Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha zavar, hogyha...

Önző vagyok, ha zavar, hogyha egy ünnepségen ott lesz egy újszülött baba, és? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy nekem elmaradt a ballagás, most érettségiztem. Egy másik rokonom pedig most diplomázik, de neki se lesz diplomaosztó. Ezért a nagy családunk, az (összes rokon), megbeszéltük, hogy kettőnknek tartunk egy nagy összejövetelt, ünnepséget, mert mégis jár nekünk az ünneplés. Viszont van egy rokonunk, aki éppen terhes, és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. Na most, szinte biztos, hogy a kicsi babával fog mindenki foglalkozni, én, meg a másik diplomázó rokonom le leszünk sz*rva emiatt. És bevallom, így már nem nagyon van kedvem ehhez az egészhez, ha úgyse mi leszünk az ünnepeltek. Tudom, most mindjárt megkapom, hogy milyen önző és szemét vagyok, én is, és a diplomázó rokonom, hogy milyen szemetek vagyunk. De akkor is ez engem zavar, hogy mi lennénk a fénypontja napnak, és tudom előre, hogy nem így lesz. Igazából nem oltásokat kérek, hogy így meg úgy, milyen szemét vagyok, hanem valami normális tanácsot kérnék, aki esetleg van/volt ilyen helyzetben. Hogyan lehet ezt kezelni, lenyelni, ha így lesz?
2021. máj. 21. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg pedzegesd meg hogy ilyen pici babát még nem kéne tömegbe vinni, félted a kicsit. A járvány, meg minden....Amúgy a másik ünnepelt is így érez?
2021. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy az. Felesleges egy babát/kis gyereket ilyenekre elvinni, én biztos hogy meg is kérném hogy ne hozzak a gyerekeket el, nem oda való. Felnottek isznak beszélgetnek főleg fiatal felnőttek között egy gyerek vagy egy baba hatalmas zavaró tényező, esküvőre sem értem minek hozzák. Egyébként szerintem ha kb akkor fog megszületni nem fognak menni.
2021. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 A kérdező kommentje:
Igen, a diplomázó rokonomat is zavarná ez. Csak az a baj, hogyha most szólunk, hogy akkor így viszont nem akarjuk, akkor mindenki halálra sértődne. Viszont, lehet, túlreagálom, és nem lenne semmi baj. na ezt nem tudom, hogy most csak beképzeljük magunknak, és nem is lenne, semmi baj.
2021. máj. 21. 21:19
 4/80 anonim ***** válasza:
81%
Miért érdekel ha megsértődik? Ti bulitok.
2021. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodj meg, ha akkor szül, tuti nem lesz ott. Örülni fog, hogy él.
2021. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 A kérdező kommentje:
Sajnos közeli rokon, ez még plusz probléma. Mert még ha olyan lenne, akivel kb sose beszélünk, akkor nem lenne gond. De így nem lehet kizárni. Veszekedést nem akarunk.
2021. máj. 21. 21:23
 7/80 anonim ***** válasza:
93%
Pár napos hetes babát még látogatni sem szoktak/szabad. Nem mèg direktben tömegbe vinni, sem a baba de még aza nay sincs úgy toppon hogy egy több órás mulatságot bevallal...a babát etetni kell még alszik, és az egészre meg a járványhelyzet is rátesz...kötve hiszem hogy elmennènek, ezt te is csak feltételezed, szerintem butaság. De járj akkor utána magad.
2021. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
85%
Ha az én rokonom szervezne ünnepséget akkorra amikor várhatóan szülni fogok, előre szólnék, hogy újszülöttel nem mennék el. Egyébként a babák inkább hajlamosak később születni a kiírt dátumnál, mint előtte, úgyhogy hátha még pocakban lesz a bulin.
2021. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
28%

Talán ha leszállnátok a magas lóról és felhagynátok az önzőséggel, jobban sülne el. Legyetek ti azok, akik első körben üdvözlitek a babát és megköszönitek az anyukának, hogy frissen szült kismamaként is megtisztel titeket a jelenlétével. Így legalább bemutatjátok, hogy valóban "érettek" vagytok és felnőttként tudtok kezelni egy helyzetet.


Semmit nem fog egy fél óra babázás elvenni "életetek bulijából".

2021. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
27%

Egy újszülött érkezése azért picit nagyobb esemény, mint a te érettségid.

Egyébként nyilván fogalmad se lehet, ki lesz a nap fénypontja, de te már most féltékeny vagy egy még meg sem született csecsemőre. Szégyellheted magad.

2021. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!