Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min spórolnátok a családban...

Min spórolnátok a családban ha már úgy érzitek szinte nincs is miről lemondani ?

Figyelt kérdés
Valami jó tipp? Kérlek ne bántsatok.
2021. aug. 9. 16:29
 21/100 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem írsz semmi konkrétat, akkor nehéz bármit is tanácsolni.

A bevételetek, a havi fix kiadások (rezsi, bérlet, meg hasonlók), mennyi megy el havonta kajára, meg alaptisztítószerekre, illetve, hogy hányan vagytok, ketten vagy esetleg gyerek(ek)is.

Ha ezeket tudjuk, akkor utána lehet megmondani, mi az, ami tényleg sok, mi az, amin lehetne spórolni, stb.

Csak egy példa: az, hogy te fözöl, nem biztos, hogy tényleg olcsó, mert ha nem gazdaságosan csinálod, akkor rengetegbe kerül, megfelelöen szervezve meg akár a fele is elég lehet.

Szóval ha nincsenek számok, akkor nem lehet semmit mondani.

2021. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 A kérdező kommentje:
18 Nem járhat mindenki egyetemre vagy pár ev múlva csak irodai munka lesz, más nem? Plusz elismerem nem voltam olyan jó tanuló sem.
2021. aug. 9. 16:54
 23/100 A kérdező kommentje:
20. Nincs segítségem, most lesz elsős még egy darabig nem maradhat maga és kísérni kel
2021. aug. 9. 16:55
 24/100 A kérdező kommentje:

21 A főzés pont olyan ami jól megy, egyszerűen drága az alapanyag. Már kitapasztaltam mi fogy el mi az amit nem eszik meg a gyerek stb.

A rezsin jolenne csökkenteni de hogyan?? Energiatakarékos izzók vannak alig működik valami.

2021. aug. 9. 16:56
 25/100 anonim ***** válasza:
94%
Akkor priviben írd meg legalább hogy mennyi az annyi, mert hiába mondjuk hogy ezt és ezt hagyd el ha nem is erről van szó. Mire költötök legtöbbet? Lakás hiteletek van e? Párod vállalkozása hogy jövedelme?
2021. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
6%
Így jártál. Tanulhattál volna. Én is azért tanulok, hogy ne kelljen majd még az ételen is spórolni. Még mindig nem késő, egy kurzust elvegezhetnél, ha majd tudsz annyit spórolni. Ha leírnád, hogy mennyit keresel, azt is, hogy átlagban a párod mennyit keres, akkor tudnánk segíteni, de így nem.
2021. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
94%

Hagyjatok mar az egyetemmel, nem jart es kesz, akkor mi van?

Mert csak az kereshet jol, akinek diplomaja van? Csak az er valamit? Hat elarulom, hogy rohadtul nem. Nem mindenkinek valo szerintem es ezert nem is kell lenezni a masikat.

2021. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 A kérdező kommentje:

25 De teljesen változó párom jövedelme. Meg a vállalkozás dolgai is valtozoak volt pl hogy örültem mennyi pénz marad erre munka eszközökre kellett majdnem mind....


Igen van hitel. Azon kívül rezsi.

Villany víz gáz telefon net tv

A tv nettel egyben van, lemondani nem lehet mert hüsegidős.

Van egy megtakarítás azt gondoltam lemondom de Nemudom lehet e a gyereknek fizetem havi 10 ezer.

Tényleg azt érzem a mindennapi alap dolgok is elviszik úgy a pénzt.

2021. aug. 9. 17:00
 29/100 A kérdező kommentje:
27. Nem mindenkinek való. Meg van Olyan barátnőm aki elvégezte erre ugyanott dolgozik ahol én, csak 8 órás mert protekció nélkül nem talál az elvégzett szakkal munkát.
2021. aug. 9. 17:02
 30/100 anonim ***** válasza:
97%

Régen amikor kegyetlen rosszul álltunk akkor mi mindent úgy osztottunk be ahogyan csak lehetett. TV előfizetést lemondtuk azzal kezdtük gyakorlatilag. Internetből is a legolcsóbbra váltottunk mert nem volt hűségidő már, viszont szükség volt az internetre. Mobiltelefon előfizetés akkor is csak a páromnak volt de hűséghez volt kötve így azt nem mondhattuk csak úgy le. Autó akkor nekünk nem volt, ha nagyon kellett akkor anyósomét használtuk nagy bevásárlásra a közeli városban mert így jöttünk ki a legolcsóbban hogy 2 hetente egyszer felmentünk az akciós meg kedvezményes dolgokból ami kellett azt megvettük és itt helyben a faluban ahol még most is iszonyatosan drága minden a kisboltokban itt csak a legalapvetőbbeket vesszük meg most is ahogyan régen is. Minimális üzemanyag költség mellett még így is megérte akkor kölcsön autóval felmenni a városba bevásárolni mert az üzemanyag így kb annyi volt akkor mint egy buszjegy ára oda vissza kettőnknek, és mégse kellett cipekedni amit busszal sehogy sem tudtunk volna kivitelezni. Itthon meg amivel lehetett spóroltunk, csak zuhanyoztunk úgy hogy bevizeztem magam, nem folyattam hanem elzártam, szappanozás, leöblítés ennyi, hosszú távon azért sok megtérült ezzel a módszerrel. Villanyt szintén nem pocsékoltuk ha nem volt szükséges. Fűtésen akkor nagyon sokat spóroltunk csak késő délután gyújtottunk be hogy ne hűljön le 15 fokig a ház legalább is az a része ahol tartózkodtunk és 21 fokig fűtöttük csak fel, és nem ment soha egész nap, rétegesen felöltöztünk ha fáztunk és ennyi. Arra figyeltünk hogy ne hűljön le annyira. Amikor keményebb fagyok voltak akkor a párom reggel begyújtott a cserépkályhába jól felfűtötte délutánig és az másnapig simán tartotta a meleget de annyi tüzelőnk nem volt hogy azzal fűtsünk így azt csak akkor gyújtottuk be ha már a konvektoroknak egész nap üzemelniük kellett szinte.

Aztán minden más feles kiadást mellőztünk, nem rendeltünk ételt, nasit sem vettünk, itthon sem sütögettünk se sütit se semmit még filléres dolgokat sem, inkább kenyeret csináltunk és pár napig elvoltunk vele.

2021. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!