Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha zavar, hogyha...

Önző vagyok, ha zavar, hogyha egy ünnepségen ott lesz egy újszülött baba, és? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy nekem elmaradt a ballagás, most érettségiztem. Egy másik rokonom pedig most diplomázik, de neki se lesz diplomaosztó. Ezért a nagy családunk, az (összes rokon), megbeszéltük, hogy kettőnknek tartunk egy nagy összejövetelt, ünnepséget, mert mégis jár nekünk az ünneplés. Viszont van egy rokonunk, aki éppen terhes, és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. Na most, szinte biztos, hogy a kicsi babával fog mindenki foglalkozni, én, meg a másik diplomázó rokonom le leszünk sz*rva emiatt. És bevallom, így már nem nagyon van kedvem ehhez az egészhez, ha úgyse mi leszünk az ünnepeltek. Tudom, most mindjárt megkapom, hogy milyen önző és szemét vagyok, én is, és a diplomázó rokonom, hogy milyen szemetek vagyunk. De akkor is ez engem zavar, hogy mi lennénk a fénypontja napnak, és tudom előre, hogy nem így lesz. Igazából nem oltásokat kérek, hogy így meg úgy, milyen szemét vagyok, hanem valami normális tanácsot kérnék, aki esetleg van/volt ilyen helyzetben. Hogyan lehet ezt kezelni, lenyelni, ha így lesz?
2021. máj. 21. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
48%
40 nyilván élőlények, értsd jól amit írtam.
2021. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell cseszegetni a kérdezőt, 18 éves, neki a ballagása meg a felnőtté válása nagy dolog és nincs ezzel semmi gond. Minden ember vágyik rá, hogy néha vele foglalkozzanak, rá figyeljenek, ő legyen a középpontban, ez is az emberi természet része, szerintem azzal sincs semmi gond, hogy valaki szeretné néha érezni, hogy szeretik és elismerik, akkor is, ha az "csak" egy érettségi. Egy 18 évest nyilván nem sok minden másért lehet elismerni.


És igen, abban is igaza van a kérdezőnek, hogy ha ott lesz egy újszülött vagy bármilyen kisbaba, akkor úgyis vele fognak foglalkozni, ez mindig így történik. Tavaly a szülinapomon volt először nálunk is kisbaba a családban, mindenki vele foglalkozott egész délután, sőt pont akkor lakást be a gyerek, mikor a férjem hozta nekem a tortát az égő gyertyákkal, hát erre mindenki odarohant a pelenkázóhoz olvadozni azon, hogy teszi tisztába a gyereket az anyja, én meg ott maradtam az égő gyertyákkal, vártam, de mindenki a pelenkázást bámulta, úgyhogy egyedül fújtam el a gyertyákat meg vágtam fel a tortát, még egy kép se készült, semmi. Na, ez azért durva volt, pedig én nem vagyok az a típus, aki folyton magára akarja vonni a figyelmet, de ez rosszul esett.


Azóta nekem is van babám, tudom, hogy imádnivalóak és édesek és így tovább, de ha pl. elmennék egy ilyen buliba, ahol mást ünneplünk, biztos halkan megkérném az ottlevőket, hogy basszus, foglalkozzanak már kicsit az ünnepelttel helyettünk..

2021. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 A kérdező kommentje:

Most lehet vitatkozni azon, hogy a diplomához azért agy is kell, gyereket csinálni viszont a hülye is tud. Valakinek érettségije sincs.De mindegy, nem ez volt a kérdés, hogy a gyerekvállalást doktori fokozathoz kéne kötni...bár az ötlet nem is rossz,amennyi elmebeteg van.


Szóval, köszönöm a normális váaszokat (akik normálisan válaszoltak). Közben azt beszéltük, hogy oké jöjjön össze a család, vagy lesz addigra baba, vagy nem. Viszont mi még ezen kívül is tartunk külön ünnepséget magunknak. És akkor így nekünk is jó, és sértődés sincs (ha lenne).

Amúgy a diplomás rokonom is mondta, hogy valszeg túlreagáljuk, lehet meg se születik addig, ha meg igen, akkor se fog mindenki 0-24 vele foglalkozni

2021. máj. 22. 09:50
 44/80 A kérdező kommentje:
43-as, ismerős a sztorid, nem írtál ki ide kérdést régebben ezzel kapcsolatban?
2021. máj. 22. 09:52
 45/80 anonim ***** válasza:
81%

Hát a mi családunkban mindig alap volt, hogy családi eseményre a család összes tagja jön, és ez a legkisebbekre is vonatkozik, szóval elég sok tapasztalatom van a családi ünnepen részt vevő kisbabákkal. Ez úgy néz ki, hogy az első fél óràban mindenki megnézi a babát aki még nem látta, aztán megy tovább az élet. A babàk az alkalom kilencven százalékàt végigaludjàk, ha ébren vannak kapnak enni, vagy nézelődnek csöndben. Ha sírnak, valamelyik szülő odébb megy velük, ennyi történik. Őszintén szólva egy kisbaba messze nem olyan érdekes, hogy mindenki egyfeszt vele foglalkozzon, de ki kell ábrándítsalak, te meg az érettségid se vagytok annyira érdekesek, hogy órákig mindenki körbeugráljon. Kapsz majd egy köszöntőt meg ajándékokat, aztán mindenki elkezd beszélgetni egymással, nem fognak titeket körbeállni és ajnározni végig, akár van ott baba akár nem.

Amúgy meg a te esetedben a baba még annyira pici lesz, hogy vagy meg se születik még akkor, vagy a kórházban lesznek még, vagy otthon úgy, hogy az anya alig tud kikelni az ágyból, vagy ha mégis jól van és szuperül bírta a szülést, akkor is maximum annyi lesz, hogy udvariasságból beugranak egy-két órára hogy felköszöntsenek titeket, mert a gyermekágyi időszak nem olyan rohadt jó ám, és ezzel csak neked tesz szívességet az az anyuka, hogy megerőlteti magát és tiszteletét teszi az ünnepségeden, hogy a többiekkel együtt felköszönthessen.

Nem kell előre betojni vagy utálkozni egy még meg sem született gyerekre, mert ez nem éppen az “érett” viselkedés mintapéldája, ha már érettségiről van szó.

2021. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
67%
A kérdező szerintem attól tart hogy a normális buli helyett, caak babás témák lesznek, meg üntyülü-püntyülü, meg végig kell hallgatni az összes gyerekes sztorit, amire sokan nem kíváncsiak.
2021. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
85%

"és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. "


Nem olvastam a válaszokat, de kérdező, szerinted kipottyan belőle a gyerek, és pár naposan viszi is az összejövetelre? Abszolut nem életszerű.

2021. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
100%

Hugomnak diplomaosztóval egybekötött eljegyzése volt 25 vendéggel étteremben. Én 3 héttel előtte szültem.

Szerinted ott voltam? (Nem.)

Örültem, hogy luk van a p....mon.

2021. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 A kérdező kommentje:
Értem én, de én nálunk olyan a család, hogy akkor a babához alkalmazkodunk, és ha kell, akkor tolódnak emiatt az összejövetelek is. Na mindegy, mint mondtam, két ünnep lesz, ha már az egyik el lesz cseszve, még mindig ott a másik. Mint írtam, nálunk betegesen mindenki gyerekcentrikus, de konkrétan nem normálisan. Engem is, pedig 19 vagyok, nyaggatnak, mikor házasodok, mikor lesz gyerekem, meg a diplomás rokont is, hogy mikor szül már.
2021. máj. 22. 12:28
 50/80 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem fognak odajönni, ha megszületik, anyuka kialvatlan lesz, baba meg még túl pici.

Ha viszont oda is mennek, max fél órát lesz érdekes, ugyanis egy ilyen picur baba még úgyis csak alszik meg sír. Nézegetik, azt megunják, mert újszülött még nem produkálja magát.

Mi a félévesünkkel mentünk családi szülinapra, ott is csak az elején volt érdekes, pedig voltak, akik addig nem látták, még meg volt szeppenve, csak ült az ölembe. Utána mindenki ment beszélgetni a többivel. Hidd el, nem olyan érdekes egy újszülött, nem Nézegetik ahogy alszik órákig.

2021. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!