Hogy spórólnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

25 vagyok, mama hotelben.

210 a nettóm (60k mozgó - 1napig nem megyek (pl tp) veszik.)

Szóval nem minimumot kapom.

Viszont hogy spóroljak?

Szüleimet segítem (20k + én fizetem a netet (5k), és a tv-t (nincs csak netflixünk és Hbo Go-nk) ez havi 7k.

Egy egyszerű elofizetesem van a vodánál (3k)

Egy régi dízelünk van, havi 15 ért tankolok bele (nyáron 20).

Ez összesen - 50k kB.

Folyadékot is én vásárlok magamnak - vízet leginkább, néha olcsó xixo-t, meg persze ha van akcióban valami abból feltankolok.

Ez kb 80e eddig, aztán ruházkodas (pasi vagyok, fel évente veszek 2-3 pólót 1 nadrágot)

Miután nem szeretnék egyedül depis én itthon ülni hétvégente 2-3ezerért meghívom barátnőmet ide-oda.

Szóval semmi luxus.

Még sem tudok elkoltozni itthonról, mert mindig közbe jön valami.

Hogy spórólnátok?

Szinte minden ismerősöm külön lakik már - miközben nem keresnek jobban nálam.

Tulóráznék szívesen, de nincs rá lehetőség.

Hétvégente se tudok másodmelót, sajna a putri Szolnok megyében élek.


2020. szept. 6. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Csapvíz


De ezt tegyük tisztába:

“ Szüleimet segítem (20k + én fizetem a netet (5k), és a tv-t (nincs csak netflixünk és Hbo Go-nk) ez havi 7k.”


Nem segíted a szüleidet, hanem beleadsz a rezsibe és a kajádba

2020. szept. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Mennyit teszel félre? Mióta dolgozol? Mi szokott közbejönni amire elmegy a pénz, és mire?
2020. szept. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kapo1588 ***** válasza:
44%

Netflix helyett mindig tv antenna?

Amúgy képezd magad hogy többet kereshess

2020. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Ebből már nem nagyon lehet szerintem.

Inkább azon kellene rogózni, hogyan keres többet. Valamint a kapcsolat mennyire áll biztos lábakon, lehet-e rá számítani egy esetleges összeköltözésnél

2020. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
30 ezer folyadékra az lehetne 0 is...
2020. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Határozd el, hogy mennyit szeretnél félre tenni havonta.

Ezt követően tekints erre az összegre úgy, mintha nem létezne. Akár át is utalhatod megtakarítási számlára.

Ez azért fontos, mert sokat nem az így megmaradt összegből gazdálkodnak, hanem azt teszik félre ami megmarad.


Ezután pedig kezd el vezetni a kiadásaidat. Akár excel, akár négyzetrácsos füzet. MINDENT írj bele, 2-3 hónapig.

Tökéletesen ki fog rajzolódni az, hogy "folyadékra" elkölteni 3 hónap alatt majdnem 100 ezer Ft-ot lehet picit túlzás. Illetve elő jönnek egyéb tételek is. Nem a fix, havi kiadásokon csúszol el, hanem a sok apró kicsin.

Tovább húzni mondjuk nem feltétlenül lehet a nadrágszíjat, többet kell keresned ha ez sem elég.

2020. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!