Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min spórolnátok a családban...

Min spórolnátok a családban ha már úgy érzitek szinte nincs is miről lemondani ?

Figyelt kérdés
Valami jó tipp? Kérlek ne bántsatok.
2021. aug. 9. 16:29
 81/100 anonim ***** válasza:
39%
Ne spórolj, inkább menj valahogy pénzt csinálni.
2021. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
57%

- hétvégi munka vállalása, ha eddig az nem merült fel; 6 órás munkán felüli pluszmunka vállalása akár feketén (takarítás, bébiszitterkedés, kutyasétáltatás) - facebookon lehet hirdetni

- kajából, takarítószerekből olcsóbbat venni

- hajfestést, egyéb "luxust" (ami amúgy nem luxus, csak ebben az esetben az sajnos) beszüntetni

- megnézni, mit lehet eladni a cuccaitok közül

- nem fogadni vendégséget (és akkor nem kell pogit sütni meg üdcsit venni)

- vízen, áramon spórolni

- ha fizettek osztálypénzt, ofővel beszélni, hogy egy ideig nem fogjátok fizetni, majd később egyben, mert most nem annyira telik rá

- ruha, cipő turiból, a gyereknek is

2021. aug. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
92%
Csak arra kell költeni ami feltétlen fontos, és abból is az olcsóbbra, mást nem angyon lehet.
2021. aug. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
63%

#75 "és az miben jobb, mint itthon a szakmájában dolgozni?"


Például, hogy van aki annyit tud félretenni havonta mint itthon a nettója?


Vagy nyugisabb a munka?Persze vannak a külföldi munkának is hátrányai az biztos, de ha van lehetőség akkor felesleges itthon szenvedni sok helyen, főleg egy műszakos gyárban.Pláne vidéken.

2021. aug. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, ha a férjed vállalkozó, meg tudja oldalni, hogy úgy fogad el munkát, hogy a gyereket tudja hozni-vinni. Máris mehetsz nyolc órába.
2021. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
69%

Feleségemen.


Csak viccelek. Nálunk sok gyerek van, spórolnunk kell. Nem megyünk nyaralni például, ezen hatalmasat lehet spórolni. Ruhákat is olcsó(bb) boltban veszünk. Nem járunk étterembe se.


Amin nem spórolunk: kaja, tanulás, sport.

2021. aug. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
94%

volt itt néhány hónapja egy ugyanilyen anyuka, akinek semmi nem volt jó, többszáz válasszal, de egyik sem volt jó neki, azt hiszem ott is "vállalkozó" volt az apuka, de mozdulni egy lépést sem akart egyik sem...

szerintem ez ugyanaz a kérdező, ha esetleg valaki emlékszik rá, linkelhetné a kérdést

2021. aug. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
72%

Nem olvastam a kommenteket, de:


Az autó nem létszükséglet, van busz a kisebb településeken is, vagy a nagyobbakban vonat is. A busz és vonatbérlet árának 86%-át fizeti a munkahely, tehát olcsóbb lenne sokkal, mint autót fenntartani.


Mindenből a legolcsóbbat venni. Mi is a legolcsóbbat vesszük mindenből, pl a sparban az s-budget márkájút mindenből.


Nemtudom mekkora mennyiséget esztek, de pl nem kell zabálni sem, kisebb adag étellel is jól lehet lakni. Nem arra célzok, hogy éhezni kell, de ha mondjuk hadseregnyi kajat esztek, na az tök felesleges.

A hús drága étel, de nem kell minden nap húsos kaja, annyi jó húsmentes étel van. Nem vagyok vega, én is eszek húst, de nem mindennap. Egyébként nézz körül a neten, sok olcsó recept létezik.


Szerintem az a probléma, hogy nincs jól beosztva a pénz. Minden hónap elején fel kell írni, mire költesz. Először is: számlák, az mennyi. Kaja, az mennyi. Ha akarsz mast, az mennnyi. Ha nem jössz ki, pl a kaján leher spórolni, akkor olcsóbb ételek pl.


A vállalkozás amennyire lejött nekem, veszteséges, így annak se sok értelme van. Keressetek rendes munkát.


Ha az ingatlant nem tudjátok fenntartani, mert drága a rezsi, akkor költözzetek el egy olcsóbb ingatlanba.


Most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2021. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
91%

Az autó nem létszükséglet, van busz a kisebb településeken is, vagy a nagyobbakban vonat is. A busz és vonatbérlet árának 86%-át fizeti a munkahely, tehát olcsóbb lenne sokkal, mint autót fenntartani.


És szerinted egy vállalkozónak ki fogja kifizetni a bérletet? Megnézem, hogy felszáll a vízvezetékszerelő a buszra.

2021. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
89%

#87, nekem is az a nő jutott az eszembe, szerintem is ugyanaz. Kerestem is a kérdést, de nekem már nincs meg.

Kapott millió ötletet, de csak a kifogásokat gyártotta.

2021. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!