Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Próbálok lakásra gyűjteni, de így is Isten tudja hány év lesz mire talán össze jönne 10-15 év vagy fene tudja. Borzasztóan távlati terv. Közbe meg ugye bármire költenék nyilván azt kell mérlegelnem, hogy az a pénz onnan lesz meg vonva amit lakásra raknék félre. Csak gürcölök, és egy örökké valóságnak érzem ezt a gyűjtögetést, miközben a kiadásokat minimálisra redukálom és csomó dologra nem adok ki pénzt amire szeretnék. (max ha már nagyon muszáj)

Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?


2019. febr. 11. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mérlegeld az opciókat. Vidéken már 2-3 milla (esetleg kevesebbért is már) megdobnak egy családi házzal. Persze ez csak akkor jó, ha van jogsid saját kocsival. A főváros most eléggé felejtős...max kölcsön még, ha bemered vállalni.
2019. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs kocsim, se jogsim.

Egyébként "vidéken" lakok, de itt egy két szobás panelt se nagyon kapsz 10 millió alatt.

2019. febr. 11. 21:38
 3/6 A kérdező kommentje:
A 2-3 milliós családi ház meg olyan, ami bármelyik pillanatban rád dőlhet....
2019. febr. 11. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Amíg nem volt lakásom addig laktam a szülőknél a falusi házban. Az volt a mennyország, a később vett panel meg a pokol. Ugyanis a falusi házban mindig olyanra "költöttem" ami további pénzt hozott. A városi panelban meg például rezsire ami másoknak jelentett profitot. Nem mindegy. Az egykori módos gazdából így lettem szegény ember. Persze még szerencse hogy megvan a rezsimentes szülői ház a nagy földekkel.

Ha újra kezhetném az életem, meg sem fordulna az a fejemben hogy egy percet is azért dolgozzak hogy lakást vegyek hogy aztán modern rabszolga legyek aki mások profitját termeli. Inkább még egy romos falusi ház is megfelelne, de lehetőleg lehessen ott profitot termelni valahogy. Legyen az gyümölcsös, halastó, méhészet vagy erdőbefektetés, bármi. De az sem baj ha csak önellátásra alkalmas. Nem tudom megállni hogy el ne süssem az ide vonatkozó mondást: Vásár után okos a paraszt.

Persze így leírva lehet hogy nem olyan tanulságos mint átélni és kipróbálni a kétféle életmód közti ég és föld különbséget.

Van itt ez a 15 részes Ásó, kapa, kamera sorozat, amiben egy fiatal pár Budapestről menekült Székelydályára hogy ott tanyasi önellátók lehessenek:

https://www.youtube.com/watch?v=gPAmCWD6qwo

Na vajon miért nem a fővárosi lakásban maradtak? Hát azért nem, mert falun ők tarthatnak "tikot" a húsáért és tojásáért, városi lakásban meg ők lennének a mások profitját tojó "tikok", ráadásul betonketrecben. Nem mindegy.

2019. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi csak úgy tudtunk lakást venni, hogy ketten voltunk. Egyedül hiába gyűjtögettem 10-12 évig és kamatoztattam, amennyire tudtam, hitel nélkül csak akkor lett lakás (lakásunk), amikor egy hasonlóan gyűjtögető férfi belémszeretett. :)


Humort félretéve, fogalmam nincs mit tennék a helyedben ilyen ingatlanárak mellett. Sajnáltam magunkat is, és sajnálom a mostani generációból azokat, akiket a szülők anyagiakban nem tudnak jelentős összeggel támogatni.

2019. febr. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pont olyan siralmas a helyzet ahogy képzeltem..
2019. febr. 12. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!