Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha zavar, hogyha...

Önző vagyok, ha zavar, hogyha egy ünnepségen ott lesz egy újszülött baba, és? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, arról van szó, hogy nekem elmaradt a ballagás, most érettségiztem. Egy másik rokonom pedig most diplomázik, de neki se lesz diplomaosztó. Ezért a nagy családunk, az (összes rokon), megbeszéltük, hogy kettőnknek tartunk egy nagy összejövetelt, ünnepséget, mert mégis jár nekünk az ünneplés. Viszont van egy rokonunk, aki éppen terhes, és pont kb akkor fog születni a babája, mire össze tudunk jönni. Na most, szinte biztos, hogy a kicsi babával fog mindenki foglalkozni, én, meg a másik diplomázó rokonom le leszünk sz*rva emiatt. És bevallom, így már nem nagyon van kedvem ehhez az egészhez, ha úgyse mi leszünk az ünnepeltek. Tudom, most mindjárt megkapom, hogy milyen önző és szemét vagyok, én is, és a diplomázó rokonom, hogy milyen szemetek vagyunk. De akkor is ez engem zavar, hogy mi lennénk a fénypontja napnak, és tudom előre, hogy nem így lesz. Igazából nem oltásokat kérek, hogy így meg úgy, milyen szemét vagyok, hanem valami normális tanácsot kérnék, aki esetleg van/volt ilyen helyzetben. Hogyan lehet ezt kezelni, lenyelni, ha így lesz?
2021. máj. 21. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
90%
Szia. Nekem is most lesz a ballagásom és akkor az egyik rokonom 2 hetes lesz. Még kérdéses hogy jönnek vagy sem. Én kifejezetten örülnék és nem a baba fog baagási ajándékot vagy dícséretet kapni. Elképzelhető az is hogy nem jönnek amit meg teljesen megértek és nekem mindkét opció megfelelő. Ha te rokonod ott lesz a babával ami nem 100% akkor sem fogja a baba elvinni a show-t szerintem.
2021. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is onzoseg, foleg ennyi idos elvileg felnott emberektol :D Apukadon, anyukadon meg a meghatodott nagyin kivul senkit nem fog erdekelni a diploma, az erettsegi meg plane nem egy nagy dolog. A tavolabbi rokonok valoban azert fognak menni, hogy egyutt legyen a csalad, talalkozzanak ujra, az, hogy milyen apropobol, az a kutyat se fogja erdekelni. Ha nem szuletne baba akkor se korulottetek ugralni mindenki egesz nap. Majd odaadjak a lovet, meg gratulalnak es kesz. Ha ott van a bebi, ha nincs. Ha esetleg megszuletik addigra, akkor is egy csomot alszik egy olyan kicsi baba, ot se fogjak tudni egesz nap ajnarozni. Szoval szerintem nem kicsit szanalmas, amit igy elore lemuveltek ezzel a diplomas rokonnal. Fiu letedre meg foleg. :D
2021. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
89%

Most vagy az lesz, hogy még nem szül akkor, ez esetben semmi problémád nincs.

Vagy épp szül (esetleg 1-2 héten belül), akkor is a gyerek lesz a téma, mindenki mutogatja majd a képeket, amit anyuka küldözget.

Vagy már szült, a babával is minden rendben, be is vállalják a bulit. A gyerek ez esetben vagy alszik, vagy sír. Ha alszik, akkor unalmas, ha sír, akkor anyuka/apuka úgyis kimegy vele sétálni.


De az ilyen összejöveteleken ha te is vagy az ünnepelt, az kimerül abban, hogy mindenki gratulál neked és te kapsz először a desszertből. Amúgy meg olyan, mint egy nagycsaládi karácsony. Voltál már esküvőn biztos. Ott se az van, hogy minden percben mindenki a friss házasokkal foglalkozik. Gratulálsz nekik, megcsodálod a menyasszony ruháját, aztán ráveted magad a kajára és beszélgetsz a melletted ülővel.

2021. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
58%
Alapvetően úgyse fognak pici babát tömegbe vinni de ezen kívül viszont nem értem a ballagás iránti felhajtást mármint persze hagyomány meg minden de basszus 10ből kb 9 ember el tudja végezni középiskolát mégis sokan sátoros ünnepet ülnek miatta főleg hogy itt még érettségire vagy bocsájtható még nem is biztos, hogy meg is van (bár kevés embert ismerek végülis akinek nem lett meg ) diploma kicsit keményebb dolog ez tény de nem tudom azért nem hiszem, hogy bármelyik miatt is irigynek kéne lenni egy baba figyelmére komolyan mintha minimum nobel díjat kaptatok volna vagy nem is tudom :D
2021. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 Tepfal ***** válasza:
88%

A babaváró pár mondta, hogy viszik majd a gyereket vagy miből gondolod? Ha igen, első babájuk? Én kizártnak tartom, hogy egy pár napos-hetes csecsemővel családi buliba menjenek, ahogy írták már többen 6 hetes korig még közeli rokonoknak sem illik látogatni - és nem csak azért, hogy az anyuka pihenhessen, hanem mert a baba ilyenkor még nem kapta meg a szükséges oltásokat, nagyon sérülékeny, veszélyes lehet rá a túl sok emberi kontakt. Ha el is mennek, maximum azt tudom elképzelni, hogy beugranak, megmutatják a gyereket, majd hazamennek, mert ez nem lenne kényelmes nekik sem.

Szóval első körben bizonyosodj meg róla, hogy tényleg vinni tervezik-e a babát. Ha igen, akkor szerintem ne te, hanem egy tapasztaltabb szülő (pl. anyukád) próbáljon meg velük beszélni, és a baba és az anya jóléte felől közelítve, ne úgy, hogy zavarnák az ünneplést.

2021. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 A kérdező kommentje:
Ők mondták, hogy jönnek, első baba igen. Csak az a baj, hogy akkor őhozzájuk kell alkalmazkodni
2021. máj. 21. 22:01
 27/80 anonim ***** válasza:
97%

Túl aggódod. Nem fognak elmenni. Ha mégis, akkor is csak miattatok, hogy adjanak két puszit és már mennek is.

Ami a felhajtást illeti, úgy 2 percig lesztek "a nap fénypontjai", amíg gratulálnak és ajándékot adnak, aztán dumcsiznak a rég nem látott rokonok.

2021. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 A kérdező kommentje:
Még azt hozzáteszem, hogy a családban mindenki gyerekmániás, de nem normálisan, emiatt is jogos a félelmem.
2021. máj. 21. 22:07
 29/80 anonim ***** válasza:
73%
És még annyit hozzáfűznèk, én vagyok a nem tudom már hányas válaszoló, hogy Bár én közelebb állok a szüléshez mint egy 18 éves fiú lèthez, de mégis megpróbálom magam belekèpzelni a helyzetedbe, nekem nem a haverokkal kellene bulizni inkább,mit vársz pontosan a családodtól? Hogyan szereztnèd hogy minden figyelem a tiéd legyen? Voltam már ballagási ünnepségen, és ott azért -ahigy más is irta- az egy apropó ami által találkoznak a rég nem látott ismerősök jó esetben mindenki beszélt mindenkivel ezsebk isznak főleg utóbbi van aki már azt sem tudja milyen rendezvényen van. Szóval nem akarok egy világot összetörni benned de a találkozás örömèèrt mennek, azaz úgy is mondhatnám maguk miatt, és nem azért hogy egekbe magasztaljanak téged. Tényleg szomorú lehet neked elhiszem, és ezt most nem bántásból mondom mert nagyon úgy néz ki veled nem foglalkoztak, leginkább ez a szüleidre értendő, vagyis a figyelmet...ez szomorú.
2021. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
75%

Az újszülött még több indok a koccintásra rengeteg családban, tehát csak még nagyobb lesz a buli... Ha pedig tényleg visz egy néhány napos babát a rokonod, jó eséllyel vagy végigalussza a baba az eseményt, vagy rájön a rokon, hogy ez így mégsem jó buli és hazamegy korán.

Te pedig jó esetben néhány év múlva rájössz, hogy mennyire nem reális dolog 18 évesen féltékenynek lenni egy csecsemőre.

2021. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!