Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lettem tagadva, mert rám...

Ki lettem tagadva, mert rám lett hagyva a ház? Minek ez a cirkusz?

Figyelt kérdés

Apukám oldaláról a dédszüleim közül már csak a dédmamám él. 91 éves, de teljesen jó állapotban van fizikailag és szellemileg is. Az egyetlen gondja az, hogy egyedül van tizenx éve, mióta a férje meghalt és a tatámon (a fián) és rajtam kívül senki nem nagyon látogatta, néha az anyukám esetleg (aki az apámnak a volt férje, tehát ez nem volt neki kötelessége, vagy dolga egyáltalán).

Rajtam kívül még van 4 dédunokája, 12-10 évesek a féltestvéreim, a unokatestvéreim pedig 5 és 3. Egyikőjüket sem látta még, senki nem látogatta meg soha. Pedig nem rossz ember, sosem volt az. Igen, néha érdekes a stílusa, pl. én egyetemre járok Budapestre, 2 hetente lát kb. Mégis néha az első szava, amikor meglát, hogy már megint jól lefogytam, lassan a sz.rszag is átérződik rajtam, vagy hogy minek van már rajtam megint élénk színű rúzs, nem áll jól. De ő ezeket nem annak szánja, hogy utána megsértődjek, vagy napokig ezen bosszankodjak. Egyszerűen ilyen, ami a szívén, az a száján.


Lényeg az, hogy a teleket rosszul viseli, hamar sötétedik, nem szeret egyedül lenni. Tavaly is téma volt már az, hogy otthonba megy, de akkor a covid miatt hagytuk az egészet, viszont most már mondta, hogy nem jó neki egyedül, szeretne beköltözni. Anyukám talált is neki olyat, ami a szempontoknak megfelelt, de a dédim közölte, hogy csak akkor megy, ha előtte a ház és a telek az enyém lesz. Mert nem akarja, hogy azok az emberek, akik több, mint 10 éve a csengőt nem nyomták meg, hirtelen ott tobzódjanak a házért, vagy hogy beköltözzenek akár átmenetileg (pl. nagybátyámék két kisgyerekkel egy másfél szobás albérletben laknak egy szocreál típusú lakótelepen, az apáméknak a háza vagy 5 éve nincs befejezve).


Az enyém lett, azóta áll a bál mindenkinél.

Az apám is kérdőre vont, hogy én ebbe hogyan egyezhettem bele, ott van a másik két testvérem, velük így mi lesz?! Meg hogy nekem már lett véve 2 éve lakás Budapesten, minek nekem ez... Körülbelül 55-60 milliót ér a telek, szóval ez a "minek nekem" kérdés kicsit felesleges. Mindenki pénzből él, és szerintem senki nem utasítana vissza ilyen ajándékot.

A nagyim is elkezdte mondani, hogy milyen család az ilyen, ahogy az egyik így kitúrja a többit, mi lesz így a kicsikkel. Úgy, hogy eddig évekig hallgattam tőle, hogy ő annyira utálja az anyósát, hogyha a halálos ágyán lesz, ő akkor sem megy oda hozzá és neki abból a házból egy cserép virág nem fog kelleni... Most meg hogy a dédi kiköltözött ősszel, hirtelen mindenkit érdekelni kezdett a téma.

És hogy én akkor karácsonykor se menjek oda, menjek az otthonba ünnepelni, ha nekem ez ennyire fontos volt. Tatám meg csak fogja a fejét, hogy ő kivel, kikkel él/élt együtt, hogy képesek így támadni.


Az anyám szerint akkor ebből ennyi elég is volt, ne keressem őket, sokat úgy sem veszítek. Szerintetek is ez a megoldás?

Mert pl. az apámmal egyáltalán nincs jó kapcsolatom, 3 éves koromban elhagyott minket (nem csak az anyámat, engem is). Csak a nagyszüleim unszolására keresett 2-3 havonta, de amúgy nem számíthattam rá soha sem érzelmileg, sem máshogy (pl. a lakásom felét az anyám férje állta, ő segített vezetni tanulni, tőle kaptam az első autómat, vele táncoltam a szalagavatómon, mert az apámnak "nem volt kedve eljönni" stb). De a nagyszüleimmel mindig jó volt a kapcsolatom, nem tudom, hogy a mamám mitől kapott most vérszemet.


2021. dec. 1. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
11%
De nem biztos hogy oda adnek úgy 50 milliot a 20 éves gyerekem kezébe, hogy már így is van saját lakása.. így soha a budos életbe nem fogja tudni értékelni a pénzt es ezen is lehet vitatkozni nyilván mert mindenki máshogy latja ezt..
2021. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
89%

Őszintén sajnálom kérdező, hogy ilyen tróger családod/rokonságod van. Egyik se szagult évek óta a dédi felé, de az örökségért mindegyik tartaná a markát. Undorító. A dédi úgy döntött NEKED adja a telket és a házat és mivel a saját tulajdonáról van szó, ő dönti el a sorsát. Ő pedig döntött, innentől senkinek semmi beleszólása.

Ahhoz meg végképp senkinek nincs köze, hogy a kérdezőnek van már egy lakása! És? Nem az a semmirekellő apja vette, mit szól bele? Attól, hogy van már lakása, nem örökölhet semmit vagy mi? Nem értem mi az összefüggés. Az meg külön szánalmas, hogy az "apja", aki 3 éves korában elhagyta és úgy szarta le, ahogy csak lehetett, most hirtelen veri az asztalt, hogy de mi lesz a másik 2 féltesójával, akikkel a kérdezőnek 0 és a dédinek egyaránt 0, az az nulla kapcsolata van. Hát oldja meg ő, ez hadd ne a kérdező vagy bárki más baja legyen már. Mintha ő lett volna az, aki kizsarolta a dédiből, hogy ráírasson mindent, holott szó nincs még csak hasonlóról sem.


Amúgy meg, ha az irigység és a rosszindulat fájna, akkor nem csak a kérdező szánalmas rokonai, hanem itt is nyüszítenének páran a fájdalomtól. Világosan leírta, hogy egyelőre nem lesz se a telekhez, se a házhoz nyúlva, de MAJD a jövőben el lesz adva, mert ő Pesten szeretne élni, nem vidéken! Erre némelyeket elkapott a gépszíj, mert "na szép, egyből eladná, meg elherdálná". Jó ég, hol írt ilyet?? Amúgy, ha nem akar a házba költözni, akkor mi a búbánatos francot csináljon vele? Várja meg míg magától összeroskad? Nyilvánvalóan, ha nem kell neki, akkor el fogja adni és hasznosítja a pénzt. Az ingatlan eladás meg a pénz befektetése mióta minősül elherdálásnak? No komment. Gondolom ha valakinek a dédije felajánlana egy házat+telket vidéken, ami vagy 50-60 millát ér, akkor ő gondolkodás és szó nélkül visszautasítaná, hisz minek az neki, ugye? Vagy ha el is fogadja, akkor soha nem adja el, mert hát az egyenlő az örökség elherdálásával. Hogyne, hogyne.

2021. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
88%
Meg azért, mert valakinek úgymond a "segge alá" raknak egy lakást, miért lenne egyből felelőtlen, meg nem tanulja meg mi a pénz értéke stb? Könyörgöm itt sok kommentelőnek, hogy ne vállaljatok gyereket! Egy felelősen gondolkodó szülő, aki szereti a gyerekét mindent megtesz azért, hogy a gyereke minél jobb kilátásokkal induljon az életben. Ide tartozik bizony az is, hogy 18 évesen nem dobja ki, hogy húzzon el dolgozni, hanem segíti, hogy pl. tanulhasson, lakást vesz neki vagy besegít neki a vásárlásba, pl azzal h az önerőbe belead. Esetleg nem rakja ki a szűrét, hanem hagyja, h otthon lakjon, addig is az albira szánt pénzét félrerakja sajátra v szintén önerőre. Vagy segíti az albi kifizetésébe, hogy valamit tudjon félrerakni. Ettől a "gyerek" nem lesz egy felelőtlen mihaszna! Vagy csak az a nagy felelős jó magyar aki: csóró, mert semmiben sem segítették, ő sem tervezi a gyerekét segíteni,természetesen hónapról hónapra él 2. utálja a munkáját, nem is azt csinálja amit akar...inkább nem sorolom.
2021. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
93%
Ne strapáld magad. Hivatalból utálják, mert neki jutott.
2021. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
79%
Hát lehet a többiek nem akarják hallgatni, hogy sz.rszagúak meg egyebek, lehet nem véletlen hogy senki sem nyitja rá az ajtót. Lehet neked vicc vagy elmegy a füled mellett, de nem mindenki ilyen. Engem is ritkán lát nagypapám, alig megyek hozzá. Ha megyek állandóan csak beszólni tud. Persze ő nem annak szánja, de akkor is. A lóf.sznak is van vége. Ő is ilyen, ami a szívén a száján, én meg ilyen vagyok, hogy nem vagyok kíváncsi arra hogy valaki b.szogasson úgy hogy előtte hónapokig nem látott.
2021. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
21%

Milyen jó hogy nem gondolkozunk egyformán. Unalmas lenne az élet!

A lényeg hogy maradjunk emberek ne bántsuk a másikat!

Mindenkinek van egy nézőpontja,aki ide ír az vallalja azt amivel ez jár:)

2021. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk igen, azért dédi is tehet róla, hogy nem látogatják. Ha velem így pofázna én sem mennék am. De a pofázását eltekintve,minden más körülményt nézve nem látok kivetni valót abban, hogy a kérdezőre hagyja.
2021. dec. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
91%
Valakinek van turelme az idősökhöz,valakinek pedig nincs. Különböző generáció nyilván nem tudjak mi a mai divat már.. ezekért nem tudtam soha haragudni mamamra
2021. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
33%

tőle kaptam az első autómat,


Miért, hány volt így húsz éves korodig, hogy ki kell emelni az elsőt?

2021. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 A kérdező kommentje:

A másodikat használom, kb. mióta elköltöztem otthonról. Ingázok, autópályán megyek, sokat ülök kocsiban (itt, a városban is napi szinten használom, ha nem is haza megyek, akkor is megyünk mindenfelé a barátommal, vagy barátnőkkel, szóval bőven ki van használva).


Kellett egy erősebb autó, ezért lett lecserélve az, ami akkor lett véve, amikor meglett a jogsim.

2021. dec. 1. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!