Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el mai napig egy...

Miért várják el mai napig egy nőtől, hogy amolyan “szolgalelku” legyen?

Figyelt kérdés

Tehát alapvető elvárások meg mindig egy férfinál:

Legyen szép a no, ( legalább vonzó)

Okos

Jó, munkahelye legyen, keressen elég pénzt (persze ne túl sokat)

Vékony persze

És nyilván legyen házias, fozzon, mosson takaritson,

Legyen gyerekcentrikus, ezek mellett legyen anya is

Meg legyen mindig vidám, kedves is…

Minden egybe legyen, ha valaki ebből valaminek nem felel meg, az nem feleségnek való, de miért akar sok no ennek megfelelni???

Ha van egy jó állása, bármi lehet…

Miért akar minden no megfelelni a társadalmi elvárásnak?Ilyen rossz lenne férj/pár/barát nélkül?



2021. nov. 17. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
50%

"Ilyen rossz lenne férj/pár/barát nélkül?"


Most mi a kérdés?


Az ember alapvetően egy társas lény aki igényli a társaságot, párt, kapcsolatot, intimitást.


Na meg az egész kérdés itt lesz úgy hülyeség ahogy van, mert még önmagának is ellent mond.


Egyik irányból azzal jön a kérdező, hogy miért várják el majd azzal jön, hogy egy nő is bármi lehet.


Akkor most mgsem vár el senki semmit, hiszen mondhatod azt, hogy éled az életedet úgy ahogyan akarod aztán kész.


Nem is értem.

2021. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
22%

"29 Külföldön vannak, de ott ugye nem is nézik ki a nőket.Magyarországon az emberek többsége olyan hátramaradott, mint te vagy."


Vagy, csak "külföldön" nincsen MSZ, meg VET§.

2021. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
27%
Fogalmazásgátlót meg ne szedjed, milyen szó az, hogy "hátramaradott"? :D
2021. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
77%

"Van olyan is, amiről te beszélsz. A lányokat még egy 20-25 éve (lehet azóta is, ezt nem tudom) is arra szocializálták, hogy ez az amaz a nő dolga, csak még pluszban hozzájött az is, hogy mindemellé dolgozzunk 8 órában, hogy legyen pénzünk."


Fú, basszus, most akkora vénasszonynak érzem magam, mint amikor valaki megkérdezte, hogy a 90-es években volt-e már színes tévé vagy csak fekete-fehér :D Amiket leírtál, az nem 20-25 éve volt, hanem vagy ötven éve, a nők tömeges munkavállalása meg 1950 körül terjedt el, nem a "20-25 évvel ezelőttihöz pluszban".

2021. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy elmondom,egy igazi férfinak nincs ekkora elvárása..

Elvárások:

-Viselkedjen nőként,vagy legalább emberként.

-Legalább ne legyen több kg az pasinál(Vagyis ne legyen pasi 40 kg,nő meg 140 kg)

-meg gyerekét szeresse

-nem muszáj dolgoznia,de ha nagyon muszáj,akkor keressen legtöbbet..

De amit most össze hordtál,szamárság,mert ez ideál,nem elvárás.

Mondjuk nekem nem jönnek be az csonti csajok...

2021. nov. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
25%
31-est nagyon adom...
2021. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
87%
35 Szerintem ezt úgy értette, hogy bár a nők már dolgoznak, még 20-25 éve is úgy nevelték a lányokat, hogy csak az ő dolguk a gyereknevelés és a háztartás vezetése.Ez mondjuk igaz, tényleg nem volt még szó házimunka megosztásról, közös gyereknevelésről.
2021. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
71%
#35 hát nézd, én elmúltam 40, de már engem se így neveltek, sőt, apám is ugyanúgy részt vett a gyereknevelésben, mint anyám (lehet, hogy mi vagyunk túl felső-középosztály, de szerintem nem vagyunk azok)
2021. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
96%

Azért a történelmi okokat se felejtsétek el.


Régi rendszer, kötelező katonai szolgálat, háborúk, forradalmak.


Nehezen bírt volna a NŐ eljárni dolgozni, ha az urát elvitték a laktanyába / frontra 2-3 évre otthon meg az 1-2 éves gyerekek...

2021. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom én azt várom el a nőktől amit magamtól is, csak velükmelnézőbb vagyok mint magammal.

Ezeknek az elvárásoknakma fentiek megfelelnek ez baj?

2021. nov. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!