert rám lett hagyva a ház? Minek ez a cirkusz?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról a dédszüleim közül már csak a dédmamám él. 91 éves, de teljesen jó állapotban van fizikailag és szellemileg is. Az egyetlen gondja az, hogy egyedül van tizenx éve, mióta a férje meghalt és a tatámon (a fián) és rajtam kívül senki nem nagyon látogatta, néha az anyukám esetleg (aki az apámnak a volt férje, tehát ez nem volt neki kötelessége, vagy dolga egyáltalán).

Rajtam kívül még van 4 dédunokája, 12-10 évesek a féltestvéreim, a unokatestvéreim pedig 5 és 3. Egyikőjüket sem látta még, senki nem látogatta meg soha. Pedig nem rossz ember, sosem volt az. Igen, néha érdekes a stílusa, pl. én egyetemre járok Budapestre, 2 hetente lát kb. Mégis néha az első szava, amikor meglát, hogy már megint jól lefogytam, lassan a sz.rszag is átérződik rajtam, vagy hogy minek van már rajtam megint élénk színű rúzs, nem áll jól. De ő ezeket nem annak szánja, hogy utána megsértődjek, vagy napokig ezen bosszankodjak. Egyszerűen ilyen, ami a szívén, az a száján.


Lényeg az, hogy a teleket rosszul viseli, hamar sötétedik, nem szeret egyedül lenni. Tavaly is téma volt már az, hogy otthonba megy, de akkor a covid miatt hagytuk az egészet, viszont most már mondta, hogy nem jó neki egyedül, szeretne beköltözni. Anyukám talált is neki olyat, ami a szempontoknak megfelelt, de a dédim közölte, hogy csak akkor megy, ha előtte a ház és a telek az enyém lesz. Mert nem akarja, hogy azok az emberek, akik több, mint 10 éve a csengőt nem nyomták meg, hirtelen ott tobzódjanak a házért, vagy hogy beköltözzenek akár átmenetileg (pl. nagybátyámék két kisgyerekkel egy másfél szobás albérletben laknak egy szocreál típusú lakótelepen, az apáméknak a háza vagy 5 éve nincs befejezve).


Az enyém lett, azóta áll a bál mindenkinél.

Az apám is kérdőre vont, hogy én ebbe hogyan egyezhettem bele, ott van a másik két testvérem, velük így mi lesz?! Meg hogy nekem már lett véve 2 éve lakás Budapesten, minek nekem ez... Körülbelül 55-60 milliót ér a telek, szóval ez a "minek nekem" kérdés kicsit felesleges. Mindenki pénzből él, és szerintem senki nem utasítana vissza ilyen ajándékot.

A nagyim is elkezdte mondani, hogy milyen család az ilyen, ahogy az egyik így kitúrja a többit, mi lesz így a kicsikkel. Úgy, hogy eddig évekig hallgattam tőle, hogy ő annyira utálja az anyósát, hogyha a halálos ágyán lesz, ő akkor sem megy oda hozzá és neki abból a házból egy cserép virág nem fog kelleni... Most meg hogy a dédi kiköltözött ősszel, hirtelen mindenkit érdekelni kezdett a téma.

És hogy én akkor karácsonykor se menjek oda, menjek az otthonba ünnepelni, ha nekem ez ennyire fontos volt. Tatám meg csak fogja a fejét, hogy ő kivel, kikkel él/élt együtt, hogy képesek így támadni.


Az anyám szerint akkor ebből ennyi elég is volt, ne keressem őket, sokat úgy sem veszítek. Szerintetek is ez a megoldás?

Mert pl. az apámmal egyáltalán nincs jó kapcsolatom, 3 éves koromban elhagyott minket (nem csak az anyámat, engem is). Csak a nagyszüleim unszolására keresett 2-3 havonta, de amúgy nem számíthattam rá soha sem érzelmileg, sem máshogy (pl. a lakásom felét az anyám férje állta, ő segített vezetni tanulni, tőle kaptam az első autómat, vele táncoltam a szalagavatómon, mert az apámnak "nem volt kedve eljönni" stb). De a nagyszüleimmel mindig jó volt a kapcsolatom, nem tudom, hogy a mamám mitől kapott most vérszemet.


2021. dec. 1. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
21%
Leírná valaki röviden?
2021. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
93%

#1

Mindenki leszarta a dédit, úgy, hogy 10 éve feléje se mentek, csak a Kérdező és a nagypapája. Néha az anyukája is, pedig már elvált a Kérdező apjától.

A dédi otthonba ment (még él!) és az ingatlanát a Kérdezőnek ajándékozta.

Ezen áll a bál, az olyan retyerutya részéről, akiket a dédi szinte nem is ismer.

2021. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
98%

Tipikus történet, az örökségen való összeveszés előrehozott esete, nem tehetsz semmit. Én is írtam végrendeletet, én sem a legközelebbi rokonomra hagyom a javát, mert nem tartjuk a kapcsolatot, (jogász látta, rendben van), ez van. Az örökhagyó akarata a mérvadó, az meg nem meglepő, hogy a többiek irigykednek.


Mondjuk ha 10 éven belül meghal, az ajándék a hagyaték részét képezheti, úgy tudom, szóval lehet, hogy még ér majd meglepi... Egy perre készülhetsz majd azért.

2021. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
76%
Na jó: hogy lett a tiéd? Milyen formában? Nem mindegy! A többiek meg szopjanak szöget.
2021. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
43%
Prolik... kerdező szard le.
2021. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:
Ajándékozási szerződéssel, mert így azt hiszem nem kellett illetéket fizetni utána (lehet tévedek).
2021. dec. 1. 16:55
 7/89 anonim ***** válasza:
80%

Rád íratta a házat? Akkor ok

Úgy tudom ha a végrendeletben hagyta rád akkor megtámadható lehet.


Amúgy meg sz4rd le őket. Te foglalkoztál szerencsétlennel, jobban megérdemled a házat mint ezek a hiénák.

2021. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
96%

Ajándékozással került a nevedre? Ha igen, készülj rá, hogy megtámadjak.

Habár..egyedül a tata (nagyapád) tudná megtámadni, feltéve, hogy nincs (és sose volt) testvére.

2021. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
17%
Vót máán ez a kérdés szerintem. Kb ugyan ez volt, hogy 1 unoka látogatta a kiállhatatlan dédit, és hogy milyen szemét a többi, akikről utána kiderült, hogy valójában még csak kisgyerekek.
2021. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
94%
Most látom, hogy ajándékozás. A nagyapádnak nincs benne része? Elvileg örökölnie kellett, amikor az ő édesapja meghalt. Vagy a ház mindig is a mamáé volt?
2021. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!