Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hogyan spórolnátok a...

Ti hogyan spórolnátok a helyemben ha ilyen helyzetben lennétek?

Figyelt kérdés

Röviden: 130-at keresek, anyám alkoholista, nem dolgozik (egyéb okok miatt) 3 hete is kért már 55 ezret, aztán megint kért és adtam neki 25 ezret most pedig 30 ezret, a fizetésem 100 ezres része a takarékszámlámra megy és a "maradék" pedig a bázis számlámon marad, abból szoktam befizetni a netet vagy kaját venni magunknak. Szeretném gyűjteni magamnak a pénzt, de így hogy?

Hosszabban: üzenetben kifejtem bárkinek!



2020. jan. 6. 10:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Igen tudom, első tippetek: ne adj anyádnak!!!

Tudom, így lenne a logikus döntés, de mégis csak az anyám.. nem akarom, hogy éhen haljon plusz ő szokta befizetni a többi számlát mert én sokszor szombat vasárnap is dolgozok..

Már sok cuccomat feltettem a Jófogásra, eladtam sok ruhámat amit nem használok, már nem az van, mint régen, hogy kaját rendelünk hanem mi főzünk, korlátoztam az internetes rendeléseimet is, szinte mindig netről rendelek ruhát és stb. mert ebben a városban ahol élek sajnos nincs értelmes ruhabolt.

Most már csak nagyon ritkán és csak akkor rendelek a netről ha nagyon muszáj.

Gondolkodtam, hogy kimegyek folyami hajóra dolgozni mert az jó pénz, de nem megy nekem a komfortzónámból való kilépés.. az is rátesz egy lapáttal, hogy nem vagyok talpraesett, nincs önbizalmam és félek is mindig az új dolgoktól ezért a megszokottakhoz ragaszkodom amik egyáltalán nem jók és nem visznek előre..

2020. jan. 6. 11:03
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Elmennék szállást adó gyárba vagy nyelvtudással külföldre.
2020. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok már gyárba menni, utálom, tönkreteszi az embert..

A nyelvtudásom közepesnek mondható..

2020. jan. 6. 13:00
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Akkor maradj otthon, ha azt kevésbé utálod. Vendéglátásba is mehetsz, de inkább a gyár, ha a hazai viszonyokat nézzük.
2020. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

"Igen tudom, első tippetek: ne adj anyádnak!!!


Tudom, így lenne a logikus döntés, de mégis csak az anyám.. nem akarom, hogy éhen haljon"


Így meg elkölti alkoholra azt a pénzt.

2020. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak piára hisz vesz élelmiszert, fizeti a számlákat és a szükséges dolgokat csak sokszor becsúszik az alkohol is pedig mindig ígérgeti, hogy nem fog venni többet..
2020. jan. 7. 16:59
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj, hogy Te támogatod őt ebben. Persze tudom nem direkt teszed, hanem sajnálod, mert az anyád, de az alkoholfüggők mindig csak ígérgetni tudnak.
2020. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok képes elfogadni, hogy alkoholista.. mindig hiú reményekbe ringatom magam és csatt, pofon vág, hogy nincs változás..
2020. jan. 7. 18:19
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem is lesz változás. Ezt nem bántásból mondom, de a függőség az ilyen. Elvonó nélkül nem fogja letenni az alkoholt. Lehet megígéri, és amikor megígéri akkor komolyan gondolja, de de az elvonási tüneteken segítség nélkül nem fog tudni túllendülni.
2020. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Anyád önmagában miből élne ha te nem támogatnád?
2020. jan. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!