Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha zavar, hogyha...

Önző vagyok, ha zavar, hogyha egy ünnepségen ott lesz egy újszülött baba, és? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy nekem elmaradt a ballagás, most érettségiztem. Egy másik rokonom pedig most diplomázik, de neki se lesz diplomaosztó. Ezért a nagy családunk, az (összes rokon), megbeszéltük, hogy kettőnknek tartunk egy nagy összejövetelt, ünnepséget, mert mégis jár nekünk az ünneplés. Viszont van egy rokonunk, aki éppen terhes, és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. Na most, szinte biztos, hogy a kicsi babával fog mindenki foglalkozni, én, meg a másik diplomázó rokonom le leszünk sz*rva emiatt. És bevallom, így már nem nagyon van kedvem ehhez az egészhez, ha úgyse mi leszünk az ünnepeltek. Tudom, most mindjárt megkapom, hogy milyen önző és szemét vagyok, én is, és a diplomázó rokonom, hogy milyen szemetek vagyunk. De akkor is ez engem zavar, hogy mi lennénk a fénypontja napnak, és tudom előre, hogy nem így lesz. Igazából nem oltásokat kérek, hogy így meg úgy, milyen szemét vagyok, hanem valami normális tanácsot kérnék, aki esetleg van/volt ilyen helyzetben. Hogyan lehet ezt kezelni, lenyelni, ha így lesz?
2021. máj. 21. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
92%
Én sem értem miért kell mindig elhozni a babát, amikor anyuka nyűgös, mert a zaj miatt a baba is nyűgös(plusz anya kialvatlan), vinnyog, hogy jaj aludnia kell a gyereknek, jaj szopiznia kell és ekkor elkezd megállni az élet,de kérdem én, ha az anyuka sem tudja így élvezni a bulit és láthatóan a gyerek is utálja, hogy ott van akkor minek jönnek el, pláne pár hetesen? Sosem értettem és terhes vagyok és továbbra sem fogom megérteni :P
2021. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
39%
Inkább a babára kéne gondolniuk és nem belerángatni iylesmibe.
2021. máj. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
69%
Már miért lenne egy újszülött érkezése nagyobb esemény, mint mondjuk lediplomázni?! Szülni bárki tud, a leghülyébb ember is, nem kell hozzá sem ész, sem több évnyi erőfeszítés és kőkemény tanulás, mint mondjuk egy egyetem elvégzéséhez, szóval szerintem egyáltalán nem nagyobb esemény, sőt…
2021. máj. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk az sem normális aki 1-2 hetes újszülöttet nagy családi banzájra visz. És nem csak a kovid miatt,de az is egy plusz tényező...
2021. máj. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
85%
Ép eszű szülök nem visznek ilyen családi banzájra újszűlőtett.
2021. máj. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
42%
Engem is zavarna egy nyivákoló kis béka.
2021. máj. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, ha neked a személyed megünneplése a fontos, akkor eleve hibát követsz el, hogyha a diplomázó rokonnal együtt tartod!

Mellette a te teljesítményed eltörpül, akárhogy is nézzük.

Nem te leszel a központban és nem az újszülött - azt mindenki udvariasan megcsodálja és annyi, mert kezdeni még nemigazán lehet vele semmit - hanem a diplomás.

Ezen gondolkodj inkább el!

2021. máj. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
67%
Hat pedig képzeld el a szaporodás nem egy nagy teljesítmény, minden élőlény képes rá, sőt egy fogyatékos is. Akár tetszik akár nem, nem egy nagy teljesítmény gyereket csinálni, az meg hogy valakinek nem jön össze vagy nehezen még nem jelenti azt hogy nehezebb feladat mint egy diploma megszerzése, egyszerűen van aki nem tud teherbe esni vagy felcsinálni valakit vagy stb ez már a genetika nem pedig a képességeid én múlik.
2021. máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
82%

Én teljesen megértelek, pedig pár hónap múlva szülök. Ez a családi összejövetel rólatok kéne szóljon. Ugyan nem gondolom, hogy elviszik a gyereket, de ha ettől tartasz, beszélj az aggodalmadról a szüleiddel, hátha még tudjátok beszélni. Az az egy bíztató, hogy a gyerek vagy 10-20 perc múlva csak elalszik, vagy úgy üvölt, hogy muszáj arrébb vinnie, az anyjának. Szóval se így, se úgy nem lesz a party része. Semmiképp ne mondd az anyukának, hogy ne jöjjenek, mert az nagyon sértő.


Off: 40-es, a fogyatékosok is élőlények.

2021. máj. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
98%
Nyugi, anyuka örülni fog, hogy él, nem fog babástól a te bulidra menni!
2021. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!