Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lettem tagadva, mert rám...

Ki lettem tagadva, mert rám lett hagyva a ház? Minek ez a cirkusz?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról a dédszüleim közül már csak a dédmamám él. 91 éves, de teljesen jó állapotban van fizikailag és szellemileg is. Az egyetlen gondja az, hogy egyedül van tizenx éve, mióta a férje meghalt és a tatámon (a fián) és rajtam kívül senki nem nagyon látogatta, néha az anyukám esetleg (aki az apámnak a volt férje, tehát ez nem volt neki kötelessége, vagy dolga egyáltalán).

Rajtam kívül még van 4 dédunokája, 12-10 évesek a féltestvéreim, a unokatestvéreim pedig 5 és 3. Egyikőjüket sem látta még, senki nem látogatta meg soha. Pedig nem rossz ember, sosem volt az. Igen, néha érdekes a stílusa, pl. én egyetemre járok Budapestre, 2 hetente lát kb. Mégis néha az első szava, amikor meglát, hogy már megint jól lefogytam, lassan a sz.rszag is átérződik rajtam, vagy hogy minek van már rajtam megint élénk színű rúzs, nem áll jól. De ő ezeket nem annak szánja, hogy utána megsértődjek, vagy napokig ezen bosszankodjak. Egyszerűen ilyen, ami a szívén, az a száján.


Lényeg az, hogy a teleket rosszul viseli, hamar sötétedik, nem szeret egyedül lenni. Tavaly is téma volt már az, hogy otthonba megy, de akkor a covid miatt hagytuk az egészet, viszont most már mondta, hogy nem jó neki egyedül, szeretne beköltözni. Anyukám talált is neki olyat, ami a szempontoknak megfelelt, de a dédim közölte, hogy csak akkor megy, ha előtte a ház és a telek az enyém lesz. Mert nem akarja, hogy azok az emberek, akik több, mint 10 éve a csengőt nem nyomták meg, hirtelen ott tobzódjanak a házért, vagy hogy beköltözzenek akár átmenetileg (pl. nagybátyámék két kisgyerekkel egy másfél szobás albérletben laknak egy szocreál típusú lakótelepen, az apáméknak a háza vagy 5 éve nincs befejezve).


Az enyém lett, azóta áll a bál mindenkinél.

Az apám is kérdőre vont, hogy én ebbe hogyan egyezhettem bele, ott van a másik két testvérem, velük így mi lesz?! Meg hogy nekem már lett véve 2 éve lakás Budapesten, minek nekem ez... Körülbelül 55-60 milliót ér a telek, szóval ez a "minek nekem" kérdés kicsit felesleges. Mindenki pénzből él, és szerintem senki nem utasítana vissza ilyen ajándékot.

A nagyim is elkezdte mondani, hogy milyen család az ilyen, ahogy az egyik így kitúrja a többit, mi lesz így a kicsikkel. Úgy, hogy eddig évekig hallgattam tőle, hogy ő annyira utálja az anyósát, hogyha a halálos ágyán lesz, ő akkor sem megy oda hozzá és neki abból a házból egy cserép virág nem fog kelleni... Most meg hogy a dédi kiköltözött ősszel, hirtelen mindenkit érdekelni kezdett a téma.

És hogy én akkor karácsonykor se menjek oda, menjek az otthonba ünnepelni, ha nekem ez ennyire fontos volt. Tatám meg csak fogja a fejét, hogy ő kivel, kikkel él/élt együtt, hogy képesek így támadni.


Az anyám szerint akkor ebből ennyi elég is volt, ne keressem őket, sokat úgy sem veszítek. Szerintetek is ez a megoldás?

Mert pl. az apámmal egyáltalán nincs jó kapcsolatom, 3 éves koromban elhagyott minket (nem csak az anyámat, engem is). Csak a nagyszüleim unszolására keresett 2-3 havonta, de amúgy nem számíthattam rá soha sem érzelmileg, sem máshogy (pl. a lakásom felét az anyám férje állta, ő segített vezetni tanulni, tőle kaptam az első autómat, vele táncoltam a szalagavatómon, mert az apámnak "nem volt kedve eljönni" stb). De a nagyszüleimmel mindig jó volt a kapcsolatom, nem tudom, hogy a mamám mitől kapott most vérszemet.


2021. dec. 1. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 A kérdező kommentje:

Ez nem a rokonaim, vagy bárki ellen irányult. Adódott egy lehetőség, éltünk vele. Most pedig megy a patália, hogy hogy képzeltem...

De őszintén, nem tudom a testvéreimnek tekinteni azokat, akikkel évente maximum 2-szer, ha találkozom.


46-os, te meg fejezd már be. Nem kíváncsi rád senki.

2021. dec. 1. 18:25
 42/89 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi rosszindulatú ember, te jó ég. 😂

Ne érezd rosszul magad, amiért rád lett íratva a ház, és azért se, hogy tervezed eladni. A dédi sem valószínű, hogy abban a hitben élt, hogy te majd most szépen beköltözöl az ő házába, úgy, hogy az nem is abban a városban van, ahol te élsz, és akkor ezentúl az lesz az otthonod.

Plusz az is teljesen logikus, hogy te kaptad a házat, és nem az anyukád. Mégis kit segítsen elindítani az életben a dédi, ha nem a fiatal, 20 éves lányt, aki a legtöbbet törődött vele? Nyilván a kérdező anyukája is segített, de ahogy ő is írta, neki már megvan a saját háza, az életét sem most kezdi, hanem már felépítette, így ha valakit támogat, az természetesen a kérdező lesz.

2021. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
83%
Annak, aki írta a 42, 44, 46, 48, 50 válaszokat: belőled áll a fél kommentszekció, szerezz egy hobbit, és ne itt éld ki magad. Mindenki felfogta, hogy mi a te véleményed, egyszer is elég lett volna leírni, pont leszrta mindenki.
2021. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
92%
#49 Hogyhogy rá se kíváncsi senki? Az ő kérdése. 😂😂😂😂
2021. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
33%
De hagyjuk mar ezt a felepitett eletet..ez nevezzuk annak hogy alá raknak mindent?! Nem bantom. Örülök neki hogy nem kell gondolkoznod hogy mit hogy csinalj majd az életben, de ezt ne tudd be annak hogy hú de fasza vagy mert 20 evesen mar te ezt el tudod mondani hogy saját haz + plusz egy ingatlan amiből sok pénzt kaszalsz ha eladod
2021. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 A kérdező kommentje:

Az apámra nem számíthattam soha. A 20 évem alatt ez már kiderült jó párszor... Legyen akár szó a gyerektartás fizetéséről (állítólag nincs pénze, mégis csinált még pluszba két gyereket), arról, hogy bármi problémám volt, sosem fordulhattam hozzá. Megalázó volt, hogy amíg a szalagavatón mindenki a saját apjával táncolt, az enyém nem jött el, mert "nem volt kedve kiöltözni". És még sorolhatnám napestig, hányszor csalódtam benne, hányszor hagyott cserben. Legalább ha akadékoskodni akartok, olvassátok már el, hogy mit írtam le...

Aki meg azt írja, hogy "nem kíváncsi rám", minek van itt? Olvasson tovább, vagy kapcsolja ki a gépet, főzzön, sportoljon, vagy amit akar. De nem kötelező ám válaszolni nekem.

2021. dec. 1. 18:37
 47/89 mantis religiosa ***** válasza:
76%

Ne foglalkozz a sok irígy emberrel! Tekints úgy erre az ajándékra, mintha eltartási szerződést kötöttetek volna. Gondoztad(tátok), megdolgoztatok érte. Aki közvetlenül érintett, az mind így látja, és egyetért a dédi döntésével.


Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés, hogy már a felnőtt élet elején ekkora segítséget kap, ezért irígyek rád. Akkor így viselkednének, ha a lottó 5-öst nyerted volna meg. Az ilyenek soha nem néznek magukba, mindig más(ok)ban látják a hibát és annak az okát, miért nem sikerül nekik semmi az életben.

2021. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 A kérdező kommentje:

56-os, kérlek fejezd be ezt a vergődést.

Mindenki felfogta a véleményedet, főbenjáró bűn, ha valakit támogatnak (szépen fogalmazva "aláraknak mindent" ugye :) ).

2021. dec. 1. 18:39
 49/89 A kérdező kommentje:
Nem kell "megtisztelni", semmilyen tisztelet, vagy segíteni akarás nincsen a válaszaidban. Egyszerűen csak süt belőled a butaság és a frusztráció, mellé még offolsz is feleslegesen.
2021. dec. 1. 18:43
 50/89 anonim ***** válasza:
26%
Írsz egy regényt aztán meg rosszul esik ha valaki kifejti a véleményét
2021. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!