Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min spórolnátok a családban...

Min spórolnátok a családban ha már úgy érzitek szinte nincs is miről lemondani ?

Figyelt kérdés
Valami jó tipp? Kérlek ne bántsatok.
2021. aug. 9. 16:29
 61/100 anonim ***** válasza:
89%

Én alapban csak akkor tudnám ezt megérteni, ha albérletben laknátok.

(Valamiért úgy gondolom, hogy így is van, de te tudod!)

Milyen hiteletek van? Kocsira, vagy valami gyorskölcsön?

Ha a párod vállalkozó, a lakásotokra bejelentett telephellyel, akkor a rezsitől kezdve az autóig, biztosításig, üzemanyagig mindent költségként levonhat.

Mi éltünk 3-an nettó 150ezerből súlyos betegség miatt egy évig és megéltünk. Nem is olyan régen, tavalyelőtt, tehát nem ősi árak voltak.

Igaz, nem albérletben és nem hitellel, de nekünk 3 Meki sem fért bele.

Minden nap főztem, havi 60ezret költöttem erre. 30-40ezer volt a rezsi, a maradék 50ezer meg a kocsi, ruha, gyógyszer, iskolai befizetések, stb.

De 150 nettó, az 150 nettó!

Ha nektek a vállalkozó párral, a te 6 órás munkáddal, a családival a hitel kifizetése után ennyi sem marad, akkor újra kell gondolni a munkahelyeket és a párod "vállalkozását"!

2021. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
40%

#60, Dolgozik a kérdező, de a gyerek egyedül nem mehet haza


Értelemszerűen nem. De kapott tippeket, hogy egy nagylány vagy pótnagymama/szomszéd néni (némi juttatásért, kerti munkáért) cserébe hazakísérhetné.

2021. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
95%

Feltételezem, hogy a párod katás vállalkozási formában tevékenykedik (kiindulva abból, hogy ilyen kevés bevétele van, más vállalkozási forma szóba sem jöhet), szüneteltesse be a katás vállalkozást és menjen el dolgozni főállásba valahova, máris 50.000-rel több pénzetek marad havonta, + amit főállásban megkeres mert a katás vállalkozásnak annyi a havi költsége, de ha nem is akarja beszüntetni, főállás mellett 25 ezer forint a katás vállalkozás után befizetendő összeg, így is nyerhettek 25 ezer forintot.


Egyébként pedig tényleg jó lenne tudni, hogy mire mennyit költetek körülbelül, átlagosan, meg,hogy mennyire éltek "nagy lábon".


+ A körülményekről is jó lenne tudni valamit, saját lakás, van-e hitel, vagy albérlet, mennyi körülbelül a bevétel.


Enélkül felesleges kb minden tanács, főleg, hogy az összeset élből elutasítod.


Visszatérve a vállalkozáshoz, ha az a vállalkozás nem tud legalább havi nettó 150-et kitermelni, amit ki lehet venni mint profit és valószínűleg nem tud, akkor minek csinálja? Teljesen felesleges.

2021. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
86%
Még az jutott az eszembe - itt a gyakorin is sokan panaszkodnak, hogy az idős szülő távol, otthonokban nincs férőhely, és senki nem nyitja rá szerencsétlenre az ajtót -, hogy nem lehetne ilyen módon bevételhez jutni? Van ismerősöm, aki sírok gondozását vállalja, és abból van egy kis plusz jövedelme. Lehet segíteni kerti munkában is. Ha csak 20 tojás és egy vödör meggy a fizetség, már akkor is beljebb van a kérdező.
2021. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
66%

Ha a párod vállalkozó, a lakásotokra bejelentett telephellyel, akkor a rezsitől kezdve az autóig, biztosításig, üzemanyagig mindent költségként levonhat.


Azért nem egészen. Ha a vállalkozásban van az autó, tételes ktg-elszámolással, akkor bejön a cégautóadó, amivel már nem biztos, hogy megéri. Simán lehet, hogy az 500 átalány jobb döntés.

Rezsi sem úgy működik, hogy otthon van a székhely, elszámoljuk.

2021. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
95%

Párod mióta vállalkozó? Ha évek óta és nem megy, akkor keressen új munkahelyet.

Az a baj, hogy nem írsz konkrét számokat. Nem a fizetésre gondolok, hanem heti étkezésre, vízre, gázra, előfizetésekre. Ha látnánk ezeket, akkor lehet tudnánk segíteni. Általában milyen ételeket főzöl? Mi a menü?

2021. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
26%

61 és 65-ös hozzátenném, azt, hogy attól még, hogy valamit könyvelés technikailag levonhat, attól még ki kell fizetni.

Az, hogy valakinek céges telefonja van, az nincs ingyen, ugyanúgy kiküldik a számlát és azt be kell fizetni.

2021. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
25%
68, ezt ne nekem mondd, hanem annak, aki ezt tanácsolta neki... Én tisztában vagyok vele, hogy ennek csak az év végi nyereségadónál, osztalékadónál van szerepe, ott marad meg miatta némi pénz.
2021. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
71%

#65

Mi a fenét kukacoskodsz?

Nem könyvelőképzést tartottam, hanem feltételezve, hogy van könyvelője jeleztem bizonyos dolgokat.


Pl.

Ha a lakás és a telephely műszakilag nem elkülönített, akkor a tevékenységgel arányosan lehet e kiadásokat figyelembe venni az adott költségre jellemző mértékegységek – például nap, m2, m3 – alapulvételével, továbbá az internet használat díja (ha a lakás és a telephely műszakilag nem elkülönített, az internet használati díjának 50 százaléka) azzal, hogy kizárólag a közüzemi számlák esetében a házastárs nevére szóló számla is elfogadható.


De tök mindegy, ilyen kispályás fickóra ez nyilván nem vonatkozik!

2021. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:
27%

Jeleztem bizonyos dolgokat.


Jelezz olyant, amihez értesz.

2021. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!