Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min spórolnátok a családban...

Min spórolnátok a családban ha már úgy érzitek szinte nincs is miről lemondani ?

Figyelt kérdés
Valami jó tipp? Kérlek ne bántsatok.
2021. aug. 9. 16:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok, végigolvastam hősiesen az egészet :)


A gyerek hazakísérése miatti 6 órás munkához szeretnék hozzászólni.

Elvált nő, anya vagyok a fővárosban. Nem élnek nagyszülők, volt férj külföldön.

Nekem teljes idős állásom van. Meg lehet oldani!

A gyerek, ha jól értem, most megy legalább másodikba (kb. 8 éves) és a kérdező valami kisebb településen lakik.

Nos, ha nincs más- mert nekem sem volt: tessék egy ekkora gyereket (depláne egy faluban!!!!) fokozatosan rászoktatni arra, hogy egyedül hazamenjen.

Igen, a fővárosban (!) a 10 évesem most is totál egyedül közlekedik (nappal), metróra felszáll, buszra átszáll. Reggel a céges napközis táborba ment így, én meg homeoffice-ban itthon. Utána képes eltalálni edzésre is (1 átszállás, busz+villamos).

Ez már tavaly (!) is így volt, 9 évesen és nyilván nem azonnal úgy kezdtük, hogy faképnél hagytam valami forgalmas, metrós csomópontban.


8 évesen már odáig jutottunk, hogy először együtt (és én bevártam a következő járatot), majd ő egyedül leszállt és pl besétált a suliba, zebrán át.

Még egyszer: BUDAPESTEN! Forgalmasabb (belsőbb), nem kertvárosi kerületben.


...és még mielőtt jönne: nem, nem veszélyeztetem a gyerekemet. Telefon, ma már kulcs is van nála, életrevaló, normális gyerek.

A muszáj nagy úr ilyen kérdésekben is.

Én nem a kifogást meg a 6 órás munkát kerestem, hanem a körülményeket alakítottam kicsit is igen jól élünk...

(Egyébként meg a legtöbb munkahely 8-16-ig van)- általános alsóban JOGSZABÁLY rendelkezik arról, hogy LEGALÁBB 16-ig ügyelet kötelező. Szóval lehet, mire a faluban a gyerek elsétálna hazafelé, a kérdező már haza is érne.


Vagy: ha semmiképp nem megoldható (de mivel tökegyedül nekem is meg másik többezer nőnek sikerül valahogy, csak akarni kell...), akkor a munkáltatóval is lehet sok helyen egyezkedni.

Például:

- nem kell ebédszünetet tartani (napi fél óra)

- heti 1* pl +2 túlóra azért, hogy heti 4* fél órával hamarabb elmehess (így heti 1* kell megoldani a gyerek elhozását- mindjárt pénzben is kevesebb)

- van annak a gyereknek gondolom osztálytàrsa, barátja stb.- heti 1-2* a túlórás napjaidon összefogsz annak a szükeivel, elviszik magukkal a te gyerekedet, cserébe ugyanennyiszer te is elviszed az övékét (ha kell magadhoz, ha kell házhoz). Tudjuk, ez is fárasztó lesz :D - de én sose a kifogásokat néztem, ha egyszer valamiben valakire rá vagyok szorulva...

(Mielőtt még valaki betámad: igen, ovisokkal is meg lehet csinálni akkor is, ha a kérdező a 6 órás munkáját 3 településsel odébb végzi/ akkor a buszmegállójához közeli parkban/játszótéren is meg lehet várni/odáig elsétálni a gyerekekkel).

2021. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
87%
Én másik településre járok dolgozni és fizetik a bérletet.
2021. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:
67%
#91, ezt pampogtam fentebb én is, amit te, de le lettem hurrogva. Nyilván egyszerűbb a gyakorin nyafogni, semmint a megoldást keresni.
2021. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy mindenki csak rinyál, hogy milyen rossz neki, de tenni már semmit sem hajlandóak érte, mert kényelmesebb inkább otthon mereszteni a seggüket, mint elmenni dolgozni.
2021. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, senki sem bánt Téged, de a kamu kérdésekből már elég kijutott szerintem.
2021. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:
30%
92, tényleg? és vállalkozó vagy?
2021. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
93%

Anonim oldalon nem értem, miért nem lehet összegeket írni...írod, hogy kaotikus, na de legalább egy -tól -ig-et vagy egy átlagot tudhatnál az előző havi bevételek alapján. Na mindegy.

Én azt mondanám, élelmiszeren kell spórolni, de nem mindenáron. Ti már azon a szinten vagytok, amikor a minimum alá kellene menni, ami már csak a gyerek miatt is problémás. Nem krumplis tésztán kellene felnőnie...

Ha jól vettem le, hàzban laktok. Vagyis van kert. Ha nincs legalább egy kiskertetek, ami a nyári zöldségigényeteket kielégíti, a (fagyót megpakolni a terményekkel télre, esetleg befőzni) az nonszensz. Ezenfelül is tele lehetne palántázni, a felesleget pedig eladni, községen belül, de a munkahelyeteken is megvennék, vagy elcserélhetnéd egyéb élelmiszerre, házi sajtra, tejre, savanyított fejes káposztára etc.

Tyúkot is tarthatnátok, felénk nagy az igény a házi tojásra, akár még vághatnátok is.

Spórolni tisztító -és tisztálkodószereken tényleg kitűnően lehet, ecet, citromsav, szódabikarbóna, reszelt szappan csodákra képes. Női intimtermékeken is sokat lehet fogni, ha nem eldobhatóst használsz. Ott a mosható betét, intimkehely, amik egyszeri befektetések, és évekig nem kell ilyesmire költeni.

De alapvetően úgy gondolom, nálatok nem azon kellene töprengeni, min lehet még spórolni, hanem hogy hogyan lehetne növelni a bevételeteket.

A férjed vállalkozása egy zsákutca, ha ennyire nem jut egyről a kettőre, ne erőltesse, csinálja mellékesként egy rendes állás mellett.

2021. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
91%
Alkalmazott vagyok. És pont úgy értem, hogyha elmenni rendesen dolgozni a pasi akkor fizetné neki a munkahely. És akkor nem kell autó.
2021. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim ***** válasza:
86%

Kifogás az minden válaszra van...


El kell menni 8 órába, a gyereknek van napközi - minden suliban van -, probléma megoldva.

Ja, persze, tudom, az nem jó, mert... :D

2021. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:
22%

Dohanyzas, bulizas, pia.

Olcso, egyszeru etelek.

No etterem

Olcso ruhak vasarlasa

2021. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!