Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lettem tagadva, mert rám...

Ki lettem tagadva, mert rám lett hagyva a ház? Minek ez a cirkusz?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról a dédszüleim közül már csak a dédmamám él. 91 éves, de teljesen jó állapotban van fizikailag és szellemileg is. Az egyetlen gondja az, hogy egyedül van tizenx éve, mióta a férje meghalt és a tatámon (a fián) és rajtam kívül senki nem nagyon látogatta, néha az anyukám esetleg (aki az apámnak a volt férje, tehát ez nem volt neki kötelessége, vagy dolga egyáltalán).

Rajtam kívül még van 4 dédunokája, 12-10 évesek a féltestvéreim, a unokatestvéreim pedig 5 és 3. Egyikőjüket sem látta még, senki nem látogatta meg soha. Pedig nem rossz ember, sosem volt az. Igen, néha érdekes a stílusa, pl. én egyetemre járok Budapestre, 2 hetente lát kb. Mégis néha az első szava, amikor meglát, hogy már megint jól lefogytam, lassan a sz.rszag is átérződik rajtam, vagy hogy minek van már rajtam megint élénk színű rúzs, nem áll jól. De ő ezeket nem annak szánja, hogy utána megsértődjek, vagy napokig ezen bosszankodjak. Egyszerűen ilyen, ami a szívén, az a száján.


Lényeg az, hogy a teleket rosszul viseli, hamar sötétedik, nem szeret egyedül lenni. Tavaly is téma volt már az, hogy otthonba megy, de akkor a covid miatt hagytuk az egészet, viszont most már mondta, hogy nem jó neki egyedül, szeretne beköltözni. Anyukám talált is neki olyat, ami a szempontoknak megfelelt, de a dédim közölte, hogy csak akkor megy, ha előtte a ház és a telek az enyém lesz. Mert nem akarja, hogy azok az emberek, akik több, mint 10 éve a csengőt nem nyomták meg, hirtelen ott tobzódjanak a házért, vagy hogy beköltözzenek akár átmenetileg (pl. nagybátyámék két kisgyerekkel egy másfél szobás albérletben laknak egy szocreál típusú lakótelepen, az apáméknak a háza vagy 5 éve nincs befejezve).


Az enyém lett, azóta áll a bál mindenkinél.

Az apám is kérdőre vont, hogy én ebbe hogyan egyezhettem bele, ott van a másik két testvérem, velük így mi lesz?! Meg hogy nekem már lett véve 2 éve lakás Budapesten, minek nekem ez... Körülbelül 55-60 milliót ér a telek, szóval ez a "minek nekem" kérdés kicsit felesleges. Mindenki pénzből él, és szerintem senki nem utasítana vissza ilyen ajándékot.

A nagyim is elkezdte mondani, hogy milyen család az ilyen, ahogy az egyik így kitúrja a többit, mi lesz így a kicsikkel. Úgy, hogy eddig évekig hallgattam tőle, hogy ő annyira utálja az anyósát, hogyha a halálos ágyán lesz, ő akkor sem megy oda hozzá és neki abból a házból egy cserép virág nem fog kelleni... Most meg hogy a dédi kiköltözött ősszel, hirtelen mindenkit érdekelni kezdett a téma.

És hogy én akkor karácsonykor se menjek oda, menjek az otthonba ünnepelni, ha nekem ez ennyire fontos volt. Tatám meg csak fogja a fejét, hogy ő kivel, kikkel él/élt együtt, hogy képesek így támadni.


Az anyám szerint akkor ebből ennyi elég is volt, ne keressem őket, sokat úgy sem veszítek. Szerintetek is ez a megoldás?

Mert pl. az apámmal egyáltalán nincs jó kapcsolatom, 3 éves koromban elhagyott minket (nem csak az anyámat, engem is). Csak a nagyszüleim unszolására keresett 2-3 havonta, de amúgy nem számíthattam rá soha sem érzelmileg, sem máshogy (pl. a lakásom felét az anyám férje állta, ő segített vezetni tanulni, tőle kaptam az első autómat, vele táncoltam a szalagavatómon, mert az apámnak "nem volt kedve eljönni" stb). De a nagyszüleimmel mindig jó volt a kapcsolatom, nem tudom, hogy a mamám mitől kapott most vérszemet.


2021. dec. 1. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
15%
Azt irtad neked is van lakasod akkor nem ertelek
2021. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 A kérdező kommentje:

Minden mondatomba bele fogsz kötni?


Igen, van lakásom. Amit az anyámtól, és az ő férjétől kaptam, amikor ide felvettek. Viszont nincs karrierem, egzisztenciám, férjem, családom, tehát FELÉPÍTETT ÉLETEM. Arra írtam, hogy nekem nincsen. Remélem, így tiszta a kép.

És gondolom itt ha bárki olyan ingatlanhoz jutna, amire nincs szüksége és amiből csak nagyon nagyon sok pénz árán lehetne olyan házat csinálni, amilyet szeretne, akkor is megtartaná és hagyná, hogy az enyészeté legyen, hiszen csúnya dolog eladni...

2021. dec. 1. 17:57
 33/89 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, senki nem kötött bele abba, hogy majd eladod az ingatlant. Az 50-60 millió az, amit te úgy kaptál (fogsz kapni), hogy az anyád kaparta ki neked a gesztenyét. Ez sem probléma, az élethez néha kell egy kis szerencse, de akkor el kell viselned, hogy ezért életed végéig utálni fognak azok, akik nem kaptak.
2021. dec. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagyravágyó, de mégis mit kéne kezdenem egy ingatlannal egy olyan városban, ahol nem tervezek élni életvitelszerűen már soha? Hagyjam, had omoljon össze az évek alatt? Az jobb lenne?


Rengeteg vágyam és célom van, amikért teszek nap, mint nap. Megdolgozom azért, hogy később is ilyen jó életem lehessen, de nem fogok mártírkodni és elutasítani mindenféle segítséget, mert hogy a magyar felfogás szerint ha nekem sz.r, másnak is legyen az és rohadjon meg az, aki kicsit nagyobb előnnyel indulhat az életben.

2021. dec. 1. 18:04
 35/89 A kérdező kommentje:

36-os, dehogynem kötött bele az egyik "kedves válaszoló". Ahogyan az összes többi mondatomba is, így kicsit zavaró neki folyamatosan magyarázni, hogy mit hogyan...


"Biztos orulni fog dedi hogy elakarod adni egyből.. jo kezbe adja azt a haz kulcsot szegény.. hat téged meg ennyire hat meg hogy o mit akar.. kicsit hasonleso vagy nem gondolod?" - 24es komment

2021. dec. 1. 18:06
 36/89 anonim ***** válasza:
35%

Es szerinted erre írta a dedid hogy jo kezekbe adja amikor semmi szandekod azzal a hazzal csak a penzt látod benne..

Nem értem ha ennyire biztos vagy magamban akkor miert tetted fel ezt a kérdést?!

2021. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
87%
A kistesók, unokák nem örökölhetnék amúgy sem csak úgy, szóval nem "lopott" el tőlük semmilyen vagyont a kérdező. Egyenes ági öröklés van. Ha nem íratja a kérdezőre, akkor a dédi gyerekeié. Ha valamelyik halott, akkor a halott gyermeke gyerekeié, vagyis unokáié. Magyarul mindenki sz.rt a nagyira, de a örökségért sírnak. Mellesleg ha a kiskorúakra is iratja,a felett a szülők rendelkeznének úgyis. Amúgy emberek vagyunk. Én is arra az unokámra, gyerekemre iratnák mindent ebben az esetben, aki törődik velem. Most akit nem láttam sosem, hiába nem az ő hibája, semmilyen érzelmi kötelék nem fűzne. A másik, miért nem a kérdező anyjára iratta. Gondolom, mert mikor ezt kitalálta, lehet az anyuka mondta azt, hogy inkább a lányomnak ajándékozd, mert úgyis nekem is ő az örökösöm. Mellesleg vérszerint neki van hozzá köze.
2021. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 A kérdező kommentje:
Igen, az anyám nem egyenesági rokon, ennek is szerepe van... Meg ha az övé is lett volna az ingatlan, az eladásból származó pénzt nekem adta volna.
2021. dec. 1. 18:12
 39/89 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de te pörögsz oldalak óta, borzasztó stílussal.
2021. dec. 1. 18:16
 40/89 anonim ***** válasza:
26%

Hát te magyarazkodsz nem en. Azért irtam ha ennyire biztos vagy magadban,akkor miért tetted fel ezt a "kérdést"

Elismerést varsz hogy 20 évesen alad raknak mindent? Szerinted kit érdekel?!

2021. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!