Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én látom rosszul?

Tényleg én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sógornőmmel összevesztünk, ugyanis elvárná, hogy "eltávolítsam" a kutyáinkat amíg ők nálunk vannak, mondván megeszik a gyereket. Két pitről van szó, akik a légynek sem ártanának és együtt nőttek fel a mi gyerekeinkkel.

Persze, nyilván egyedül én sem hagynám őket egy tipegovel, de eszem ágában sincs kizarni, bezarni őket kennelbe egy-egy hétvégére.

Nem kell egy helyisegben lenniuk, sot, az emelet egyébként is tabu nekik.. De sógornőmnek ez sem jo. Hisztérikusan azt mondta, hogy akkor o tobbet nem jon a gyerekkel.


2020. okt. 27. 00:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
39%

Nem szívesen lennék ilyen embereknél vendég, akiknek ekkora teher ez... fordítsuk meg a dolgot, nem kell vendégeket fogadni, ha ennyire alacsony az alkalmazkodási küszöb.


Pont, mint a kutya és a gyerek tolerálása, a vendéglátónak és a vendégnek is vannak írott és íratlan betartandó szabályok, de aki eleve úgy áll hozzá akar vendégként, akár házigazdaként, hogy alkalmazkoggyonamasikabudoskvaanyjat (már bocs, de kb ilyen a vehemenciája néhány hozzászólónak), ott miről beszélünk? Főleg családon belül.... tényleg nem értem, ilyen emberek minek tartanak kapcsolatot egymással meg minek fogadnak vendéget/járnak vendégségbe, ha már eleve ilyen a felütés.

2020. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
23%
Tipikus példája annak, hogy a kutya fontosabb a családnál. Elég gáz, hogy képes vagy azért nem vendégül látni a testvéredéket mert szegény kutyuskákat be kellene zárni arra a kis időre... Vicc. Én se mennék, olyan helyre kisgyerekkel ahol számomra idegen és ismeretlen kutyák vannak szabadon. Egyszer kell, hogy a kutya megilyedjen a gyerektől valamiért, aztán megharapja. Akkor majd lehet imádni a kutyikádat. Idióta
2020. okt. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
77%

Hát, ha vendéget hívok, akkor azért hívom, hogy jól érezze magát nálam, ergo én elzárnám a kutyákat.

Ha vendégségbe mennék olyan helyre, ahol tudom, hogy olyan kutya van, amitol felek, akkor megkernem ugyanerre a hazigazdat. Ha nem hajlando rá, akkor nem megyek hozza vendégségbe,hiszen 1, xarik rá, hogy én félek adott állattól, 2, ezek szerint nem érdekli, higy jól éreztem magam, igy teljesen felesleges ott lenni, értelmetlen a látogatás.


Nekem személy szerint egy pici csivava-shitzu keverékem van, kb macska méret, aki raadasul fel az emberektől. A háziorvosunk fél a kutyáktól, mindegy hogy milyen és mekkora, így nálunk kutya bizony el van zárva, ha tudom hogy az orvos jön.


Amúgy meg nyilvánvalóan a saját otthonodban azt csinálsz amit akarsz.

2020. okt. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
70%

40-esnek: Ja, mert a kérdezőnek hasra kellene esnie, hogy az a megtiszteltetés éri, hogy nyaraltathatja a testvére gyerekét! Mindenki oldja meg a saját gyereke felügyeletét, és ne mástól várjon áldozatot!

Ez amúgy sem egy gyerek kontra kutya, hanem egy vendég kontra házigazda jellegű kérdés.

2020. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
77%

Bár nekünk csak 2 vizslánk van, nem pitbullok, azért mi is elzárjuk őket, amíg totyogós rokon gyerek jön. Nálunk nincsenek kisgyerekekhez szokva, ezért az egyik néha odakap, odamorog, ha rosszul nyúl hozzá a gyerek vagy akár féltékenységből. A kutyák többsége le akarja dominálni a 'kis embereket', mert nem tisztelik őket úgy, mint a nagyokat. A kisgyerek érdekében elzárom őket arra a pár órára.

De! Ezek a rokonok nem jönnek több napra nyaralgatni, nem is engednénk őket, éppen elég, hogy arra a pár órára 'ki vannak közösítve' a kutyák. Csakis olyan rokon alszik ott, aki tudja, hogy nálunk családtagok és nem fossa össze magát egy nagyobb kutya látványától.

Ha ez nem tetszik a testvérednek, akkor egyszerűen nem kell több napra jönni. Majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek és tudják hogy kell nyúlni a kutyákhoz, akkor jöhetnek. Nem is értem, hogy milyen jogon akar a te házadban rendezkedni. Hadd hisztizzen, majd ha hiányzik neki pár nap pihenő a gyerekei nélkül, akkor kifogások nélkül is elviszi őket...

2020. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
49%

42. Nem nyaraltatni kell, gondolom közös megegyezés volt, hogy mennek, nem bejelentették, hogy na mi most jövünk hozzátok nyaralni. A másik amit külön szeretek, hogy a testvér gyerekét idegenként kezelik. A testvér gyereke az az unoka öcs vagy hug, nem olyan távoli rokon, hogy a kedvéért ne lehessen ezt megtenni. Nem kell hasra esni, de a kutyák előtt se kell hasra esni.

Igen vendég kontra házigazda, de ha hozzám jönne a testvérem és megkérne, hogy zárjam be addig a kutyát akkor szó nélkül bezárnám. Nem hepciáskodnék rajta, aztán ide jönnék sajnáltatni magam, hogy jaj mert milyen gonoszak mert megkértek, hogy zárjam be a kutyát a gyerekek miatt.

2020. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
33%
43. Az ilyen majd ha problémája lesz akkor is forduljon a kutyájához. Az a szomorú hogy a kutya család tag, a saját testvér meg nem....
2020. okt. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
73%
Azért ilyenkor ki szokott derülni, hogy valójában a sértett fél (jelen esetben a kérdező) alapból utálja a rokont és a felvázolt konfliktus csak ürügy arra, hogy erodálja a kapcsolatot. Vmi ilyesmi van itt is, ez szinte biztos. Ennek meg semmi köze se a kutyákhoz, se a gyerekekhez, se a vendég-hazigazda relációhoz.
2020. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
39%

A kutyatámadások nagy része úgy kezdődik, hogy "pedig ezek olyan szelídek, hogy kenyérre lehetne őket kenni".

És akkor még ne is részletezzük, hogy ilyen pitbullok eleve hevesebb vérmérsékletűek.... a rókát se tudod ránevelni a vegetarianizmusra, bármilyen szeretettel nevelgeted...

2020. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
31%
#40: abszolút igazad van!
2020. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!