Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el, hogy nem...

Hogy magyarázzam el, hogy nem szeretnék elmenni a temetőbe?

Figyelt kérdés

Halottak Napja alkalmából mennénk a családdal a temetőbe, bár kicsit megkésve. Igazából én nem szeretnék menni, mert nem tetszenek a temetők.

Úgy értve, hogyha vallásilag nézzük a dolgot (most mindegy, hogy melyik vallásról van szó), a lélek úgyis kiszáll a testből a halál pillanatában. Magyarán a temetőben csak üres testek vannak. Jobb esetben elhamvasztva, rosszabb esetben pedig a kukacok által szétszedve.

Nem lenne sokkal egyszerűbb és szebb elővenni egy fényképet, gyújtani egy gyertyát, és kicsit beszélgetni róla?



2012. nov. 17. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Én nem szeretnek a temetőbe menni. Nekem az a hely csak XY halálát jelenti. Én arra akarok emlékezni, hogy milyen volt életében. Szerintem ennyi elég.
2012. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Igen, igazad van!

Ha így nézzük!

De hogyan magyarázzam el, hogy egy évben egyszer azért ezt te is kibírod, és semmi különös bajod nem fog történni, ha megteszed a családod kedvéért????

2012. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Kár, hogy nem tanítottak meg a kegyelet lerovására gyerekkorodban. Minden gyereket meg kell tanítani erre. Plussz a sírt is gondozni kell, különben tönkremegy.
2012. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Mi sem szoktunk kimenni. Kegyeletet leróni (ha ez egyáltalán tényleg szükséges), akkor nemcsak ott lehet.
2012. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Én imádom a temetőket. :))
2012. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Én szeretem a temetőket, megnyugtató, csendes, nosztalgikus hangulatot árasztanak. Nem az elhamvasztott, vagy elporladt testekről szól, ha kimegyünk a temetőbe, hanem arról, hogy az elhunytnak állított emlékhely előtt lerójuk a tiszteletünket. Van, aki ezt fontosnak érzi, van, aki nem. Őszintén megvallva én egy kicsit kukacoskodásnak érzem, hogy nem bírsz ki a családoddal egy negyed órát a temetőben, de végül is igazad van: mindenki úgy emlékezik meg, ahogy akar. Ha te ennyire elviselhetetlennek tartod a temetőket, ne menj velük, mondd meg nekik, hogy te máshogy szeretnél emlékezni és gyújts meg otthon egy gyertyát.
2012. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk nincsenek is sírjaink a temetőkben. Azt gondoljuk, ha emlékezni akarunk valakire, azt az év bármely napját megtehetjük, gyújthatunk érte gyertyát akárhol.


A nagymamám második férjének van egyedül sírja, mert mama ragaszkodott hozzá, rá is ment az összes pénze, sőt, hitelt is vett fel rá, a lakását is kisebbre cserélte, de a papi cuccait is vitte magával, most pedig minden második nap kimegy a temetőbe, és órákig ott ül csendben a papi sírjánál. Így aztán az életben nem fog továbblépni...

2012. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Egyszer ki lehet bírni egy évben a családod kedvéért. Én is szoktam, pedig rettentő huzatos az a temető, mindig megbetegszem utána, sose értem, miért nem megyünk ki egyszer nyáron, de ha a családnak ez kell...
2012. nov. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, de ez hiszti és magyarázkodás csak. Egy évben egyszer kibírsz pár órát, ők így akarnak emlékezni, te meg csinálod otthon úgy, ahogy te akarod. Azért, mert (feltételezem) kamasz vagy és mindenre van valami világmegváltó bölcseleted, amivel kimagyaráznád magad, még nem lesz minden úgy, ahogy te akarod.

Személy szerint mellesleg még egyet is értek veled, szó szerint utálok temetőbe járni, mert az jut csak eszembe, hogy aki ott nyugszik, az nincsen többé. Nagyon jó érzés, de tényleg. Itthon meg gyakran eszembe jutnak, akik mér nem élnek. Csöndben elmerengek a régi emlékeken, nekem is ezt jelenti a gyász. De ha a családom azért kérné, akkor elmennék velük. Ennyi.

2012. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Olyan kár, hogyha ennek a generációnak a szülei meghalnak, már nem lesz "akinek a kedvéért" kimennének a temetőbe, és a saját szüleik sírját se fogják gondozni. Ez a nagy baj.
2012. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!