Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha zavar, hogyha...

Önző vagyok, ha zavar, hogyha egy ünnepségen ott lesz egy újszülött baba, és? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy nekem elmaradt a ballagás, most érettségiztem. Egy másik rokonom pedig most diplomázik, de neki se lesz diplomaosztó. Ezért a nagy családunk, az (összes rokon), megbeszéltük, hogy kettőnknek tartunk egy nagy összejövetelt, ünnepséget, mert mégis jár nekünk az ünneplés. Viszont van egy rokonunk, aki éppen terhes, és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. Na most, szinte biztos, hogy a kicsi babával fog mindenki foglalkozni, én, meg a másik diplomázó rokonom le leszünk sz*rva emiatt. És bevallom, így már nem nagyon van kedvem ehhez az egészhez, ha úgyse mi leszünk az ünnepeltek. Tudom, most mindjárt megkapom, hogy milyen önző és szemét vagyok, én is, és a diplomázó rokonom, hogy milyen szemetek vagyunk. De akkor is ez engem zavar, hogy mi lennénk a fénypontja napnak, és tudom előre, hogy nem így lesz. Igazából nem oltásokat kérek, hogy így meg úgy, milyen szemét vagyok, hanem valami normális tanácsot kérnék, aki esetleg van/volt ilyen helyzetben. Hogyan lehet ezt kezelni, lenyelni, ha így lesz?
2021. máj. 21. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
73%

38 De, teljesen komolyan gondolom! Szaporodni mindenki tud (kivéve aki meddő) sem ész, sem intelligencia nem kell hozzá, a leghülyébb ember is képes rá, ahogy írta valaki, még egy szellemi fogyatékos is. Nem egy nagy teljesítmény, tetszik, nem tetszik. Attól, hogy vannak, akiknek nehezen/nehezebben jön össze, véletlenül sem jelenti azt, hogy nehezebb egy egyetem végigcsinálásánál.


Azt meg nem kommentálom, hogy egyből jössz a “jó kívánságaiddal”, csak mert valaki le merte írni, hogy gyereket szülni nem egy nagy teljesítmény. Saját szegénységi bizonyítványod, innen látszik milyen rosszindulatú és intoleráns ember vagy.

Amúgy nyugodj meg, eszemben nincs gyereket vállalni. :)

2021. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
69%

"Egy újszülött érkezése azért picit nagyobb esemény, mint a te érettségid."


Elég gáz, hogy egy szülés, amire a macska is képes, nagyobb dolog, mint egy érettségi, de hát Magyarország a pottyantósok országa.

2021. máj. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
42%
Zseniálisak vagytok emberek Xd ezek a kommentek :D micsoda összehasonlítás, azért oké hogy szülni akárki tud, de egy érettségi ....hát ne mondjátok már hogy extet szuper képessèget igényel, olana az utóbbi pár évben ahogy színvonal csökken, azért húsz éve még nem ilyen volt. Szoval ha már a szüléstől nem esünk hasra az érettségitől ugyanannyira nem kéne. Bár értem hogy a kérdezőnekmeg ez a világ. De tényleg van mèg mit "èrni" mert úgy látszik a tudásbeli érettség mellé érzelmilt nem adtak.
2021. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 A kérdező kommentje:
Jó, talán érettségizni nem nagy kunszt, sőt, talán diplomázni se. Viszont csak mert valaki szül, miért várja el, hogy akkor csak ő létezzem, és mindenki más az meg d*göljön meg? Nekem ez nem szimpatikus dolog.
2021. máj. 22. 15:11
 55/80 anonim ***** válasza:
44%
Ezt te gondolod így vagy tényleg így lenne? Mert alapesetben nem következik ez, aki szül azt gondolna hogy "csak ő létezik ès mindenki más dögöljön meg" legyünk őszinték te így vagy csak mert érettségizel azért csak te létezel és mindenki más... De kötve hiszem hogy valaki a szüles után elmenne pár héten belül sem. De lesz majd babás buli is most meg a ti bulitok, nem értem miért gondolod így összemosni ezt a kettőt.
2021. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
65%

Egy normális érettségiért, - ami esetlegesen elegendő is az egyetemi felvételihez - még mindig jobban meg kell dolgozni, még mindig nagyobb erőfeszítés és nagyobb munka, mint gyereket szülni….!

Maradjunk annyiban, hogy nem a kérdező kezdte el ecsetelni, hogy amúgy gyereket szülni nagyobb esemény, mint az érettségi/diploma.

2021. máj. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
66%

"de egy érettségi ....hát ne mondjátok már hogy extet szuper képessèget igényel"


A szülés még kevesebbet.

2021. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
75%

Keresztfiam érettségi ballagása előtt 2 héttel szültem a kisebbik lányomat császárral. Nem volt kérdés, hogy a kb. 30 fős családi bulin ott voltunk. (a nagyobb 2,5 éves volt akkor)

A család a legidősebbtől a legfiatalabbig tart nálunk. Nem csak a kicsivel/kicsikkel törődtünk, nyilván az ünnepelt volt a legfontosabb. Ettünk, beszélgettünk néhány órát és hazajöttünk. A kamaszok utána elmentek külön szórakozni. Bulizni egyébként sem a szüleikkel, nagy- és dédszülőkkel akartak.


Kicsit túlaggódod a dolgot.

2021. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
26%

Szerinted szülés után a te kis bulid fogja érdekelni ? Nem hinném

De ha én ilyet hallanék h a rokonomnak nem tetszik hogy viszem a babát a bulira biztos hogy el se mennék.

Elég önző dolog hogy azt gondolod egy kisbaba elveszi a figyelmet,mert te érettségiztél...nagy kaland már ne haragudj.

Nagyon felháborodtam ezen a kérdésen. Amíg nem olvastam el a hozzászólásokat azt hittem egy hisztis kiscsaj vagy,a diplomázó rokonodnak pedig lehetne több esze 25 évesen. Képzeld voltam olyan esküvőn ahol 3 hetes baba volt,de nem vette el a figyelmet,nem a babáról szólt az esküvő.

Gratulálok nektek szép hozzáállás

2021. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 A kérdező kommentje:
Ezért vagyok önző, mert azt szeretném, ha legalább néha egy kicsit velem is foglalkozna valaki? Utolsó, fogadjunk te is egy olyan anyuka vagy, hogy mindenki dögöljön meg, csak mert gyereked van. Tudod, nem csak te és a babád léteztek, vannak mások is rajtad kívül, mily meglepö.
2021. máj. 23. 21:01
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!