Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha zavar, hogyha...

Önző vagyok, ha zavar, hogyha egy ünnepségen ott lesz egy újszülött baba, és? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy nekem elmaradt a ballagás, most érettségiztem. Egy másik rokonom pedig most diplomázik, de neki se lesz diplomaosztó. Ezért a nagy családunk, az (összes rokon), megbeszéltük, hogy kettőnknek tartunk egy nagy összejövetelt, ünnepséget, mert mégis jár nekünk az ünneplés. Viszont van egy rokonunk, aki éppen terhes, és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. Na most, szinte biztos, hogy a kicsi babával fog mindenki foglalkozni, én, meg a másik diplomázó rokonom le leszünk sz*rva emiatt. És bevallom, így már nem nagyon van kedvem ehhez az egészhez, ha úgyse mi leszünk az ünnepeltek. Tudom, most mindjárt megkapom, hogy milyen önző és szemét vagyok, én is, és a diplomázó rokonom, hogy milyen szemetek vagyunk. De akkor is ez engem zavar, hogy mi lennénk a fénypontja napnak, és tudom előre, hogy nem így lesz. Igazából nem oltásokat kérek, hogy így meg úgy, milyen szemét vagyok, hanem valami normális tanácsot kérnék, aki esetleg van/volt ilyen helyzetben. Hogyan lehet ezt kezelni, lenyelni, ha így lesz?
2021. máj. 21. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
24%
Az meg a másik, hogy a szülőkön, nagyszülőkön, testvéreken kívül nem igazán hatja meg a vendégeket a ti sikeretek. Elmennek, mert buli lesz, láthatják a rokonokat, ehetnek, ihatnak együtt.
2021. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy ha megszületik, 6 hetes koráig nem lehet így vinni, dehát nem én vagyok a szülője, hogy mit csinál vele az anyja, abba én nem szólhatok bele. De mégse mondhatom neki, hogy ne hozd a lányod, mert még csak 1 hetes. Még én lennék lecseszve, hogy hogy merészelek beleszólni az ő dolgába.
2021. máj. 21. 21:27
 13/80 anonim ***** válasza:
65%
Csinálj valami feltűnőt. Táncolj meztelenül az asztalon és akkor mindenki veled fog foglalkozni és nem a kis poronttyal.
2021. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
17%
9. Megelőztél, respect.
2021. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
30%

Itt a megoldas:

Ha a bulitok tajan fog szulni, akkor kizart hogy menjenek. 3 nap korhazban a szules utan, utana 6 het a gyermekagyas idoszak. Oke mostanaban az elso 3-4 het amikor ujszulottel nem igazn mennek rokonokhoz. Eleve hozzajuk se fognak sokmindenkit beengedni. Biztos biosz nem.nagyon megy, de ilyenkor osszehangolodik a baba es anyuka megtanul szopizni, szoptatni blabla...aki ilyenkor mar cslasi bulikba vagyik az se szazas. Masreszt a megoldas masik resze:

Kezdemenyezz, keress valakit a caaj kozeli rokonai kozul akinek felveted na es mikor lesz majd az uj kis csladtagnak babalatogato bulija. Mikor mehettek ot megkoszonteni stb. Igy tokre egyertelmu lenne ok csak ne jojjenek a ti bulitokba.


Hozzateszem a gond az ha most meg nem szult, akkor nagyon nem.kene elore terveuni, tudod szuleskor is tortenhet egy csomo gaz dolog...babonabol se szoktak elorw tervezgetni bulit a piciknek.

2021. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
44%
Kicsivel előbb nem tudjátok tartani? Akkor a rokon még szülés előtt lesz valószínűleg.
2021. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 A kérdező kommentje:
Azon vagyunk, hogy korábban legyen, csak az egyik rokonunkat baleset érte, várjuk, hogy felépüljön.
2021. máj. 21. 21:31
 18/80 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező a 3-as hozzászólásodban írod jól nem lenne semmi baj...mégis mi lenne szerinted a baj, amúgy megkérdezhetem te lány vagy? Esetleg egy pillanatra bele tudsz gondolni ha te szülnèl, egy "sajnos közeli rokonod" érettségizne, a szülès nem kicsit viseli meg a nő testét szerinted egyből rohanni fog bulizni, hát ahogy írták örül hogy él szülés után. És lenne a baj szerinted tehát az baj lenne ha egy babára figyelnek és nem rád? Vagy gondolj arra mikor te baba voltál ès anyukád odavitt valahova hát nem mindenki veled foglalkozott mint baba. Válaszolva a kérdésedre önzősèg. Bár nekem például nem volt megünnepelve az érettségim mert az egy elég természetes dolog, de ez meg nyilván egyéni dolog.
2021. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:
F/19 vagyok, a diplomázó rokon L/25. Nem emlékszem, hogy velem hányan foglalkoztak baba koromban. De most nem ez a lényeg
2021. máj. 21. 21:36
 20/80 anonim ***** válasza:
28%
Ja hát kérlek ha fiú vagy akkor a leghalványabb fogalmad sem lehet én kérek elnézést XD. Mondanam szerencsés (?) Vagy hogy nem kell átélnes hasonlót. Persze hogy nem emlékszel a baba korodra csak arra próbáltam célozni hogy próbáld magad a helyükbe képzelni....de így azt kell mondjam tényleg önző vagy.
2021. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!