Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most a cirkusz hevében magyará...

Most a cirkusz hevében magyarázzam meg a szüleimnek vagy majd holnap?

Figyelt kérdés

Eléggé zavaros.. a családom egy amolyan ördögi körbe került. Édesapám elkezdett inni minden nap, mert anyukám idegrendszere már lassan a padlón van pénzügyi okok miatt. Nem állunk rosszul, de ez a kereskedelem tönkreteszi lassan az idegrendszerüket. Anyukám türelmetlen, édesapámnak nem akar adni egy sörrevalót sem, nem tetszik neki, ha kimegy néha a barátjával, apukám meg ezt nehezen viseli. Szerintem ezért kezdett el mindennaposan alkoholt inni. Ma este elfajultak a dolgok. Anyukám szokásos idegességgel viszonyult hozzánk, türelmetlen volt. Apukám meg ital hatására képes nagyon rányomulni egy témára, amelyet erősít jó pár tíz percig. Fokozódott az egész vacsora közben, fel is álltam az asztaltól. Nem is kell mondanom ordibálás. 6 éves testvérem sírva fut be hozzám. Apám idegesen járkál, anyám sír, kiabálás. Aztán az életben egyszer megtörtént az, hogy betört az ablaküveg. El akartam már menni otthonról, futni vagy bármit, csak ne kelljen otthon maradnom. Testvérem jött hozzám, hogy nem mehetek el én, mert fél itthon maradni. Fogtuk magunkat és elvittem sétálni, hogy ne görcsöljen rá a témára. Azt mondtam neki, hogy ne foglalkozzon a szüleinkkel, majd kibékülnek, megoldják ők . Jól tettem? Szüleimnek tudom már mit fogok megmagyarázni, de a gyerekekkel valahogy nem tudom hogyan kellene bánni ezen a téren. Nos mindenesetre, elmondanám apámnak, hogy szerintem kezdi túlzásba vinni az alkoholizálást, és hogy miben változik olyankor a viselkedése. Anyukámnak meg, hogy inkább akkor hagyják az egész kereskedelmet, vállaljanak valami állami munkát, de ennek így nem lesz jó vége és ne elégedetlenkedjék. TUdom, hogy értünk teszik, de akkor már inkább suli után elmegyünk dolgozni, de ilyen módon nem kell egyetem/egyetemi élet. Ma testvérem velem alszik, anyu elment itthonról. Nem is tudom hova. Idegeskedek érte így most, de mit tudnék tenni?

19 L


2013. máj. 1. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha mindenki lenyugodott kellene velük beszélni.
2013. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Szuper testvér vagy! :)

Nyugodt körülmények között kell leültetni őket és beszélni velük. HOgy ez így nem mehet tovább, rámegy a család...

2013. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha apád józan, kapd el és mondd meg neki, hogy téged is zavar, de van egy HAT éves GYEREK otthon, aki FÉL és gondolkozzon már el, megérted, hogy ideges, azt akarja, hogy a kisgyereke féljen otthon?
2013. máj. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább reggel ülj le velük.

Amikor anyukád pihentebb lesz és apukád talán józan.

2013. máj. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szép anya aki otthagyja a félő gyermeket, ahelyett hogy megnyugtatná...

Beszélj velük reggel, amíg még mindketten higgadtak.

2013. máj. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj majd velük amikor kipihenték magukat
2013. máj. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Beszélj velük, ha megnyugodtak, akár először külön-külön, s utána együtt. De ne keseredj el, ha nem fog változni semmi. Az én szüleim is hasonlóak, és sokáig azt hittem, hogy ha beszélek velük, meg tudjuk oldani a problémát, hisz külső szemlélőként olyan egyszerűnek tűnt. Nálunk csak annyi kellett volna, hogy elismerjék, hogy mind a ketten kidolgozzák a belüket és megérdemelnek egy kis pihenést. Ehelyett folyamatosan veszekedtek, hogy a másik nem csinál semmit, bezzeg ő... Püfölték is egymást, ordibáltak, úgyhogy én elköltöztem, nem bírtam tovább. Igaz, nálunk én vagyok a legkisebb, a bátyámék jóval korábban leléptek, szóval itt senkit se érdekelt, hogy a kisgyerek sérül, vagy valami... Ha nekem lenne tesóm, a gyámságom alá venném, de nálunk tényleg nagyon elharapóztak a dolgok, volt anyám elájult, úgy megverte apa, de persze őt se kell félteni, vert már apám fején szét üveget, cserepet, rendszeresen hadonászik konyhakéssel, csak idő kérdése, mikor okoznak a másiknak komolyabb sérülést. Egyébként a rendőrséget nem érdekelte a dolog, én hívtam ki őket többször is, de mivel egymásra nem tettek panaszt, így nem volt kit feljelenteni. Néha én is kaptam az áldást, de nem olyan durván, ahogy egymásnak osztották. (Ráadásul nálunk egyikünk se iszik, szimplán belehülyültek a munkába.)


Na mindegy, nem akarom az ördögöt a falra festeni, de beszélj velük, ha higgadtak és apukádban nincs pia. Mondd el nekik azt is, hogy a tesód milyen pocsékul van ettől, és ha ölik egymást, legalább akkor csinálják, ha a kicsi nincs otthon. A tesódnak tényleg nem kellene foglalkoznia a szüleitek problémáival, és klassz lenne, ha meg tudnák maguknak oldani, de sajnos nem ez a jellemző. 26N

2013. máj. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ezen az estén Te voltál az egyedüli felnőtt a családban. Remélem a szüleidet helyre billenti az eset, szerintem nagyon jól átláttad a helyzetet. Mondd el nekik, ha nyugi lesz, amit leírtál.

Szurkolok értetek.

2013. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtöknek!


Az a gond, hogy visszatérő probléma ez. Anyukám mondja, hogy ő már nem bírja tovább, hogy ő nem akar megöregedni már. Ma beszéltem vele, elmondtam mit gondolok, talán kicsit elgondolkodik, de nyilván annyira makacs, mint apukám. Mindkettő a saját szemszögéből nézi közben a másikat szidja.

2013. máj. 2. 15:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Elkezdett inni ezért meg ezért... Persze, értem én...


Én ugyan nem vagyok alkoholista, de volt pár a családban, és részben miattuk óvatosan, bevallottan a beb.szás kedvéért sörözök néha egy nagyot.


Ha valaki más okot talál rá, akkor önmagát is becsapja. Ha a piálás nem beb.szási céllal történik, akkor ott nagy hiba van a mátrixban.

2013. máj. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!