Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-n mit tudok tenni, mint...

Ebay-n mit tudok tenni, mint elado ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Angliaban elek. Eladtam egy alapozot (csupan 4 fontert) second class-al postaztam, ahogyan az fel volt tuntetve es amiert a vevo fizetett. Mar egy het eltelt, miota feladtam es a vevo minden nap irogat, hogy meg nem erkezett meg neki. Irtam, hogy meg varjon, mert mar egy hete feladtam. Kerdezte, hogy van-e tracking informacio, amire valaszoltam, hogy nincs, mivel secont class, ahhoz nem jar, igy nem tudunk mit csinalni. Ma irta, hogy akkor fizessem neki vissza a penzt (sok felkialtojellel), mert mar meg kellett volna erkeznie. Valszoltam neki, hogy sajnalom, de ez nem az en hibam. Engem is veszteseg ert, mert kifizettem a postat is, elkuldtem a termeket is, ez a posta hibaja, mellesleg honnan tudnam, hogy valoban nem kapta-e meg.


Nem tunik tul baratsagosnak, mit tudnek ilyen esetben csinalni? Nem akarom visszafizetni az osszeget, mar csak elvbol sem... Irjak az ebaynek, vagy valaszoljak majd a negativ ertekelesre? Vagy mire szamithatok?



2015. okt. 14. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát itt neked mint eladónak kellett volna ragaszkodnod a tracking numberes feladáshoz. Mert ha a vevő nyit egy dispute-ot az ebayen, és te nem fogod tudni igazolni, hogy feladtad, akkor biztos, hogy refundolni kell majd, mert az ebay elsősorban a vevő érdekeit nézi.
2015. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is Angliában élek, és én is használom az ebay-t. Kb úgy 25x rendeltem valamit és 2-3 alkalommal volt, hogy nem kaptam meg vagy hibas volt. Az eladók eddig mindig nagyon jó fejek voltak, mondták, hogy küldenek újat, természetesen ingyen. Lehet neked is hasonlót kéne tenned...

Egyszer adtam el egy laptop hűtőt. 3 fontért. Nos.. én 100% hogy be állítottam azthiszem 3 font posta költséget, de mikor jött az értesítés, hogy elkelt láttam hogy én nekem kell állni. Elég csalóka. Szóval el adtam egy fém, új laptophűtőt 3 fontért, amiből lejött az ebay haszna 30 p és én fizettem 3 fontot a postára. Ha úgy vesszük fizettem hogy eladjam. Szerencsére nem szólt a vevő, hogy nem kapta meg. Még szerencse. Szerintem inkább add el egy barátnak de ne ebay-en. Ott inkább csak vásárolni jó.

2015. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angliaban elsz, biztos tok jo az angolod, ugyhogy nem johetsz ocska kifogasokkal, hogy nem ertetted a leirast, hogy hogyan kell hasznalni az ebayt.


Elqrtad, ez van, barkivel elofordulhat.

Nagyon olcso lecke volt.

Azonnal kuldd vissza a penzt a vasarlonak szo nelkul.

Tudom ez most tul nyersnek meg durvanak hangzik de ez van. Amikor vasarolsz eBayen azt teljes nyugalomban teszed, mert tudod, hogy vedve vagy.

Amikor eladsz az ebayen, csak ugy tudod a nyugalmad megorizni HA TE VIGYAZOL ra, ergo csakis tracking-gel adod fel a termekeket! Vagy ha nem akarsz fizetni trackingre, akkor vallalod, hogy visszaadod a penzt, ha a termek nem erkezik meg. Akkor is ha a termek megerkezik de a vasarlo egy bunko paraszt es azt hazudja hogy nem erkezett meg!

Ez van, life's not fair.


Tessek visszakuldeni neki a penzt. Ha nem kuldod vissza "elvbol" (bullshit) az ebay majd visszakuldi neki, a vasarlod meg majd ad egy nagy negativ furkost es annyi a jo hirednek!


Megsugom a titkot:

MINDIG!!!!! az elado kotelessege/felelossege, hogy a termeket ugy csomagolja es adja fel, hogy az a vevohoz megerkezzen. Ha a termek eltorik utkozben, az elado fizet. Ha a postas belezuhan az ocenaba, az elado fizet.


Ha draga termeket arulsz termeszetesen biztositassal/trackinggel adod fel, ha olcso termeket akkor ez benne van a pakliban.


Adtam el fullbevalot, ami utkozben eltort, a vasarlom kuldott egy emailt fotoval a torott fulbevalorol. Azonnal visszaadtam a penzet es azota extra pukipapiros csomagolast hasznalok meg a konyvekre is.


Persze hogy nem tunik baratsagosnak, te mit csinalnal a helyeben? Varsz egy hetet, nem jon meg a cucc, joggal koveteled a penzed, vagy te baratsagosan varsz 3-4 hetet inkabb? Ugye hogy nem!

2015. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!