Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha zavar, hogyha...

Önző vagyok, ha zavar, hogyha egy ünnepségen ott lesz egy újszülött baba, és? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy nekem elmaradt a ballagás, most érettségiztem. Egy másik rokonom pedig most diplomázik, de neki se lesz diplomaosztó. Ezért a nagy családunk, az (összes rokon), megbeszéltük, hogy kettőnknek tartunk egy nagy összejövetelt, ünnepséget, mert mégis jár nekünk az ünneplés. Viszont van egy rokonunk, aki éppen terhes, és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. Na most, szinte biztos, hogy a kicsi babával fog mindenki foglalkozni, én, meg a másik diplomázó rokonom le leszünk sz*rva emiatt. És bevallom, így már nem nagyon van kedvem ehhez az egészhez, ha úgyse mi leszünk az ünnepeltek. Tudom, most mindjárt megkapom, hogy milyen önző és szemét vagyok, én is, és a diplomázó rokonom, hogy milyen szemetek vagyunk. De akkor is ez engem zavar, hogy mi lennénk a fénypontja napnak, és tudom előre, hogy nem így lesz. Igazából nem oltásokat kérek, hogy így meg úgy, milyen szemét vagyok, hanem valami normális tanácsot kérnék, aki esetleg van/volt ilyen helyzetben. Hogyan lehet ezt kezelni, lenyelni, ha így lesz?
2021. máj. 21. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 A kérdező kommentje:
Ja és itt és most én elköszönök tőletek. További szép napot!
2021. júl. 15. 12:11
 72/80 A kérdező kommentje:
Tudod, csak mert valaki szül, attól még nem kéne tönkretenni a többi ember életét, örömét. Attól még nem kell parasztnak lenni.
2021. júl. 15. 12:15
 73/80 A kérdező kommentje:
Még mellesleg annyit leírnék, hogy kitűnő lett az érettségim, a diplomás rokon is jelesre diplomázott,ráadásul munka mellett. Mindkettőnknek sok évnyi kemény tanulás és munka van ezek mögött. Egy kis figyelmet és törődést igazán megérdemeltünk volna, mert úgy gondolom, hogy szép teljesítmény, ha valaki szín jelesre érettségizik, illetve még nagyobb teljesítmény egyetemen jelesre diplomázni. De persze, mi ketten vagyunk a rosszak, önzőek.
2021. júl. 15. 12:32
 74/80 anonim ***** válasza:
28%
Az újdonsült anyuka volt a paraszt? Ő nem engedte el a család többi tagját ünnepelni? Neki ugyan mégis mi köze a ti szenvedésetekhez? Esküszöm nem értem. Szült egy gyereket, nyilván kíváncsi rá a család. De nem hiszem hogy fegyvert tartott a többiek fejéhez hogy nem mehetnek. Vagy mivel ő nem ment a gyerekkel ezért mások se?! Ezért se ő legyen már a fsz. Fordítva ülsz a lovon továbbra is.
2021. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 A kérdező kommentje:
Mindegy, én tervezem, hogy megszakitom mindenkivel a kapcsolatot, és új életet kezdek. A diplomás rokon már külön életet él, én is ezt fogom tenni. Nekem ilyen család nem kell, ahol én egy senki vagyok.
2021. júl. 15. 12:55
 76/80 A kérdező kommentje:
Amúgy 74-es, neked fogadjunk érettségid sincs, mert látszik, hogy tényleg nem jut el az agyadig, hogy mi a baj.
2021. júl. 15. 12:57
 77/80 A kérdező kommentje:
Pont ezért fogok cuccolni, és lépni innen. Amúgy a csaj mindenkit urgáltat maga körül, az egész családot sakkban tartja a babával. De persze, ő egy szent ahogy mondod.
2021. júl. 15. 13:04
 78/80 anonim ***** válasza:
29%
Igen, biztos így van, buksi simi.
2021. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 A kérdező kommentje:
Álszent, maradjunk ennyiben. Pacsi.
2021. júl. 15. 13:23
 80/80 anonim ***** válasza:
32%
Fu hát te elég durva eset vagy kedves kérdező. És tényleg abszulut nem irikusan, hanem komolyan kívánom neked hogy tald meg a helyed az életben, és kapd meg a vágyott figyelmet. Legyen olyan saját családod, akik rád figyelnek majd. (Najó mégis egy kis irornia: ha gyereked születne és lenne egy akkor érettségiző, diplomázó rokonod, akkor majd a rokonnal törődj a gyereked helyett) Ha te csak ez okból fordítasz hátat a családodnak akkor az szomorú, de hát kinek mi. Szép életet :)
2021. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!