Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nem képes elfogadni,...

Anya nem képes elfogadni, hogy nem tetszenek a ruhák, amiket vesz nekem. Hogy magyarázzam el neki, hogy felfogja?

Figyelt kérdés
Minap próbálgattuk a ruhákat, amiket nemrég vett nekem, de a fele még kb. a múszázadi divathoz tartozik, vagy nagyon kislányos. 15 évesen nem fogok hippiruhákban járni vagy olyanokban, mint öt évesen. Anya nem képes ezt felfogni. Magzaráztam neki mmdenhogy, és nem képes elfogadni, hogy nem ez a stílusom. Megsértem. Egész nap hisztis. Mit mondjak neki, hogy végre elhidje, hogy nem valók azok a darabok nekem?
2012. aug. 31. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd ezt: Anya ezek a ruhák nekem nem tetszenek, amiket veszel. Mivel már elég nagy vagyok, el tudom dönteni, hogy mik tetszenek, milyen az ízlésem. Ha továbbra is veszel olyan ruhát, ami nekem nem jön be, nem fogom hordani, csak azt, ami tetszik, így kidobott pénz lesz, amit rám költesz. Ezt szeretnéd?

Egyébként teljesen igazad van, bár azt azért nem írtad, hogy az általad menőnek gondolt ruhák mennyire drágák, márkásak? Esetleg nem lehet az, hogy anyukád nem tudja azokat megfizetni?

2012. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most múlt 13 éves a lányom, és egy- két ilyen eset után megállapodtunk, hogy együtt megyünk neki ruhát venni. Ez így jól működik, már egy éve.

Próbáld meg rábeszélni anyukádat erre a megoldásra.

2012. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a megoldás, ha együtt mentek vásárolni. Így biztos találnátok olyan ruhákat, ami mindkettőtöknek tetszik.
2012. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy együtt menjetek vásárolni, mert nem egyezik az ízlésetek és nem akarod bántani, de nem tetszenek azok a ruhák, amiket ő vesz.

Bár még csak 2 éves a kislányom, de én természetesnek venném, ha 15 évesen olyan ruhákat akarna felvenni, ami neki tetszik. Persze csak akkor, ha nem olyan lenne, ami köldökig kívágott:-).

2012. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Amikor ennyi idős voltam, dettó ugyanígy bánt velem az én anyukám is. De ennek tetejében nem volt elég hogy olyan őskori ruhákat vett nekem, hanem amikor boltban voltunk és finoman tiltakoztam, kellemetlen helyzetbe hozott az eladó előtt is. A szemöldökömet nem szedhettem ki, tiszta bozont volt. A lábamat nem borotválhattam le, és elég kellemetlen volt, mert sötét színű a szőröm, és elég vastagon nőtt... Utáltam hordani azokat a ruhákat, sokan ki is utáltak az osztálytársaim közül, akik szép ízléses, nekik való ruhákat hordtak. Hogy irigyeltem őket!

Szerencsére a középiskolában más volt a helyzet. Kollégiumba kerültem vasárnap délutántól péntek reggelig. Új barátnőim odaadták azokat a ruhájukat amiket kihíztak, kinőttek, de még használhatóak voltak. És egyszer hazamentem abban. Anyu elájult persze, de utána elismerte, hogy milyen csinos vagyok.

18 évesen elköltöztem otthonról, saját megélhetésből gazdálkodtam, így olyan ruhát vettem fel, amilyet akartam.

Most így valahol már úgy érzem, nem volt hiába anyu szigorúsága, hiszen csak attól féltett, hogy ne nézzek úgy ki mint némelyik 15 éves, akik negyvennek is betesznek.

Most már kialakult ízlésem lett, elegáns, ízléses csinos nő lehetett belőlem a végén. Csak azt mondogatták rám a régi osztálytársaim, hogy a rút kiskacsából mégis mi lett :D

Te se félj, 18 évesen már neked se szólhat bele, addigis nézelődj, mik azok amiket fel szeretnél venni később, mert ha neked is olyan határozott anyukád van mint nekem, nem marad más csak az álmodozás.

2012. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
kérd meg hogy eggyütt válasszatok. neked is tetszeni fog, anyukád meg látni fogja miket szeretsz, sőt lehet hogy egy idő után mehetsz egyedül vásárolni, mert nem kell félnie, hogy vmi ,,rossz lányos'' rucira dobod ki a pénzt. nálam bejött:)
2012. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért nem együtt vesztek ruhát neked? Mi az anyukámmal már 7-8 évesen is együtt mentünk nekem ruhát venni. És a mai napig egy jó kis program, ha sikerül együtt vásárolni mennünk. 29/n
2012. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Dettó. Nekem anya mai napig vesz nekem ruhákat,legutóbb egy térdig érő virágos, bő, libafoszöld színű szoknyát vett nekem. Akkor betelt a pohár. De még mindig hisztizik,hogy soha nem jó amit ő mond


15L

2012. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azzal nem lenne probléma, hogy nem telik rá, mert turkálóból öltözünk, és ott is van olyan elég, ami nekem tetszik. Szoktunk együtt is vásárolni, és ott is "hisztizik". Megbeszéltem vele, ő azt állítja, hogy olyan egyformák a mai fiatalok... Ha ki akarok tűnni, nem fogok hippinek öltözni... Meg igazából szerintem amiatt is ilyen, mert ő nem kaphatott meg mindent, amit akar, és így ezt "rajtam éli ki". Engem öltöztet, és nem hiszi el, hogy nem "menő" a bokáig érő farmerszoknya. De még így sem tudtam meggyőzni... Sőt... annyira kiakadt, hogy megfogadta, hogy nem vesz többé nekem semmit...
2012. aug. 31. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!