Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el mai napig egy...

Miért várják el mai napig egy nőtől, hogy amolyan “szolgalelku” legyen?

Figyelt kérdés

Tehát alapvető elvárások meg mindig egy férfinál:

Legyen szép a no, ( legalább vonzó)

Okos

Jó, munkahelye legyen, keressen elég pénzt (persze ne túl sokat)

Vékony persze

És nyilván legyen házias, fozzon, mosson takaritson,

Legyen gyerekcentrikus, ezek mellett legyen anya is

Meg legyen mindig vidám, kedves is…

Minden egybe legyen, ha valaki ebből valaminek nem felel meg, az nem feleségnek való, de miért akar sok no ennek megfelelni???

Ha van egy jó állása, bármi lehet…

Miért akar minden no megfelelni a társadalmi elvárásnak?Ilyen rossz lenne férj/pár/barát nélkül?



2021. nov. 17. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
96%

#40

Ez két különböző kor, amit leírtál. A szocializmus előtti időkben az emberek jellemzően a katonai szolgálat után nősültek, a szoci időkben meg elég sok kedvezményt lehetett kapni, ha valakinek gyereke van, nagyon lecsökkentette a katonaság idejét.

2021. nov. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
96%

Én is körülbelül ezt tapasztalom, ezek az elvárások kivéve az okosat... azt nem szeretik. A férfiak szeretnek okosabbak lenni, mint az asszony, ez alap. :D

Legyen munkája, vagy legalább valami végzettsége akár kozmetikus, akár ápolónő, de hogy sokat keressen az annak a férfinak nem elvárás, aki valóban sokat keres.

(Például ez magyarázza miért olyan sok orvos doki pasas áll össze ápolónővel...)



A többi igaz.. legyen házias, jól főzzön, családcentrikus, kiváló anya, mindig kedves-aranyos-bájos-megértő-türelmes.


A szexet kihagytad. Legyen az ágyban egy szajha.



Ezzel szerintem nem is lenne gond. A baj ott kezdődik, hogy ezért nagyon-nagyon-nagyon kevés ad is valamit. Mivel viszonozza? Maximum beszáll a rezsiköltségekbe... de manapság a férfiak elvesztek férfiak lenni.

2021. nov. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
17%
39 Igen, lehet te származol csak ilyen kiváló, úri családból.
2021. nov. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
97%

Én nem akartam megfelelni ezeknek az "elvárásoknak" és így találtam olyan párt aki nem olyan nőt keresett.

Nem vagyunk tökéletesek és ez így tökéletes.

2021. nov. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
81%

Nekem mondjuk még sose tünt fel, hogy a pasik kifejezetten okos nőt keresnének. Szerintem olyan nőt akarnak leginkább, aki viszonylag okos, de semmiképp sem okosabb mint ők, sőt még felnéz a pasira a nagy esze miatt. Különösen azok a pasik, akik nem annyira néznek ki jól és az egész önbizalmuk arra épül, hogy ők mekkora zsenik.

Én például viszonylag okosnak tartom magam, müszaki szakon tanulok és eddig mindig azt gondoltam, hogy nekem kifejezetten az, akár kevésbé jól kinéző de nagyon okos informatikus stb. pasik jönnek be, de mostmár eléggé kiábrándultam belőlük. Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb akivel eddig tapasztalatom volt mind mániákusan bizonyítani akarta, hogy mennyit tud és sose hagyta, hogy bármiben is nekem legyen igazam. Persze nem minden férfi ilyen, sokan nem akarják direkt lehúzni a nőket, a barátom sem pl. De olyat, hogy egy férfi kifejezetten okos nőket keresett volna, még nem hallottam. Volt egy ilyen felmérés (ami nem túl reprezentatív de na) hogy a férfiak szeretik azt mondani, hogy az okos nők az ideáljuk, de ha egy beszélgetésben tényleg úgy érzik, hogy a nő okosabb náluk, akkor elvesztik az érdeklődésüket. Hogy miért, azt nem lehet tudni. Mindenesetre érdekes, hogy ez nőknél nem így van, sok nő kifejezetten nála okosabb pasit keres.

2021. nov. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
92%

Ez,amiket felsoroltál inkább az anyósok elvárásai:D


Mondjuk nekem a mártír típusú nők nagyon taszítóak.


Vannak,akik nem jutottak el odáig,hogy a nők is dolgoznak,és totál természetesnek veszik,hogy egy nő házicseléd,ettől még nem kell ennek megfelelni,sőt semminek,magadnak felelj meg!

2021. nov. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
24%

47

A legnagyobb réteget kihagytad aki már "öntudatos nő" tehát azt se tudja hogy működik a tűzhely, de azért elvárja hogy kitartsák vagy max valami részmunkaidős fénymásoló támasztós lötyögést hajlandó elvállalni.

2021. nov. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
76%

Én is úgy érzem, hogy túl magas az elvárás a nők felé.

Dolgozzon teljes munkaidőben és ezek mellet egyedül vigye az egész háztartást és a gyereknevelést is.

Szerintem nem akkora kérés, hogyha egy pár mindkét tagja dolgozik, akkor közösen csinálják a teendőket is.

Sok pasi ezen meg van sértődve, hogy dehát ők a férfi munkát viszik!!4!

Újabban kb mindenki autoszerelohoz viszi a kocsit egy olajcsere miatt is és bármit csinálni kell a házon, szakembert hívnak. Milyen férfi munka maradt még egy panelban lakó párnál, vagy egy kertvárosban 50 m2 kert mellett? xdd

Ráadásul ha tényleg van esetleg férfi munka, nem napi szinten szükséges csinálni, mint a takarítást és a főzést. Nevetséges, hogy egyesek mindent a nőre hárítanak, aki ugyanúgy odavan egész nap dolgozni. 🤡

2021. nov. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%

48, hát amíg van aki hagyja..

Én meg erre azt mondom mindenki adja magat es ne akarjon megfelelni valami elkepzelt szerepnek. Szerintem sokszor ez a baj hogy a nok bevallalnak egy csomo szerepet es aztan csodalkoznak ha nem megy. Es legtobbszor nok kenyszeritik a nokre, meg mentegetoznek ha a ferj fozott vagy valami. Vagy anyosok, anyak bsztatjak a lanyukat menyuket hogy miert nem szakadnak 3 fele.

Anyam pl azt csinalta a 2.ferjevel hogy mindig fozott sutott, meg tomte finomsagokkal, majd kesobb ezen hisztizett hogy neki mennyit kell fozni. Valoban a ferje nem szeret fozni,nem is tud, meg anyam be se engedte kb a konyhaba, de vigan elvan rendelt menun, de akar egy hetig is megeszi ugyanazt. Nem kell túltolni szerintem.

A gyereket is zommel a nok latjak el, de ez is ketelu dolog. Nyugodtan ra lehet hagyni az apjara hogy megoldja a helyzeteket. Lehet nem ugy oldja meg ahogy mi nok akarnank, de vegul is kulon emberek kulon gondolattal, nem baj ha nem olyan mint a mienk. Egyebkent sokszor a pasik kevesbe ugranak a gyerek minden nyikkanasara. Nem a pici babakrol beszelek, hanem amikpr mar modnjuk 8 eves es kb ugraltatja az anyjat. Az anyak zome meg akkor sem ad az apanak igazat es ugrik hogy a pokemberes kistanyert kicserelje masra mert a gyerek abbol enne. Es utana csodalkoznak ha a pasi azt gondolja ugraljon akkor ,de o nem mozdul. Hát akkor tessek szenvedni.

Nem konnyu feladat a munka meg a csalad, de szerintem a gondoskodas nem egyenlo a kb szolgasaggal. Ez az ahol elcsúszik a dolog.

Ha gyerel elott ki lett szolgalva, nagyon nehez akkor lemeccselni ezeket amikot mar ott egy kisbaba. Hamarabb kene ezeket megoldani, eleg stressz így is egy gyerek.

Az hogy a nonek legyen munkaja is pozitív dolog alapbol. Csak mondom akkor gáz ha mindent a nonek kell csinalni.

Vidamsag meg kedvesseg alapbol nem art az eletben, nemtol fuggetlenul.

En nem erzem azt hogy a ferjem elvarna ezeket tolem. De egyertelmu ha nem adnek magamra, savanyodott lennek, vagy csak tengenek lengenek, hatha eltart az nem tetszene. De en sem tetszenek magamnak. Voltak sz.r munkaim es nem is ereztem jol magam. De sosem ereztette velem , vagy hogy nem eleg a fizetes. De egy normlais tars tamogat nem lehuz, aki ilyen az hosszu tavon ugyis kimutataja milyen igazabol. Csak zommel akkor amikor valami nehezseg van.

2021. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
93%

#48


Én eleve nem tudom elképzelni hogyan lehet ilyen nemi sztereotípiák között élni az életet.


Ez a nő dolga,meg a férfi dolga.Nekem ez annyira primitív.


Mondjuk én úgy nőttem fel,hogy a környezetemben az összes férfi annyit vállalt a gyereknevelésből,hogy megcsinálta,és eljárt dolgozni.


Na,már most ezért minek gyerek?

Ha gyereket akarunk,azt nevelni kell,amiből mindkét szülőnek ki kellene vennie a részét!

2021. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!