Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha zavar, hogyha...

Önző vagyok, ha zavar, hogyha egy ünnepségen ott lesz egy újszülött baba, és? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy nekem elmaradt a ballagás, most érettségiztem. Egy másik rokonom pedig most diplomázik, de neki se lesz diplomaosztó. Ezért a nagy családunk, az (összes rokon), megbeszéltük, hogy kettőnknek tartunk egy nagy összejövetelt, ünnepséget, mert mégis jár nekünk az ünneplés. Viszont van egy rokonunk, aki éppen terhes, és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. Na most, szinte biztos, hogy a kicsi babával fog mindenki foglalkozni, én, meg a másik diplomázó rokonom le leszünk sz*rva emiatt. És bevallom, így már nem nagyon van kedvem ehhez az egészhez, ha úgyse mi leszünk az ünnepeltek. Tudom, most mindjárt megkapom, hogy milyen önző és szemét vagyok, én is, és a diplomázó rokonom, hogy milyen szemetek vagyunk. De akkor is ez engem zavar, hogy mi lennénk a fénypontja napnak, és tudom előre, hogy nem így lesz. Igazából nem oltásokat kérek, hogy így meg úgy, milyen szemét vagyok, hanem valami normális tanácsot kérnék, aki esetleg van/volt ilyen helyzetben. Hogyan lehet ezt kezelni, lenyelni, ha így lesz?
2021. máj. 21. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
26%

Nem,nem vagyok olyan anyuka,és igen önző vagy. Ez visszafelé is ugyanaz ,te leérettségiztél ami alap dolog és csak te számítasz? És mielőtt megkerdeznéd,igen van érettségim. Nem értem miért családi bulit csinálsz ha így állsz hozzá,menj el a haverokkal ott nem lesznek babák.

Honnan tudod egyáltalán h a babáról fog szólni a buli? Tényleg mint egy hisztis csaj,oda képzeled a dolgokat.

Ha el is viszi a babát,amit kétlek,ott lesznek max 1 órát

Mivel normál esetben újszülött babát sehova nem visznek nemhogy buliba.

2021. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező rajtad kívül is vannak mások mily meglepő, legalább ilyeneket ne írnál, hát pont hogy magadról írsz, ugye még a másikról alkootr velemen és magát az ember minősíti, vagyis róla szól. Kíváncsi lennék a rokonod, a leendő anyuka vajon azt gondolja hogy róluk fog szólni a te/ti bulitok? De komolyan mondom sajnálom, hogy ilyen figyelemhiányos vagy, ezzel akár pszichológushoz is fordulhatnál, biztosan nem kaptál figyelmet azoktól, akiktől meg kellett volna kapd. Ez benned valami melyről jövő sérülés lehet, ahol más kapta azt a figyelmet, amit te szerettèl/érdemeltèl volna. Ez valóban nem egy 18 éves fiút jellemző viselkedés.
2021. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
87%

Én nem értem minek újszülöttel odamenni(és most vonatkoztassunk el a ballagástól stb.) Szülés után pont nem lesz kedvem senkivel sem találkozni és közben egy nyűgös babát kezelni(mert egy újszülött nem hiszem hogy díjazni fogja a zajt), nem lesz kedvem mindenkinek 100-szor válaszolni kb. ugyanarra a típusú kérdésekre mint pl. milyen anyukának lenni stb.

Aki azt írja ő szívesen menne babóval az önkínzó :P

2021. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 A kérdező kommentje:

Nem is annyira alap az érettségi, ismerek olyanokat, akiknek csak 8 általánosuk van. Közvetlen környezetemben.

Ha már annyira mindent jobban tudsz te akárkicsoda, inkább adj egy használható ötletet oltás helyett. Köszi

2021. máj. 23. 21:58
 65/80 anonim ***** válasza:
39%

Én is ismerek olyat akinek 8 általános van,de attól még egy érettségi alap dolog

Milyen ötletet szeretnél ? Hogy bántsd meg a rokonod, Akit azért nem akartsz a bulidon látni mert gyereke lett,és nem te leszel a sztár 10 percig ?

Ilyen egy kb 10 éves gyereknek jut csak eszébe

2021. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
27%

Az oltást nem váltja ki a használható ötlet, és én nem adok oltást, hè. Az oltást az oltóközpontban kell kérni :D ráadásul az oltásra heteket kell várni, nem osztogatja itt senki ingyen :D


Már sokan adtak használható ötletet nem értem mit szeretnèl mèg? A kérdésed az volt, hogy önző vagy-e. Sokan megválaszták hogy igen, mit szeretnèl mèg.

2021. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
42%

Szülés után hetekig utcára se szabad vinni a kisbabát. Ne félj, nem lesznek ott. Ha meg ott lesznek, úgy is elvonul egy óra után altatni, majd ezt megint el fogja játszani másfél órával később.

Nem lesz ott gond. Az összejöveteleknek amúgy is az a célja, hogy csapatot összehozzák, és mindenki foglalkozzon mindenkivel. Ennek örülj.

2021. júl. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 A kérdező kommentje:
Azóta megoldódott már, vagyis...Eleve nem volt végül családi összejövetel (június közepén szúletett végül a baba). A baba totál elvitte a show-t, mindenki vele foglalkozik azóta is, én és a diplomás rokonom magasról ejtve vagyunk azóta. Végül külön ünnepeltem és a diplomás barátom is szerényen külön. De nem megmondtam, hogy igenis le leszünk sz*rva, ha megszületik? Tökéletesen így lett, pedig azt hittem, túlreagálom. Annyira így lett, hogy nem is került sor az összejövetelre emiatt, mert minden családtag inkább vele akar foglalkozni. Csak beültem nehány barátommal, a diplomás is csak egy étterembe ment enni egyet, és kész. A család kimutatta, mi mennyire nem vagyunk fontosak. Jó tudni, hogy mi semmit sem érünk. Még diplomával se. Úgyhogy igazam lett túlságosan is.
2021. júl. 15. 10:06
 69/80 anonim ***** válasza:
22%

"Annyira így lett, hogy nem is került sor az összejövetelre emiatt, mert minden családtag inkább vele akar foglalkozni."


Jaja, biztos ezért maradt el.

2021. júl. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 A kérdező kommentje:
Pedig ezért maradt el, mert megszületett a baba. De mint írtam, külön külön megoldottuk. Nem én pontozok le se senkit amúgy. De igenis igazam van, jól mondom, hogyha valakinek gyereke születik, akkor dögöljön meg mindenki. Ezért sem lesz gyerekem, és a diplomás rokon is mondta, hogy ő sem fog szülni. Inkább maradunk normálisak, minthogy köcsögök legyünk.
2021. júl. 15. 12:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!