Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el mai napig egy...

Miért várják el mai napig egy nőtől, hogy amolyan “szolgalelku” legyen?

Figyelt kérdés

Tehát alapvető elvárások meg mindig egy férfinál:

Legyen szép a no, ( legalább vonzó)

Okos

Jó, munkahelye legyen, keressen elég pénzt (persze ne túl sokat)

Vékony persze

És nyilván legyen házias, fozzon, mosson takaritson,

Legyen gyerekcentrikus, ezek mellett legyen anya is

Meg legyen mindig vidám, kedves is…

Minden egybe legyen, ha valaki ebből valaminek nem felel meg, az nem feleségnek való, de miért akar sok no ennek megfelelni???

Ha van egy jó állása, bármi lehet…

Miért akar minden no megfelelni a társadalmi elvárásnak?Ilyen rossz lenne férj/pár/barát nélkül?



2021. nov. 17. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
10%

Ezt igy honnan szetted?


1 dolog van, de a legtöbbnek az sem megy!


Ne kurjon félre! Értem?

2021. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
89%
Pont ez az, hogy már nem akarnak ennek megfelelni a nők. 21. században vagyunk és 50 alatti csajok tuti telibe sz@rják az ilyen kívánságlistákat!
2021. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
16%
Bezzeg a régi szép időkbe,mikor kegyelmesuramnak szólitodott a férfinép.. :)
2021. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
36%

Kb annyira igaz mint, hogy:


Tehát alapvető elvárások meg mindig egy nőnél:

Legyen jóképű / sármos

Okos

Jó, munkahelye legyen, keressen elég pénzt (sokat)

Izmos persze

És nyilván végezze a ház körüli munkát, füvet nyírja, barkácsoljon. JA! És mosogasson, mosson, porszívózzon.

Legyen gyerekcentrikus, ezek mellett legyen apa is

Meg legyen mindig vidám, kedves is…

Dolgozon rohadtsokat, de miután hazament kérdezze meg a csaját a divatról és a körömlakkokról.

Minden egybe legyen, ha valaki ebből valaminek nem felel meg, az nem férjnek való, de miért akar sok no ennek megfelelni???

----


Aki így látja a világot az biztos nem okos.

2021. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
79%

Én magam miatt szeretek vonzó lenni

Magam miatt szeretnék okos, művelt, tájékozott lenni, hogy sok dologhoz hozzá tudjak szólni és ne üljek úgy, mint egy kuka

Magam miatt szeretnék jól fizető munkahelyen dolgozni. Legyen egzisztenciám.

Mindig is vékony voltam így szeretnék az is maradni. Én így vagyok egészséges.

Magam miatt szeretek sütni-főzni. Szeretek finom ételeket csinálni, kísérletezni.

Magam miatt szeretek házias lenni...ki akar egy koszos putriban élni?

Magam miatt szeretek tiszta ruhában járni.

Magam miatt szeretném úgy nevelni a gyereket, ahogy...ha utálom a kölyköt akkor, hogy legyek jó anya?

Vannak napok amikor nem vagyok vidám és kedves de sokkal jobban érzem magam akkor, amikor jó napom van, amikor sokat nevetek, amikor nem sírok valami miatt. Amikor csak úgy rámosolygok valakire vagy segítek pl a boltban valakinek az sokkal jobb.

Szerintem amiket felsoroltál nem férfi elvárások, hanem minden nőnek alap (leszámítva a vékonyságot, mert sokan érzik jól magukat úgy is, hogy teltek...és sok férfi is szereti)

2021. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
2%
Ha elveszek egy nőt, az pénzbe kerül. A pénzemért elvárom, hogy olyan legyen, amilyennek akarom, ami nekem jó.
2021. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, az elvárások lehetnek ezek. Aminek meg akarok felelni, azt saját magam miatt teszem, mert magam felé vannak bizonyos igényeim. Például, hogy vonzó legyek, meg többnyire kedves, igényes a környezetemre, legyen jó fizetésem (többek között azért is, hogy ne függjek egy férfitól). Főzök, mosok, takarítok is, de ezeket elvárom a társamtól is. Ahogy azt is, hogy jó apa legyen. Oké, azt is, hogy jól nézzen ki, adjon magára, legyen kedves, és legyen jó fizetése. Szóval voltaképpen azt várjuk el egymástól, amit magunktól is. Ez így szerintem rendben is van.

Van olyan is, amiről te beszélsz. A lányokat még egy 20-25 éve (lehet azóta is, ezt nem tudom) is arra szocializálták, hogy ez az amaz a nő dolga, csak még pluszban hozzájött az is, hogy mindemellé dolgozzunk 8 órában, hogy legyen pénzünk. Nehogy már terhére legyünk a férfinak 😂

Ez a másik nemnek nyilván kényelmesebb, akiknek közülük ez a hitvallásuk, azok jó hogy ezt nyomatják. Az idősebb nők zömébe pedig annyira bele van még égetve ez a mentalitás, hogy sokan ezt adják tovább a gyerekeiknek.


Szerencsére azért egész sok olyan férfit ismerek, akik nem házicselédnek nézik a párjukat. Haladunk, csak lassan :)

2021. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
94%

Aki szerint egy nő témái kimerülnek a divatban, meg a körömlakkokban, annak vagy nem volt nője soha, vagy iszonyú rosszul választott.

Amúgy én, nőként, imádok barkácsolni, na bumm.

2021. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
99%
Az hogy ki mit vár el egy nőtől, az rohadtul egyénfüggő. Ez fordítva is igaz.
2021. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
12%

8

A műköröm építés még mindig nem barkácsolás.

2021. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!