Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben tudok...

Ebben a helyzetben tudok tenni valamit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy még évekkel ezelőtt, lett egy pár ezer forintos banki tartozásom (3000ft). Akkoriban sajnos olyan rossz helyzetben voltunk hogy nem tudtam rendezni.

Mikor megerősödtünk anyagilag fel hívtam a bankot, ahol azt mondták hogy el engedtek a tartozás, mondván nem volt nagy összeg és elévült.

Mivel nem értek hozzá, nagy boldogan el is hittem hogy nem kell egy csomó kamattal együtt kifizetni, mert ugye nem is milliomos lettem.

Viszont most pár hónapja meg keresett egy cég, mint kiderült nem törölték a tartozást hanem át adtak ennek a cégnek 2014ben valami 20.000ft - ot

Amit még akkor 2014-ben akár részletre, de lehet még egyben is ki tudtam volna fizetni, de még hajlandó ia lettem volna hisz az oké hogy én nem érdeklődtem a banknál és ment rá a kamat.

Viszont én a bankot 2016ban kerestem fel a bankot, tehát már kapásból 2 éven át b*szot a cég értesíteni hogy nálunk van a tartozásom. 5 év után 4 hónapja küldtek egy levelet amiben már 110.000ft-os tartozásrol írták.

Kotelezni akartak rá hogy én ezt egy összegben fizessem ki, részlet fizetésre nem hajlanak mondván 5 éve náluk van, de az az ő rendszerünkben is látszik hogy mikor küldtek az első levelet. Azóta pedig napi 5x hívnak (már nem veszem fel) és napi szinten fenyegetnek személyes behajtással.

Na most én már, csak akkor sem szívesen fizetnem ki ha adnának részletet ugyan 100%-ig biztos vagyok benne hogy szándékosan nem értesítettek.

Azt szeretném tudni hogy ilyen helyzetben tehetek e, jogi úton valamit? Már csak azért is mert szándékosan ültek rajta és kamatoztattak, most meg már zaklatlak és fenyegetnek.


2019. jún. 11. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Va írásos bizonyíték hogy elengedtek?
2019. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem, azt csak a telefonban mondta a nő akivel beszéltem, de előtte már jó ideje tőlük sem kaptam levelet
2019. jún. 11. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor fizetned kell
2019. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát ne haragudj de nem hiszem hogy csak úgy megtehetik hogy nem értesítenek arról hogy náluk van a tartozásom aztán 5ev után szólnak mikor már csináltak 110ezret 20 ezerből
2019. jún. 11. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Siman megtehetik, ne haragudj:) talan időben kell fizetni és akkor nincs ilyen, meg nem felvenni a, hutelt, akkor sincs..
2019. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"részlet fizetésre nem hajlanak mondván 5 éve náluk van, de az az ő rendszerünkben is látszik hogy mikor küldtek az első levelet. "


És mikor küldték az első levelet?


"Amit még akkor 2014-ben akár részletre, de lehet még egyben is ki tudtam volna fizetni, de még hajlandó ia lettem volna hisz az oké hogy én nem érdeklődtem a banknál és ment rá a kamat."


Most akkor mikor lett a 3 ezer ft-os banki tartozásod?

Azt írod, 2014-ben kifizetted volna, utána meg azt írod, hogy 2016-ban kérdezted a bankot.

Hogy is vannak ezek a pontos dátumok?

2019. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a bank 2014ben adta át a tartozást, de erről sem a bank sem a másik cég nem ertesített. Ha 2014ben küldtek volna egy levelet hogy hozzájuk került a már 20.000 ft-os tartozásom és adnak részletet, akkor ki tudtam volna úgy fezetni. De nem kaptam semmit.

2016ban örököltem némi pénzt, akkor hívtam fel a bankot hogy ki fizetnem, de évek már rég nem kaptam tőlük levelet. Akkor mondták azt hogy azért mert törölték a tartozást.

A másik cégtől pedig most az az 2019. február-ban kaptam az első levelet

tehát 5 évvel az után hogy ők át vették a banktól, az csak egy állapot hogy a bankban félre tájékoztattak, de hogy ők 5 éven keresztül szándékosan nem szóltak csak tettek rá a kamatot, most pedig zaklatnak, meg fenyegetnek, mondván hogy mert 5ev náluk van,na ez enyhén szólva is felháborító, és nem hiszem el hogy ezt tényleg meg tehetik csak úgy

2019. jún. 11. 11:20
 8/8 anonim ***** válasza:

"a bank 2014ben adta át a tartozást, de erről sem a bank sem a másik cég nem ertesített"


Akkor próbálj meg erre hivatkozni - de szigorúan írásban!!, hogy legyen nyoma és bizonyíték - hogy miért nem értesítettek az elmúlt 5 évben, ha már 2014 óta náluk van ez a tartozás?

2019. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!